Yeni Yıl İndirimi 82% İNDİRİM
00
GÜN
14
SAAT
53
DAKİKA
35
SANİYE
.com domain
.xyz domain
.online domain
.tech domain
.store domain
.site domain
.website domain
.space domain

Size en uygun olan domain sorgulama seçenekleri

Domain satın al - En iyi ve en ucuz domain'i bulun

1Hatırlaması kolay alan adı seçin. Doğal & kısa kelimeler veya dile yapışan sözler en iyileridir!

2Alan adını kısa tutun. Size en uygun olanı bulmak için hemen alan adı sorgula!

3Ziyaretçi kitlenize uygun seçin. Alan adlarındaki hedef kelimeler önemlidir.

4Domain sorgulama ile alan adı uzantısı araştırması yapın. 800'den fazla vardır.

5Popüler anahtar kelimeli domain bulmak için Domain Sorgulama aracını kullanın. Anahtar kelimeler SEO için yardımcı olur.

6En popüler domain uzantılarında aynı adı veya adınızın benzerlerini alarak markanızı koruyun.

7Unicode olmayan karakterler kullanmayın. Tire işaretinden ve sayılardan kaçının.

8Alan adını yatırım gibi düşünün! İleride, iyi bir alan adı servet değerinde olabilir.

9Özel bilgilerinizi önemsiyor musunuz? WHOIS gizlilik koruması ile domain satın al!

10Aradığınızı buldunuz mu? Hızlı davranın! Genel bir kural - en iyi alan adlarının hepsi çok çabuk alınır.

Zaten domain adresiniz var mı?
Onunla sitenizi kuralım!

Alan adı adresinizi başka bir hosting sağlayıcısından
Hostinger'a yalnızca birkaç tıklama ile ucuz fiyata transfer ederek kullanmaya başlayabilirsiniz!

.XYZ istediğiniz domain alma konusunda hep yardımcı olur!

İstediğiniz alan adı zaten alınmış mı? .XYZ alan adı sorgulama ile alınmış olamaz! Domain sorgulama sayesinde diğer üst düzey alan adlarında olmayan eşsiz, en ucuz domain adresini yakalayın.

cloud hostingHâlâ uygun, akılda kalan ucuz alan adı mı arıyorsunuz? .xyz tercih edin! .XYZ alan alanları ucuz, kısa ve modaya uygundur. Limit, dil veya etiket engeli olmadan alan adı alma. Domain sorgula aracıyla hedeflediğiniz anahtar kelimelerle ziyaretçilerinize ulaşın: istediğiniz alan adlarına çok fazla para harcamak zorunda kalmadan istediğiniz şekilde domain satın al. Unutmayın - .XYZ yeni .COM'dur!

Neden Hostinger ile domain satın almalısınız?

Hostinger domain sorgulama aracını kullanarak anında aktivasyon ve özel canlı destek ile en ucuz alan adını bulun.

En Ucuz Domain & Yenileme

En ucuz domain sorgulama bizim görevimizdir! Yalnızca Hostinger'da premium servis kalitesinde ucuz domain alma mümkündür. En popüler alan adlarını TLD sahipleriyle özel anlaşmalarımız sayesinde ayrıcalıklı düşük fiyata sağlayabiliyoruz. Ücretsiz domain alma, ucuz domain yenileme fiyatı en büyük kuvvetimiz ve özel domain sorgulama aracımız da başarıya ulaşmnızda en büyük yardımcınızdır!

Güvenilir Domain Sorgulama

Premium hosting kalitesi ve en iyi domain ücretleri - sadece Hostinger'da. Milyonlar tarafından güveniliyoruz, TLD sağlayıcıları ve saygın müşteriler tarafından tanınıyoruz. Hostinger, seçkin ICANN akreditasyonuna sahip alan adı tescilci topluluğunun bir üyesi olup, dünyanın her yerinde 40'tan fazla birimi bulunmaktadır. Yalnızca en yüksek kalite güvence seviyesine sahip ve canlı destek sağlayan güvenilir alan adı sağlayıcı seçin.

