Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

SSL'e giriş

Düzenlenme tarihi:
Ssl şifreleme comodo güvenli güvenli katman soket güvenli katmanı https http güvenli soket katmanı

Web'de gezinirken güvenlik her zaman için büyük bir endişe kaynağı olmuştur. Değil mi?

Güvenli Yuva Katmanı (SSL), internet üzerinden hassas bilgi göndermek ve almak için modern bir şifreleme aracı olarak kullanan bir güvenlik protokolüdür. Bir kullanıcının tarayıcısı ile kullanıcının bağlanmak istediği web sitesinin sunucusu arasında güvenli bir kanal oluşturarak çalışır. Bu kanaldan geçen herhangi bir bilgi bir taraftan şifrelenir ve diğer uçta alındığında şifre çözülür.

Web siteleri, bir SSL sertifikası alarak SSL'yi etkinleştirebilir. SSL kullanan web siteleri, http yerine https protokolünü kullanmaları yoluyla da anlaşılabilir.


SSL'in Faydaları
SSL hem son kullanıcı hem de web sitesi sahibi için büyük yarar sağlayabilir. Kullanıcılar son birkaç yıldır internet güvenliğinin öneminin farkına vardı, bu da SSL'nin modern bir web sitesi için oldukça avantajlı olduğunu kanıtlayabileceği anlamına geliyor.


1 - SSL ile web siteniz daha profesyonel görünür
Ticari model, özellikle kredi kartı ayrıntıları gibi son derece hassas bilgilerin kullanıldığı e-ticaret web siteleri PCI (Ödeme Kartı Endüstrisi) standartları gereğince, SSL üzerinden gerçekleştirilen çevrimiçi ödemelerin 128 bit şifrelemesini gerektirir. Bu, online işlemlerinizi mümkün olduğunca güvenli hale getirir - işletmenizin markası için harika bir reklamdır.

2 - Bilgileri şifreler
SSL kullanmanın başlıca gücü, sağlam güvenlik sunmasıdır. SSL, kullanıcının tarayıcısı ile SSL özellikli bir web sitesi arasında değiştirilen her veri paketinin en son teknoloji şifreleme teknikleriyle korunmasını sağlar. Bu, istenmeyen bir tarafın bu verileri ele geçirmesi durumunda, bilgilerin sözü edilen şifreleme yoluyla okunamaz hale getirildiği anlamına gelir.


3 - Google, SSL kullanan siteleri sever
Bazı şirketler SEO'ya (Arama Motoru Optimizasyonu) yalnızca SSL'yi etkinleştirmenin sitelerine Google Arama'da bir sıralama kazandırdığını fark etmeden tonlarca kaynak harcamaktadır. SSL'ye sahip bir web sitesi, Google Aramalarında SSL bulunmayan bir web sitesinden daha yüksek sıralama alacaktır. MOZ'a göre, Google sonuçlarının yarısı HTTPS ve bu sayı artmaya devam edecek! :)


SSL sertifikanızı Kontrol Paneli -> SSL'e giderek edinebilirsiniz.