Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

Özel bilgilerim WHOIS'de gösteriliyor, nasıl gizleyebilirim?

Düzenlenme tarihi:

Bir Alan Adı Kaydınız varsa, bilgileriniz çevrim içi WHOIS listeleri aracılığıyla gösterilir. ICANN düzenlemelerinden dolayı her Alan Adı sahibi İletişim Bilgilerini sağlamalı ve doğrulamalıdır.

Ancak, WHOIS bilgileri, bir alan adı gizlilik koruması yardımıyla gizlenebilir. Hostinger bu hizmeti sunmaktadır ve Hostinger profilinizdeki Alan Adlarını tıklayarak ve sahip olduğunuz alan adını seçerek erişebileceğiniz Alan Adını Yönet bölümünden satın alabilirsiniz. Satın almak için Gizlilik Korumasını tıklayın.

Gizlilik ayarı AÇIK hale getirildiğinde, verileriniz güncellendikten hemen sonra halka açık WHOIS listelerinden gizlenecektir. Bazı WHOIS listelerinin Alanlar hakkındaki bilgileri güncellemek için biraz zaman alabileceğini lütfen unutmayın; bu nedenle özel bilgileriniz tüm WHOIS listelerinden anında gizlenemeyebilir.

Alan adı gizliliği, kayıt defteri düzenlemelerinden dolayı aşağıdaki TLD'ler için desteklenmez: .asia, .ca, .de, .es, .eu, .in, .nl, .pro, .ru, .uk, .be, .br, .ch, .cz, .fi, .gr, .li, .nu, .pl, .pm, .ru, .se, .tf, .us, .wf, .yt.