Domain Gizlilik Koruması

Alan adı gizliliğiniz bizim önceliğimizdir. Doğal olarak, kişisel kayıt bilgileriniz WHOIS veritabanında herkese açık olacaktır. Hostinger'da alan adı sorgulama esnasında ve sonrasında alan adı gizlilik koruması alabilirsiniz. Güvenilir ve ICANN akreditesine sahip domain sağlayıcısı Hostinger'da gizlilik koruması ile domain satın al ve gizliliğini koru!

Ücretsiz domain adresi

.com, .net, co.uk, .org gibi çeşitli popüler alan adı alma için domain sorgula aracını kullanın. Hostinger'ın birçok web hosting planında ücretsiz domain alabileceğinizi biliyor muydunuz? Web hosting planlarımızdan birini sipariş ederken alan adı sorgulayın ve ücretsiz domain alın. Başlarken değerlendirmek için çok güzel bir teklif!

Zaman kazanın - alan adı sorgulama aracını kullanın & istediğiniz domain satın alın.

Domain Sorgulama Sıkça Sorulan Sorular (SSS):

Domain sorgulama ve alan adı alma ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını bulun.

Alan adı Word Wide Web'de insanların sizi bulabileceği fiziksel adresiniz gibidir. Bu nedenle web tarayıcısının üst kısmındaki çubuğu adres çubuğu olarak adlandırıyoruz. Adres çubuğu bir web sitesini bulmak için girdiğiniz domain adıdır.

Eğer domain adınız adresiniz gibiyse, sitenizin barındırıldığı sunucu da fizikzel bina gibidir. Bir web sitesi oluşturduğunuzda alan adınızı sunucunuza işaret edecek şekilde ayarlarsınız. Böylece alan adınızı girdiklerinde direkt olarak sunucuya yönlendirilirler. Alan adı olmadan ziyaretçiler IP adresini (ör: 87.249.281.92) girmeleri gerekirdi.

Ziyaret ettiğiniz hemen hemen her web sitesi alan adı kullanır. Örneğin, Google.com alan adıdır. Facebook sitenin adıdır ve Facebook.com da sitenin alan adıdır.

Domain adları farklı şekillerde ve boyularda olabilir. Ancak hepsinin ortak olarak sahip olduğu tek şey iki kısımdan oluşuyor olmalarıdır: ad (Ör: "Hostinger") ve üst düzel alan adı (ör: ".com"). Son derece çeşitli üst düzey alan adları bulunur. Örneğin; ülke kodları (co.uk, .de, .com.tr vb.), devletler organizasyonları için .gov gibi belirli sektör kodları veya eğitim kurumları için .edu.

Tüm bunların üzerine, 330 milyondan fazla kayıtlı alan adıyla, alan adının genel mimarisini yöneten Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) yakın zamanda yeni tür alan adı uzantılarına ihtiyaç duyulduğunu fark etti. Bundan ötürü, bir dizi yeni jenerik üst düzey alan adı uzantılarını (gTLDs( duyurdular: .bike, .clothing, .guru, .ventures vb.

Sonuç olarak alan adı seçerken bir sürü çeşit bulmak mümkündür ancak aynı zamanda şirketiniz için doğru olanı seçmek de zor olabilir. Büyük bir karardır ve muhtemelen vereceğiniz en büyük olandır. İleride değiştirebiliyor olsanız da, değiştirmek zorunda kalmadıkça değiştirmeniz önerilmez.

Onaylı kayıt ediciden (Hostinger gibi) alan adı tecil ettiğinizde belirli bir süre boyunca o alan adını kullanma haklarınızı güvene alırsınız.

