Özelleştirilebilir Minecraft Server Kiralama

Minecraft sunucu kiralama için önceden yapılandırılmış bir VPS ile oyun sunucunuzda tam kontrole sahip olun.

30 gün içinde para iade garantisi

Minecraft Server KiralamaMinecraft Server Kiralama

Minecraft Server Özellikleri

Kolay kurulum
Kolay kurulum

Minecraft serverları kurmak beş dakikadan kısa sürer. Hiç vakit kaybetmeden oynamaya başlayabilirsiniz. Sadece bir plan seçin, kaydı tamamlayın ve oyun sunucunuzu açın.

Özel IPv4/IPv6 adresleri
Özel IPv4/IPv6 adresleri

Özel bir IP adresi ile Minecraft serverları güvenliği sağlanır ve DDoS saldırılarından korursunuz. Ayrıca FTP aracılığıyla sunucu dosyalarınıza doğrudan kolayca erişirsiniz.

Otomatik yedeklemeler
Otomatik yedeklemeler

Minecraft Server'da ilerlememi kaybedeceğim diye endişelenmenize hiç gerek yok. Herhangi bir şey olursa, en son yedeğinizi kontrol panelinden saniyeler içinde geri yükleyebilir ve dünyanızı oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Çeşitli Minecraft Sunucu Kiralama
Çeşitli Minecraft Sunucu Kiralama

Tüm planlar, farklı Minecraft oyuncuları için sayısız sunucu sürümü içerir. Official, Forge ve Spigot arasında değişen, Oyun Panelimizi kullanarak sunucu türleri arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Modpack ve eklentiler kurun
Modpack ve eklentiler kurun

Minecraft serverları otomatik eklenti ve mod yükleyicilerimizle oyunu beğeninize göre özelleştirin. Tam dosya erişimi, üçüncü taraf eklentileri ve modları manuel olarak eklemenize de olanak tanır.

Hızlı SSD ve yüksek saat hızına sahip CPU
Hızlı SSD ve yüksek saat hızına sahip CPU

VPS hizmetimiz birinci sınıf donanım kullanır. Terabaytlarca SSD depolama ve endüstri standardı Intel Xeon İşlemciler ile hızlı ve gecikmesiz sunucular için doğru adresiz.

Kolay Minecraft Server Kiralama

İster yeni ister deneyimli bir kullanıcı olun, oyun kontrol panelimiz sunucu yönetimini kolaylaştırır. Minecraft sunucusunu istediğiniz gibi yapılandırmak için kullanıcı dostu bir arabirimin ve tam kök erişiminin keyfini çıkarın.

Oyun Paneli ile Kolay Minecraft Server Kurma

Üst Düzey Kurumsal Veri Yedekleme

Bir kaza nedeniyle ilerlemenizi mi kaybettiniz? Minecraft Server Kiralama ile sıfırdan başlamanıza gerek yok. RAID-10 teknolojimiz ve otomatik yedeklemelerimiz sayesinde VPS Hosting kontrol panelinden verilerinizi kayıt eder ve saniyeler içinde geri yüklersiniz.

Üst Düzey Kurumsal Veri Yedekleme

Sınırsız Eklenti ve Mod

Her plan önceden seçilmiş eklentiler ve modlar için tek tıkla kurulum yapmanızı sağlayan otomatik yükleyiciler sağlar. Dosya Yöneticisi veya FTP/SSH aracılığıyla üçüncü taraf kaynaklardan eklentiler ve modlar yüklemek de mümkündür.

Sınırsız Eklenti ve Mod

En düşük gecikme süresi

Hostinger dünya genelinde birden fazla Minecraft sunucu kiralama imkanı verir. Bu nedenle oyuncularınız için düşük gecikme süresi ve ping sağlamak için size en yakın olanı seçebilirsiniz. Mesafe ne kadar kısa olursa, sunucu o kadar hızlı etki gösterir ve oyun deneyimi o kadar sorunsuz olur.

En düşük gecikme süresi

Minecraft Server Kiralama hakkında sık sorulan sorular

Minecraft server hizmetimiz hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını alın.

