Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

Web sitem güvenli değil!

Düzenlenme tarihi:
SSL HTTPS secure not güvenlik şifreleme HTTP güvenli socket layer koruma

Tarayıcınızda web sitenizin güvenli olmadığını bildiren bir hata görürseniz, http://www.domainname.com gibi HTTP protokolünü (güvenli olmayan bağlantı) kullanarak web sitenize erişmeyi deneyin.
Web sitenize HTTPS protokolü (güvenli bağlantı) üzerinden https://www.domainname.com gibi erişmek için bir SSL sertifikanızın yüklü olması gerekir.

Web sitenizin HTTPS protokolü aracılığıyla çalışmasını istiyorsanız, size yardımcı olacak bazı adımlar şunlardır:

1. Hesabınız için bir SSL sertifikası kurulu olduğundan emin olun. Hostinger'dan (Üye alanı> SSL bölüm) bir tane satın alabilirsiniz veya başka yerlerden bir sertifika satın alabilirsiniz. Sertifikanız etkinleştirildikten sonra, kontrol paneliniz> SSL bölümü bölümünden yükleyebilirsiniz.

2. Sertifika yüklendikten sonra, web sitenize https://www.domainname.com gibi HTTPS protokolü yoluyla erişebilirsiniz.

3. "Web sitesi tamamen güvende değil" hatası alıyorsanız, web sitenizin kaynaklarının HTTPS protokolü yoluyla yüklenmediği anlamına gelir. Bu problem web sitenizin kodunu manuel olarak veya WordPress gibi uygulamalar üzerinde arka uç yoluyla değiştirerek çözülebilir. Burada size yardımcı olacak bazı öğreticiler bulabilirsiniz https://www.hostinger.com/tutorialswordword/how-to-use-https-on-wordpress. Sorunlu kaynakların tümünü https://www.whynopadlock.com/ adresinden kontrol edebilirsiniz.

4. Son olarak, web sitenizi otomatik olarak HTTPS'ye yönlendirilmesini istiyorsanız bazı örnekler için bu bağlantıları inceleyebilirsiniz https://www.hostinger.com/tutorials/ssl/forcing-https ve https://www.hostinger.com/tutorials/wordpress/how-to-use-https-on-wordpress