Alan adınızı kaydettiğinizde, sonraki adım onu web sitenizin barındırıldığı sunucuya yönlendirmektir. Herhangi bir değişiklik yaptığınızda değişikliklerin geçerli olabilmesi için 72 saat beklemeniz gerekebilir. Bu süre boyunca tüm dünyadaki internet servis sağlayıcıları kayıtlarını günceller.

Alan adına sahip olmanın bir diğer iyi yanı ise onu e-posta adresleri gibi diğer servisler ile ilişkilendirebilmenizdir. Alt alan adı (ör: http://altalanadi.adiniz.com) oluşturabilir, yönlendiriciler veya ileticiler kurabilirsiniz. Hatta birden fazla alan adı alabilir ve hepsini aynı web sitesine yönlendirebilirsiniz.

Alan adları aynı zamanda transfer edilebilirdir. Bu da satın aldığınız sağlayıcıda kalmanız gerektiği anlamına gelmez. Hosting sağlayıcınızı değiştirebildiğiniz gibi, domain adınızın sağlayıcısını da değiştirebilirsiniz.

Bunun birkaç sebebi vardır. Besbelli olan neden markadır. Hiçbir marka sitesini marka.wordpress.com gibi bir adreste barındıran bir markadan daha acemi görünemez. Genel bir anlayış olarak, domain satın alan ve web sitesi kuran markalar, daha saygın ve daha kurulmu olma eğilimindedir.

Ancak sizin alan adınız bunda çok daha fazladır. Genellikle insanların web sitesi oluşturmasının asıl sebebi üzerinde tam kontrole sahip oldukları bir şey olmasından ötürüdür. Sosyal medya siteleri veya ücretsiz blog sitesi sağlayıcılarını kullandığınızda veya hatta Amazon veya eBay üzerinde satış yaparak hayatınızı kazanıyorsanız, tamamen bu sitelere bağlısınız demektir. Eğer hizmet şartlarını değiştirirlerse veya servis tamamen ulaşılamaz olursa, başınız dertte demektir.

Domain satın aldığınızda başkasına bağlı kalmanız gerekmez. Bu alan adı yalnız ve yalnızca size ait olur ve onunla neler yapacağınıza tamamen siz karar verirsiniz. İlgili e-posta adreslerini yönetebilirsiniz, sitenin hangi sunucuyu kullanacağını belirleyebilirsiniz. Hatta isterseniz, alan adı sahipliğinizi transfer edebilir veya satabilirsiniz.

Bu arada, alan adınızın durumu web sitenizin arama motoru sonuçlarında kaçıncı sırada göründüğüne direkt etkisi vardır. Eski alan adlarının yenilerin üzerinde görünme olasılığı daha yüksektir. Tüm arama motorlarının özünde alıntılama modeli yatar. Bu da sitenize verilen diğer bağlantıların etkisinin sitenizin ne kadar etkili olduğunu belirlediği anlamına gelir. Dolayısıyla, eğer alan adına sahip değilseniz, kazandığınız tüm bağlantıların değerini başkasının alan adına veriyorsunuz demek olacaktır.

Bu aslında somut bir cevabı olmayan bir sorudur. İyi haber ise birden fazla alan adı kaydedebiliyor olmanızdır. Dolayısıyla aklınızdaki her iyi fikir için düşünebildiğiniz her alan adını almak iyi bir fikirdir. Bu sayede, her ne olursa olsun, alan adı size ait olur.

İlk olarak, domain sorgulama aracımızı kullanarak aklınızdaki domain adresinin uygunluğunu tüm popüler uzantılarda kontrol edebilirsiniz. Varsayılan olarak, şirket adınızı veya blog sitesi kuruyorsanız blog adınızı yazarak başlayabilirsiniz. Eğer .com adresinde adınız uygunsa, karar az çok sizin için alınmış demektir. Devam edin ve .com domain satın alın.

