Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

Nameserver'ları nereden bulabilirim?

Düzenlenme tarihi:
nameserver nameserver ayarlar nameserver detaylar a kaydı alan adı nameserver

Alan Adınızı, Hosting Hesabınız ile kullanabilmeniz için önce, alan adınızın uygun nameserver'ları işaret etmesi gerekiyor.

Hangi nameserver'ların alan adınızı işaret etmesi gerektiğini bulmak için hosting hesabınızın Kontrol Paneline erişin ve oradaki Detaylar menüsünü arayın.

 

 

Yeni açılan sayfanın en üstünde, alan adınızın Nameserver Detaylarını bulacaksınız. Alan adınız, hosting hesabınız ile çalışmaya başlamadan önce alan adınızın tam olarak bu nameserver'ları işaret etmesi gerekiyor.

 

Notlar:

  • Alan adınızın nameserver'ları yalnızca alan adınızı kayıt ettiğiniz Alan Adı Kayıt Kuruluşu'ndan ayarlanabilir.
  • Bazı alan adı kayıt kuruluşları alan adlarının nameserver'lar aracılığıyla işaretlenmesine izin vermemektedir. Böyle bir durumda, alan adınız hosting hesabınızı A Kaydı ( A Kaydı Alan Adı Kayıt Kuruluşu'ndan ayarlanmalıdır) aracılığıyla işaret etmelidir. Alan adınızın, hangi IP adresine işaret etmesi gerektiği bilgisi Detaylar sayfasındaki Web Sitesi Detayları (Web Sitesi IP Adresi) kısmında veya Nameserver Detayları kısmının en üstünde belirtilmiştir.
  • Alan adınızda yaptığınız nameserver değişikliği, yayılımın dünya çapında tamamlanması için 24-48 saate ihtiyaç duyar. Web siteniz yayılımın tamamlanma sürecinde bazı sorunlarla karşılaşabilir.