Minecraft, oyuncuların 3B bloklar kullanarak kendi dünyalarını ve deneyimlerini oluşturabilecekleri bir sanal alan video oyunudur. Şu anda bu oyun şu anda dünyanın dört bir yanından 141 milyon aylık aktif oyuncuya sahip.

Popülerliği nedeniyle, birçok oyuncu oyunu tercihlerine göre uyarlamak, diğer meraklılarla bir topluluk oluşturmak ve hatta potansiyel olarak ekstra gelir elde etmek için kendi Minecraft sunucu kiralama yapmayı tercih ediyor.

Minecraft sunucu kiralama işleminin ardından kurulum yapmak sadece birkaç dakika sürer:

1. Tercih ettiğiniz planı seçip Minecraft server satın al işlemini tamamlayın.

2. Hostinger'da oturum açın ve VPS ayarlarınızı yapılandırın. Minecraft sunucusu için ad girin, bir sunucu konumu seçip root şifresini ayarlayın.

3. VPS kontrol panelinde sağlanan kimlik bilgilerini kullanarak Oyun Paneli'nde oturum açın.

4. Yeni bir instance, yani profil oluşturun ve Minecraft sunucu sürümü seçerek kurulmasını bekleyin.

5. Son olarak da Minecraft server'ınızı çevrimiçi başlatmak için Başlat düğmesine basın. Artık oyunu Minecraft istemcisi üzerinden oynayabilir veya sunucu ayarlarını daha fazla yapılandırabilirsiniz.

İşte bu kadar. Minecraft server hosting sırasında her hangi bir sorunla karşılaşırsanız, 7/24 yardıma hazır Müşteri Başarı ekibimizle iletişime geçin.

Minecraft hosting satın almak, VPS'yi yapılandırmak ve sunucu "instance"ını kurmak yalnızca 5 ila 10 dakika sürer.

Minecraft sunucu kiralama planlarımızın aylık ücretleri ₺149,99 ile ₺599,99 arasında değişmektedir.

Doğru aboneliği seçmek için Minecraft server kiralama hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı düşünün. Küçük bir oyuncu grubuyla bir Vanilla sunucusu çalıştırmak istiyorsanız, Alex planı mükemmel bir seçimdir. 4 GB RAM ve 1vCPU donanımı 10 kullanıcıya kadar barındırabilir.

Sınırsız yuvaya sahip olmak ve çeşitli modlar ve eklentiler yüklemek için Enderman'a göz atın. Başka sorularınız varsa, planlarımızı karşılaştırmaktan ve Müşteri Başarı ekibimize danışmaktan çekinmeyin.

Yedi planımızdan birini seçin, sepete ekleyin ve ödemeye geçin. Bittiğinde, VPS'yi kurmaya başlayabilir ve kendi Minecraft sunucunuzu oluşturabilirsiniz.

Evet, Minecraft sunucu kiralama yaptığınız planı istediğiniz zaman yükseltebilir veya düşürebilirsiniz. Bir sipariş vermek için VPS Hosting kontrol paneline gidin, ardından değişikliğin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin. İşlem sırasında ayarlarınız ve dosyalarınız kaybolmaz.

Hostinger'ın Minecraft Server Kiralama hizmeti için yıllık ₺15,99 ödeyerek bir domain kaydedebilirsiniz. Alan adını alınabilir mi görmek için Domain Sorgulama aracımıza tıklayın.

Sunucularımız ABD, Hollanda ve Litvanya'dadır. Birden fazla sunucu konumuyla, düşük gecikme süresi ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için size ve oyuncularınıza en yakın olanı seçebilirsiniz.

Evet. Hostinger, tüm VPS planlarında ek ücret ödemeden özel IPv6 ve IPv4 adresi sunar. Özel IP adresleri, Minecraft server'larına doğrudan FTP dosya erişiminin yanı sıra daha iyi DDoS koruması sunar.

Dahası, sunucuya katılmayı çok daha kolay hale getirir. Oyuncuların sadece IP adresini girmeleri yeterlidir ve sondaki bağlantı noktası numarasını girmelerine gerek yoktur.

Evet. Minecraft server konumunuzu değiştirmek için Müşteri Başarı ekibimizle iletişime geçin ve Minecraft hosting uzmanlarımız aktarım konusunda size yardımcı olacaktır. Lütfen sunucunun IP adresinin de değişeceğini unutmayın.