Ne yazık ki, bu her zaman kolay değildir. Çünkü neredeyse tüm alan adları zaten kaydedilmiştir. Bir sözlük kelimesini .com uzantısında uygun bulma olasılığınız çok düşüktür. Dolayısıyla, daha yaratıcı olmanız gerekmektedir. Böylece domain sorgulama aracı süper kullanışlı olacaktır. Çünkü bu şekilde birçok ad girip sonuçları kontrol edeceksiniz ve sonunda uygun olanı bulacaksınız.

Genel bir kural olarak, en iyi alan adları hatırlanabilir ve yazımı kolay olanlardır. Çoğu popüler şirket (YouTube, Snapchat, Instagram vb. gibi) iki kelimeyi birleştirerek kendilerini adlandırıyorlar. Uygun alan adını bulana kadar farklı kelimeleri farklı kombinasyonlarla deneyin.

Hazır üstündeyken, alan adınızın popüler sosyal medya sitelerinde kullanıcı adı olarak uygun olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Eğer uygunsa, kullanmayacak olsanız bile sosyal medya sitelerinde de aynı adla hesabınızı oluşturun. Süper başarılı bir web sitesi kurduktan sonra takipçilerinizin veya hayranlarınızın sosyal medya sitelerinde kullanıcı adınızı gasp etmeleri isteyeceğiniz son şeydir.

Son olarak, birden fazla alan adını satın alabilir ve hepsini aynı siteye yönlendirebilirsiniz. ".com uzantısını mı yoksa .us uzantısını mı alsam?" gibi ikilemlerde kaldığınızda veya insanların alan adınızı yanlış yazabileceğini düşünüyorsanız, birden fazla alan adını satın almak faydalıdır. Yaratıcı olun!

Alan adı satın aldığınızda bu alan adına belirlediğiniz süre boyunca sahip olursunuz. Bu sürede sahipliğini başkasına transfer edebilir veya satabilirsiniz.

İyi haber ise, yeni domain satın almak ve kullanmak istiyorsanız, hiçbir problem yoktur. Tek yapmanız gereken basitçe ilk alan adınızı alırken takip ettiğiniz adımları tekrarlamalısınız ve yeni adınızı web sunucunuza yönlendirmelisiniz.

Ne yazık ki, bu her zaman kolay değildir. Çünkü neredeyse tüm alan adları zaten kaydedilmiştir. Bir sözlük kelimesini .com uzantısında uygun bulma olasılığınız çok düşüktür. Dolayısıyla, daha yaratıcı olmanız gerekmektedir. Böylece domain sorgulama aracı süper kullanışlı olacaktır. Çünkü bu şekilde birçok ad girip sonuçları kontrol edeceksiniz ve sonunda uygun olanı bulacaksınız.

Son olarak, sitenize domain satın aldıktan sonra siteniz için başka bir domain seçebiliyor olsanız da, bunu alışkanlık haline getirmemeniz önerilir. Sonuç olarak, alan adınızı ne kadar uzun süre kullanırsanız, alan adınız da o kadar güçlü olur. Her değiştirdiğinizde, eski alan adınıza büyük çabalarınızla yüklediğiniz değerin bir kısmını kaybedersiniz.

En kısa domain alma süresi bir yıldır. Ancak daha uzun bir süre için sahip olmak istiyorsanız, domain satın alma işlemini 3 yıllık da yapmanız mümkündür.

Bunun üzerine, alan adını yenilemenizi de öneririz. Alan adınızı yenileme zamanı geldiğinde e-posta ile bildirim alacaksınız. Otomatik yenileme seçenekleri de sunuyoruz. Ödeme yönteminiz geçerli olduğu süre boyunca domain kaydınız belirli aralıklarla sürekli otomatik olarak yenilenecektir.

Bu sorunuzun doğasına bağlı olarak değişir. Domain sorgulama söz konusu olduğunda, aradığınız alan adının başına www eklemeniz gerekmez.

