Kara Cuma Kampanyası 90% İNDİRİM
12
GÜN
23
SAAT
54
DAKİKA
52
SANİYE

Yardım, hesabım hacklendi!

Düzenlenme tarihi:
website hacklendi site hack hesap hacklendi hacked hack

Bir web sitesinin hacklenmesine olanak veren ortak sebepler şunlardır:
- Eski sürüm web uygulamaları. Her popüler web uygulaması (Joomla, WordPress, PhpBB...) güvenlik problemlerine sahiptir ve bu yüzden her zaman son versiyonu kullanmanız gerekmektedir.
- Eski sürüm web uygulama uzantıları. Eğer üçüncü parti uzantılar yüklediyseniz, ana uygulamanızı güncel tutmanız gerektiği gibi bu uzantıları da güncel tutmanız gerekmektedir. Çoğu kullanıcı bu gerçeği ihmal etmekte ve bu eski versiyon uzantılar davetsiz misafirlere kapıları sonuna kadar açmaktadır.
- Zayıf kullanıcı adı / admin parolası. Tüm kullanıcılarınızın güçlü parolalara sahip olduğundan emin olmalısınız, özellikle admin ve sitenizde içerik oluşturan kullancılar.
- Virüslü yerel bilgisayar - bazı virüsler/solucanlar FTP girişini çalmakta ve web dosyalarına kötü amaçlı kod eklemektedir. Bu yüzden güncel virüs yazılımına sahip olduğunuzdan emin olunuz ve bilgisayarınızı düzenli olarak taratınız.

Eğer hesabınız hacklendiyse, lütfen sunucu güvenliğiyle ilgili olmadığına emin olunuz. Sunucularımız gelişmiş güvenlik modüllerine sahiptir (Apache mod_security, Suhosin PHP hardening, PHP open_basedir koruması gibi ve diğerleri ) ve aynı sunucudaki hiçbir hesap hacklenmedi, bu durumun da gösterebileceği gibi sorun web sitenizden kaynaklanmaktadır. Her halükarda, hesabınızı son oluşturduğunuz yedekten düzenlemeyi deneyebilirsiniz ( eğer bir yedek oluşturduysanız).

  • Sınırsız Sayıda Web Sitesi
  • 7/24 Canlı Destek
  • Kolay Web Site Kurma Aracı
  • 2 Kat Optimize WordPress Hızı
  • 30 Gün İçinde Para İade Garantisi
Kara Cuma Kampanyası
Ayda
3
49
TL
/aylık
90% Tasarruf Edin
Şimdi Başlayın