Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

Arkadaşlarım için birden fazla cPanel girişi oluşturabilir miyim?

Düzenlenme tarihi:
kısıtlı erişim ek giriş arkadaş sınırlı sınırlı erişim giriş kısıtlı giriş ek kullanıcı birden fazla kullanıcı oluşturabilir miyim

Şu anda, tek bir cPanel için ek giriş oluşturmak mümkün değil, ancak çoğu internet siteleri 3 ana elementten oluşur: veritabanları, e-postalar ve dosyalar (FTP). Bu elementler için arkadaşlarınıza giriş oluşturabilirsiniz ve arkadaşlarınız herhangi bir problem yaşamadan, internet sitelerini ve e-postalarını yönetebilir.

  • Kontrol panelinizden limitli bir FTP hesabı oluşturabilirsiniz -> FTP Hesapları (Arkadaşlarınız sadece seçtiğiniz dosyalara erişim sağlayabilecek)
  • Kontrol panelinizden e-posta hesapları oluşturabilirsiniz ->  E-Posta Hesapları, daha sonra http://webmail.hostinger.web.tr adresinden erişilebilir ( Kontrol paneline giriş yapmaya gerek duymadan, e-posta adresi ve e-posta şifresiyle giriş yapılabilir), aynı zamanda POP3/IMAP veya SMTP ile de erişilebilir.
  • Kontrol panelinizden MYSQL kullanıcıları oluşturabilirsiniz -> MYSQL, daha sonra arkadaşlarınıza veritabanı ismi, veritabanı kullanıcı adı ve veritabanı şifre detaylarını sağlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız, http://phpmyadmin.hostinger.web.tr adresinden erişebilecekleri phpMyAdmin ile MySQL veritabanını yönetebilecekler (Kontrol paneline giriş yapmaya gerek duymadan).