Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

VPS hakkında daha fazla bilgi verin!

Düzenlenme tarihi:
VPS upgrade virtual private server server webmin cpanel os debian linux

VPS kendi Özel Sanal Sunucunuzdur. Bir sunucuyu birden çok kullanıcıyla paylaştığınız normal, geleneksel Paylaşılan hosting hesabına sahip olmak yerine yalnızca kendiniz için tüm bir sunucunuza sahipsiniz! Kaynak sınırı yönetimi ve ne yapılandırabileceğinizi düşündüğünüzde neredeyse komple bir özgürlük sağladığı için nasıl yapılacağına dair bilgi sahibi olduğunuz sürece, VPS sunucusunda hemen hemen her şeyi yapılandırabilirsiniz.

VPS'nizde ne tür bir web sitesinin (veya sunucunun) barındırılmasını istediğinizi her zaman dikkate almalısınız. Basit bir web sitesi veya posta sistemi planlıyorsanız, cPanel / WHM veya Webmin şablonlarını (cPanel ve WHM ile CentOS 6 veya Webmin / Virtualmin / LAMP ile Debian 7) kullanmanız önerilir:

1) cPanel şablonu daha kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve daha entegre özelliklere sahiptir. Bu nedenle, bu paneli kullanırken Linux komutlarını kullanmak neredeyse hiç gerekli değildir. Bununla birlikte, bu şablonun ek cPanel / WHM lisansı gerektirdiğini unutmamalısınız. Lisans ve fiyatları şu adreste bulunabilir: http://cpanel.com/pricing/

2) cPanel'in lisansı için ek ödeme yapmak istemiyorsanız, bunun yerine Webmin / Virtualmin'i kullanabilirsiniz; çünkü bu ücretsizdir ve bir web sitesini bir VPS paketi üzerinde barındırmak için gereken tüm temel özellikleri sağlar.

Her durumda, Linux ve Linux komutları hakkında en azından temel bilgiye sahip olmak VPS paketleri söz konusu olduğunda hayati önem taşır. Tamamıyla kaybolduğunu düşünüyorsan endişelenme. En önemli şey deneyimdir ve er ya da geç, Paylaşımlı Hosting paketine geri dönmeyi düşünmeyeceksiniz!

VPS paketleri hakkında daha fazla bilgi bulmak ve başlangıçtaki tüm yapılandırmaları, kurulumları ve daha birçok kılavuzları öğrenmek için - https://www.hostinger.com/tutorials/vps/ adresini ziyaret edin.