Alan adınızı aldığınızda URL'de nasıl görünmesini istiyorsanız, kişisel tercihinize bağlı olarak, istediğiniz formatı kullanabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, sürekli onu kullandığınızdan emin olun. Eğer web siteniz hem http://www.adiniz.com ile hem de http://adiniz.com ile açılıyorsa, bu iki farklı site olarak görünecektir.

Geçmişte, insanların alan adların önüne www eklemelerinin sebebi; paketlemelerde, posterlerde ve diğer çevrimdışı materyallerinde müşterilerin bunun bir 'World Wide Web' adresi olduğunu anlamasıydı. Bugünlerde, internet o kadar popülerleşti ki başına www koymak artık bir gerek değildir. Çoğu insan www'yu kaldırmanın web adreslerini hatırlamayı kolaylaştırdığını savunuyor.

Domain sorgulama aracı aklınızdaki potansiyel site adlarını yazarak başladığınızda en iyi çalışır. Uzantıyı (.com vb.) çok fazla dert etmeyin. Aklınızdaki adları listeleyin ve elinizin altında bulundurun. Böylece farklı varyasyonları kontrol edebilir ve uygun olanı bulabilirsiniz.

'orneksiteniz'in aradığınız potansiyel site adınız olduğunu varsayalım. Domain sorgulama aracına bunu girdiğimizde ve 'Kontrol Et' butonuna tıkladığımızda, 'orneksiteniz.xyz uygun' şeklinde bir yanıt göreceğiz. Altında, orneksiteniz.com adresinin alınmış olduğunu görebilirlen diğer çeşitli orneksiteniz.org ve orneksiteniz.net gibi uzantılarda alan adının uygun olduğunu görebiliriz.

Ancak burada işler ilginçleşir. Girdiğiniz arama teriminin yanı sıra domain sorgulama aracı size önerilerde de bulunacaktır. Yukarıdaki örnekteki gibi, 'ornek.it' ve 'seninornek.com' gibi diğer ilginç olabilecek uygun alternatifler de görülebilir. Bunun genellikle yeni fikirler doğurduğunu düşünüyoruz. Böylece aynı alan adı yerine önerilen çeşitleri de seçebilirsiniz.

Domain sorgulama aracı ile dilediğiniz kadar alan adını sorgulayabilirsiniz. Bu yüzden çekinmeyin ve yaratıcı olun. İdeal domain adınızı bulduğunuzda alan adını unutmayın.

İyi haber: Bizimle alan adı alma için hiçbir özel gerek bulunmamaktadır. Aslında, siz de dahil olmak üzere herkese açığız!

Bununla birlikte, herhangi bir problem durumunda iletişim bilgilerinize sahip olabilmek için kayıt esnasında sizden bazı bilgileri girmenizi istiyoruz. Domain satın alma için geçerli bir ödeme yöntemine de sahip olmanız gereklidir.

Hostinger'ın domain sorgulama aracını kullanarak domain satın almak istiyorsanız, bizim mevcut bir müşterimiz olmak zorunda değilsiniz. Bizden domain aldıktan sonra alan adını başka bir hosting'e yönlendirebilirsiniz. Ancak, genellikle her şeyi aynı yerde tutmanızın hem en iyi hem de en kullanışlı olduğunu düşünürüz. Bu nedenle hem hosting hem de domain kaydı servisi sunuyoruz.

Elbette! Daha önce bahsettiğimiz gibi, domain satın aldığınızda, domain size ait olur, kaydetmek için kullandığınız şirkete değil.

Ancak, alan adınız bazı gereksinimleri karşılamalıdır. Eğer alan adınızı transfer etmek hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, domain transferi sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayın. Başlamak kolaydır ve bu süreçte sizin elinizden tutacağız.

TLD 'top-level domain' (üst düzey alan adı) anlamına gelir ve noktadan sonraki web adresinin son kısmını gösterir. Örnek olarak; .com, .gov ve .org verilebilir. TLD olmadan bir web sitesine sahip olamazsınız ve her alan adında etiket (ör: hostinger) ve TLD (ör: .com) bulunur.

