Yeni Yıl İndirimi 82% İNDİRİM
00
GÜN
08
SAAT
31
DAKİKA
27
SANİYE

Web sitemi sunucunuza nasıl taşırım?

Düzenlenme tarihi:
taşımak transfer website taşımak website transfer website kopyalamak

Siteniz MySQL veritabanlarını kullanmıyorsa, sitenizi taşımak gerçekten çok kolaydır. Basitçe tüm dosyalarınızı sunucudaki "public_html" klasörüne yükleyiniz. Eğer PHP web siteniz varsa, alan adı ve yolunun olduğu yapılandırma dosyalarının ayarlarını kontrol ediniz. Eğer gerekirse bu değerleri güncelleyiniz. Eğer siteniz MySQL kullanıyorsa, veritabanını buraya aktarmanız ve yapılandırma dosyalarınızdaki PHP kodlamalarını güncellemeniz gerekmektedir.

1. Eski sunucunuzdaki veritabanını yedek alınız Eğer şu anki sağlayıcınızın MySQL yedek aracı varsa - kullanınız. Bunun için genelde phpMyAdmin'e girmeniz, veritabanını seçip ardından yukarıdaki sekmelerden "Dışarı Aktar"a tıklamanız gerekmektedir. Dosya olarak kaydet ve "gzip olarak" seçeneğine tıklayınız. Git butonuna tıkladığınızda indirme başlaması gerekmektedir.

2. Sunucumuzda veritabanı oluşturunuz İndirme bittiğinde veritabanıadınız.sql.gz benzeri bir dosyanız olacak. Geri yükleme yapmadan önce sistemimizde bir veritabanı oluşturmanız gerekmektedir. Lütfen kontrol paneline giriniz ve MySQL ikonuna tıklayınız. Şimdi yeni bir veritabanı ekleme seçeneğini seçiniz, yeni bir MySQL kullanıcı adı oluşturunuz ve "Veritabanına Kullanıcı Ekle" butonuna basınız. Bu detaylara daha sonra ihtiyacınız olacağından bir kenara yazmayı unutmayınız.

3. Sunucumuza veritabanı bilgisini yükleme Veritabanı oluşturulduğunda, phpMyAdmin (cPanelde ikonu mevcuttur) girişi yapınız. Girdiğinizde, yukarıdan "İçeri Aktar"a tıklayınız, oluşturduğunuz yedek dosyasını (veritabaniadiniz.sql.gz gibi) bulunuz ve "Git"e tıklayınız. Veritabanı yükleme işlemi başlayacaktır. Veritabanının boyutu büyük ise yüklenmesi biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olunuz.

4. Yapılandırma dosyalarını güncelleme Şimdi, veritabanı geri yüklendiğine göre, yapılandırma dosyanızın PHP kodlamasını açınız ve veritabanı hostu, veritabanı ismi, veritabanı kullanıcı adı ve parolası değerlerini güncelleyiniz. Yeni veritabanı oluştururken yazdığınız değerleri kullanınız.

Not: MySQL hostname olarak "localhost" kullanmıyoruz, MySQL hostumuz ise "mysql.#master_domain"dir.

  • Sınırsız Sayıda Web Sitesi
  • 7/24 Canlı Destek
  • Kolay Web Site Kurma Aracı
  • 2 Kat Optimize WordPress Hızı
  • 30 Gün İçinde Para İade Garantisi
Kısa süre için geçerli fırsat!
Ayda
6
29
TL
/aylık
82% Tasarruf Edin
Şimdi Başlayın