En Çok Satılan Ürünler – İnternetten Satabileceğiniz 35 Ürün Tavsiyesi

En Çok Satılan Ürünler – İnternetten Satabileceğiniz 35 Ürün Tavsiyesi

Eğer ticarete atılmayı planlıyor ve neler satılabilir sorusuna kafa yoruyorsanız, hiçbir yere gitmeyin çünkü en çok satılan ürünler listesi kesinlikle işinize yarayacak.

Sıraladığımız birbirinden çok satan 35 üründe rekabet oranı bazen yüksek olsa da talep o kadar fazladır ki çok satış yapmak son derece yüksek bir ihtimaldir. Üstelik dünyada en çok satan ürünler hedeflerseniz gelirinizi de sınırlamamış olursunuz. Satılacak ürünler listesi özellikle Google Search Console verilerine dayanılarak belirlenmiştir.

Bu yazımızda size en çok satan ürünlerden 35 tanesini anlatmakla kalmayıp ayrıca e-ticaret mağazanız için çoksatan ürünleri nasıl keyfedeceğinizi de göstereceğiz.

İnternette En Çok Satılan Ürünler

Ne satılır araştırmanıza nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, online işletmeniz için en faydalı olacak popüler ürünlerin bir listesini hazırladık. Dünyada son yıllarda en çok satan ürünler listesine hemen bakalım. Satılacak ürünler için öncelikle piyasa araştırması da yapmanız gerektiğini not düşmek isteriz.

1. Yüz Maskeleri

COVID-19 salgını devam ettiği için, yüz maskeleri ve yüz kalkanları yılın en çok talep edilen, dolayısıyla da 2020’de ve 2021’de olduğu gibi, 2022’de de en çok satılan ürünler arasında olmaya devam edecektir. Hem dünyada hem de internette en çok satan ürünler arasında.

Google Trends‘e göre, dünya genelinde yüz maskesi arama sonuçları düşse de hâlâ internette en çok aranan ürünler arasında. Kolay satılacak ürünler arıyorsanız yüz maskelerini denemekte kesinlikle fayda var.

Elbette pazar son derece rekabetçi bir hal aldı ancak aradan sıyrılmanın birçok yolu mevcut. Maskeler bir moda akımına dönüştüğü için eşsiz maske tasarımları yaratarak moda sektörünün dikkatini çekin.

Ayrıca atletik maskeler satmak da bir seçenektir. Nedeni ise, çoğu insan açık havada spor yapmayı sevmesi. Onları hem koruyacak hem de kolayca nefes almalarını sağlayacak maskelere ihtiyaçları var.

Aynı şekilde yüz kalkanları da epey popüler bir hal aldı. Artık büyük markaların online sayfalarında bile bu ürünleri bulmak mümkün. Ayrıca bir rehberden evde kendi ürününüzü yapıp satmayı öğrenin.

2. Hediyelik Eşyalar

Pandemi yüzünden evlerimizde kalmamızın bir diğer yan etkisi de doğum günlerinde, anneler ve babalar gibi özel günlerde sevdiklerimize daha çok online satın alınan hediyelik eşyalar göndermemiz oldu. İnternette en çok satılan ürünler nedir, bunlardan nasıl gelir elde ederim diyorsanız, bu fikri değerlendirebilirsiniz. Zira özelleştirilmiş hediyelik eşyalar internette en çok satan ürünler arasına hızla girdi.

Trendyol ve Çiçek Sepeti gibi çok tercih edilen site insanlara kolay çözümler sunsa da, herkes tercih ettiği için sıradan bir hal almaya başladı.

Piyasadaki bazı girişimciler fotoğraf baskılı kar küreleri, kara kalem çalışmaları, baskılı mumlar veya kupalar önermekte. Pazardaki bu sıradanlığı fırsata çevirip kişiye, duruma veya güne özel özgün hediyelik eşyalar üretin. Bunları influencer‘lara göndererek markanızın tanınırlığını artırın.