TLD'lerin en iyi yanı, genellikle site hakkında size bir şeyler söylüyor olmalarıdır. Bununla birlikte .com'u hariç tutabiliriz. Commercial (Ticari) anlamına gelir ancak bugün artık hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor. Diğer örnekler .org (organizasyon), .edu (education - eğitim) ve .gov (government - devlet)'dur.

TLD'ler daha ileri kategorilere de bölünebilir: ülke kodlu üst düzey alan adları (ccTLD) ve jenerik üst düzey alan adları (gTLD).

Ülke kodlu üst düzey alan adları ülkeleri belirlemek için kullanılır ve TLD'lerin alt kategorisidir. Hem kullanıcılara hem de arama motorlarına web sitelerinin belirli ülkeler için tasarlandığının sinyalini verir. Örneğin Google, jenerik sitesi için Google.com'u kullanır ancak İngiltere ziyaretçileri Google.co.uk'yi ziyaret edebilir ve Alman ziyaretçiler de Google.de'yi kullanabilir.

Jenerik üst düzey alan adları domain adlarının en .ok rastlanır türüdür çünkü bu kategoride .com domain uzantısı bulunur. Tüm ccTLD'leri topladığınızda .com alan adlarının sayısı daha fazladır.

Geçmişte ana gTLD'ler .com, .org, .net, .edu, .gv ve .mil'di ancak gTLD'lerin sayısı çok genişledi ve bugün .online, .xyz ve .name gibi yüzlerce gTLD adresleri bulunur.

Hiç de uzun değil! Aslında, anında domain kaydı ve aktivasyonu sunuyoruz. Böylece yeni alan adınızı satın aldığınızda hemen kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Daha da iyisi, alan adı kayıt işlemini mümkün olduğunca hızlandırdık ve acısızlaştırdık. Domain satın almak yalnızca birkaç dakika alır.

Hostinger Premium ve Kurumsal hosting planları ile ücretsiz alan adı sunar. Web hosting'e başlayabilir ve ücretsiz alan adınızı yalnızca ayda 12,25 TL'ye alabilirsiniz. Bu nedenle domain sorgulama aracı ile mükemmel alan adınızı bulduğunuzda, gecikmeyin - bugün kaydolun ve hemen kapın!

Eğer istediğiniz alan adı zaten alınmışsa en iyi şansınız ufak faklı varyasyonlarına bakmaktır. Örneğin, belki alan adına başka bir kelime ekleyebilir veya bir kelimeyi başka bir kelimeyle değiştirebilirsiniz. Belki de başka bir uzantılı ile kaydedebilirsiniz. Örneğin, .com domain yerine ccTLD kullanabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise kelimelerin arasına tire eklemektir. Dolayısıyla benimwebsiteadim.com yerine benim-web-site-adim.com kullanabilirsiniz. Yalnızca dikkatli olan, yapmak istediğiniz son şey başka birininkine çok yakın bir alan adı seçerek kafa karışıklığı yaratmak olacaktır.

Doğru alan adını bulmak biraz sanat ve biraz da bilim gerektirir. Çoğu zaman sabra sahip olmalısınız ve deneme yanılma yolunu kullanmalısınız. Ancak bu bir sorun değildir. Unutmayın ki doğru alan adı oralarda bir yerdedir. Yalnızca bulana kadar aramaya devam etmelisiniz.

Gizlilik koruması bazen WHOIS koruması olarak da adlandırılır çünkü domain sahibinin WHOIS sorgulamalarında görünebilir olan bazı bilgilerini saklar.

WHOIS alan adları ve kaydedicileri hakkında kayıt tarihi, sonlanma tarihi, kimin kaydettiği, nereye işaret ettiği gibi bilgileri depolayan ve saklayan uluslararası bir organizasyondur.

