Bilgi tabanı

Hostinger hosting hizmetlerinin özellikleri, hata ayıklama rehberleri,
ve diğer teknik bilgileri ile ilgili makalelere ulaşın.

Web siteme erişmeyi denediğimde neden BitNinja mesajı alıyorum?

Düzenlenme tarihi:

BitNinja, Hostinger platformunda aktif olarak bulundurduğumuz güvenlik çözümlerinden birisidir. Ziyaretçinin kısa aralıklarla aynı web sayfasına erişmesi, hatalı bir şifreyi birden fazla kez doldurması vb. şüpheli davranışlara sahip IP adreslerini tespit eder. BitNinja, web siteniz için bu tür davranışları potansiyel olarak tehlikeli olarak işaretler. Daha sonra ziyaretçinin IP adresini bir gri listeye koyar ve sonra bir Captcha yazarak ziyaretçinin kendini doğrulaması gerekir. Captcha düzgün bir şekilde çözülürse IP otomatik olarak gri listeden çıkarılır.

Bu güvenlik özelliği tüm sunucularımızda genel olarak etkindir ve devre dışı bırakılamaz. Bu özellik olmadan, web sitenizin güvenliği durumu da çok yüksek risk altındadır.


BitNinja tarafından sağlanan bir Captcha görürseniz, IP adresinizin gri listeden çıkarılması ve web sitenize erişim sağlamak için bu Captcha bulmacasını çözmekten çekinmeyin. IP adresinizin kötü amaçlı olarak işaretlenmiş olmasının çeşitli nedenleri vardır, bunlardan en yaygın olanı şöyledir:

- İnternet sağlayıcınız daha önce kötüye kullanım amacıyla kullanılan ve gri listeye alınmış veya tümüyle engellenmiş bir IP adresi atamış olabilir.
- PC'niz kötü niyetli yazılımlardan etkilenmiş olabilir ve IP'iniz diğer sunuculara karşı saldırılarda kullanılmış olabilir.

BitNinja hakkında https://bitninja.io/ adresine giderek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.