Minecraft sunucuları, Debian 10 işletim sistemi ile Oyun Paneli'nin gelişmiş versiyonunda çalışır. Gezinmenin kolay olmasının yanı sıra, oyununuzun ayarları üzerinde tam kontrol ve esneklik sunar. Sunucu sahipleri özel dosyalar ve tercih ettikleri sunucu türünü yükleyebilir.

Tüm Minecraft sunucu planları kendi kendini yönetir, böylece sanal oyun sunucusuna tam erişim elde edersiniz. Disk alanını ve kaynakları isteğinize göre yapılandırabilir; oyun öğeleri ekleyebilir, diğer oyuncularla iletişim kurmak için TeamSpeak gibi uygulamalar yükleyebilirsiniz.

VPS Hosting planlarımız kendi kendine yönetildiğinden, Müşteri Başarı ekibimiz yalnızca VPS ve Minecraft server kurulumuna yardımcı olabilir. Sunucu yönetimi ve yapılandırmasıyla ilgili sorular için Bilgi Tabanı'nı veya Hostinger'ın Rehberler bloguna göz atın.

Oyun Panelimiz aşağıdaki Minecraft Java Edition sürümlerini destekler:

 • Java 8
 • Java 11
 • Java 15
 • Java 16

Kullanılabilir sunucu türlerinin listesi:

 • Official
 • CraftBukkit
 • Spigot
 • Paper
 • Purpur
 • Forge
 • SpongeVanilla
 • Cauldron
 • Tekkit
 • Feed the Beast
 • Project Rainbow
 • Bedrock (pocket)

Minecraft Java sürümleri veya server türleri arasında istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz.

Evet. Oyun Paneli, modların ve mod paketlerinin yüklenmesine izin veren Forge sunucu türünü (Minecraft Java Edition) içerir.

Mod eklemeden önce Minecraft Java Edition'ı kullandığınızdan ve "instance"ınıza Forge sunucu türünü yüklediğinizden emin olun. Ayrıca önce sunucunun çalışmasını durdurmalısınız. Bittiğinde, Dosya Yöneticisi'ne gidin ve modlarla mod paketlerini yüklemek için yeni bir dizin oluşturun.

Evet. Kök sunucuya tam erişim, eklentileri yüklemenize ve yönetmenize olanak tanır.

Spigot, CraftBukkit ve PaperMC Minecraft server türleri, Oyun Paneline otomatik olarak yükleyebileceğiniz yerleşik eklentilerle birlikte gelir. Üçüncü taraf bir eklenti kurmak istiyorsanız, bunu Dosya Yöneticisi veya FTP/SSH ile manuel olarak yapabilirsiniz.

Sunucu Ayarlarına erişmek için Oyun Panelinde bir örnek seçin ve Yapılandırma'ya gidin. Sunucu Ayarları sekmesine oradan erişilebilir olmalıdır.

Sunucu Ayarları, sunucu sürümünü değiştirmek, dünya türünü değiştirmek ve dünya boyutunu sınırlamak gibi oyunu özelleştiren birçok seçenekle birlikte gelir.

İlerlemenizden memnun değilseniz, dünyanızı sıfırlayabilir ve baştan başlayabilirsiniz. Mevcut dünya klasörünüzü Dosya Yöneticisi'nde bulun, silin ve ardından yeni bir dünya oluşturmak için Minecraft sunucusunu yeniden başlatın.

Minecraft server kiralama ile gelen kontrol panelimiz ile Minecraft sunucunuzu sadece belirli oyuncuların erişimine açabilirsiniz. Beyaz liste oluşturma adımları şunlardır:

1. Oyun Panelinde Minecraft sunucu örneğini seçin ve Yapılandırma ayarlarına gidin.

2. Oynanış ve Zorluk sekmesine gidin ve Beyaz Listeyi Kullan özelliğini açın.

3. Ana Menüye dönün ve Konsol'a tıklayın.

4. “whitelist add [kullanici_adi_buraya]” yazın ve giriş tuşuna basın.

30 gün içinde para iade garantisi

Eğer bizden %100 memnun değilseniz, paranızı iade edeceğiz. Zahmetsiz ve risksiz.