Bu da herkesin WHOIS veritabanında domain adını sorgulayabileceği anlamına gelir. Eğer isimsiz kalmak istiyorsanız, gizlilik koruması tercihi bir ek silahtır.

Gizlilik koruması herkes için değildir. Ancak eğer adınızın, adresinizin, telefon numaranızın, e-posta adresinizin ve şirket adınızın bir dizi jenerik, tanınamayan bilgilerle değiştirmek istiyorsanız, elbette bu izlemeniz gereken yoldur.

Öncelikle benzerliklere göz atalım: hepsi herkesin kaydedebildiği gTLD adresidir. Bu da alan adının başkası tarafından kaydedilmemiş olduğu süre boyunca bu uzantılarda herhangi biriyle alan adını kaydedebileceğiniz anlamına gelir.

Her gTLD ufak bir farka sahiptir bu nedenle siteniz için en uygun olanı seçmeniz en iyisidir. .com domain adları genellikle online dükkan veya şirket sitesi gibi ticari amaçlar içindir. Buna rağmen, bir çeşit güven verdikleri için farklı sektörler tarafından da kullanımı tercih edilmektedir. .net domain adları orijinal olarak internet servis sağlayıcıları gibi ağ siteleri tarafından kullanılmış olsa da artık çok amaçlıdır.

.org bugün hala amacına uygun olarak kullanılıyor. Hâyır kurumları, topluluklar ve yerel organizasyonlar tarafından tercih ediliyor. .info ise wiki ve rehber gibi bilgi hedefli siteler tarafından kullanılıyor.

Tüm bu gTLD'ler ile belirli bir kıpırdama alanı bulunur. Hangi alan adı türünü kullanmanız gerektiği hakkında hiçbir kural veya kaydetmek için geçmeniz gereken bir test bulunmaz. Bunları kural yerine prensip olarak düşünün. Eğer mükemmel alan adı almanıza yardımcı olacaksa, bu prensiplere uymayın.

Domain adınız adresiniz ve web hosting de içerisinde yaşadığınız ev gibidir. Eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız, hem insanların ulaşabileceği domain adına hem de sitenizi barındıracağınız hosting hesabına sahip olmanız gerekir.

Domain adları ve web hosting yin & yang veya yazılım & donanım gibi simbiyotik (ortak) bir ilişkiye sahiptir. Teknik olarak biri olmadan ötekine sahip olmak mümkün olsa da en iyi beraber çalışırlar. Bu nedenle birçok web hosting şirketi alan adı ve birçok alan adı şirketi hosting servisi sunar.

İkisini ayırabilirsiniz. Elbette alan adını bir firmadan ve hosting'i başka bir firmadan almanız mümkündür. Ancak çoğu zaman daha fazla zaman ve para harcarsınız. Neden uğraşasınız ki?

Hosting teknolojileri satın alın, pazarlama vaadleri değil!

Pazarlama masrafı için fazladan ödeme yapmaktan vazgeçin. Yalnızca hizmet için ödeyin. Akıllıca tasarruf etmek için premium kaliteden ödün vermeden ucuz web hosting tercih edin! Yüksek fiyat her zaman yüksek kalite anlamına gelmez.

29,659,751

Müşteri tasarruf ediyor

20,000+

Yeni müşteri her gün katılıyor

24,894,152

Site şu anda yayında

Tasarruf etmeye başlayın!

En iyi hosting & domain yalnızca

6
29
TL
/aylık
  • Sınırsız Sayıda Web Sitesi
  • 7/24 Canlı Destek
  • Kolay Web Site Kurma Aracı
  • 2 Kat Optimize WordPress Hızı
  • 30 Gün İçinde Para İade Garantisi
Kısa süre için geçerli fırsat!
Ayda
6
29
TL
/aylık
82% Tasarruf Edin
Şimdi Başlayın