3. Yoga Matları (Minderi)

Konu spor ve fitness olunca yoga matları da çok satan ürünler arasında yerini buldu.

Bunun bir nedeni de yasaklar yüzünden evde spor yapmanın tercih edilmesi. Tercih edilen spor dalları genellikle yoga, pilates ve aerobiks oldu. Elbette bunlar da egzersiz sırasında kaymayı veya düşmeyi engelleyen bir ürün olan minderin satışlarında artışa yol açtı.

Google Trends Yoga Matları 2021

Bu trend, insanlar evde kalmaya devam ettikçe de sürecektir. Google Trends yoga matı satışlarının 2020 yılında dünya genelinde zirveye vurduğunu göstermekte. Şüphesiz bu internetten satılabilecek ürünler arıyorsanız harika bir fırsat.

Bu ürünü pazarlamak için evde kendi egzersizlerinizi videoya çekin ve yoga minderinin nasıl kullanıldığını anlatın.

Başka bir seçenek de yoga minderleriyle ilgili ürünleri (foam rollers, yoga blokları, direnç bantları) birlikte satmak. Bunu yaparak müşteride tasarruf ettiği izlenimini yaratın.

4. Giyilebilir Cihazlar

Akıllı saatler ve fitness izleyiciler takı olarak da kullanılabilen takılabilir cihazlar arasında yer alır. Çoğu insan fiziksel aktivitelerini gözlemlemek, sağlık durumlarını incelemek ve anlık olarak mesaj bildirimlerini gözlemek için giyilebilir cihazları kullanıyor.

Takılabilir veya giyilebilir cihazlar diğer aletler kadar hızlı biçimde popüler olmadı ancak satışları gün geçtikçe artmakta ve en çok satılan ürünler listesinde kendisine daimi bir yer bulmakta. Nextpit‘e göre, ABD’de akıllı saat alan yetişkin satısı yükselişte ve sayılar büyüyor.

Bu elektronik cihazları üretmek çok pahalı olduğu için elektronik cihaz için fabrikadan halka satış yapan tedarikçiler bulmak epey faydalıdır. Alibaba‘da satabileceğiniz uygun fiyatlı akıllı saatler ve fitness izleyicileri bulunmakta. İnternette en çok satılan ürünler arıyorsanız bu niş uzmanlığınızı göstermek için biçilmiş kaftan olabilir.

Alibaba en çok satılan ürünler
Alibaba en çok satılan ürünler

5. Gündelik Kıyafetler (Loungewear)

İnsanlar evde çalışmaya başladığından beri iş kıyafetleri yerlerini gündelik kıyafetlere bıraktı. Google Trends‘e göre bu ürün kategorisine ait araştırma sorguları büyük oranda yükseldi.

Google Trends Gündelik Kıyafetler 2021

Herkesin bildiği günlük kıyafetler evde giydiğiniz alışılmış kıyafetlerden daha şık görünür ancak rahatlığıyla önplana çıkar. Bu nedenle de evden çalışanlar insanlar video sohbetlerinde hem rahat hisseder hem de şık görünür.

Bu kıyafetler genellikle eşofman takımlarını  ve tulumları içerir.

Yükselişte olan bu ürünlerin hedef kitlesi genellikle kadınlardır. Bu pazar fırsatında başarılı olmak için kadın moda bloglarıyla işbirliği yapmayı ve gündelik kıyafetlerinizi tanıtmayı düşünün. Sizin için ürünlere modellik yapıp olası alıcılara daha çekici gösterirler.

6. Postür Düzelticiler (Duruş Düzeltme Kemerleri)

Bir postür düzeltici duruş bozukluklarını düzeltip daha dik oturmanıza yardımcı olur. Sırt ağrısı epey yaygın bir sorun olduğu ve son dönemlerde evde çalışan insan sayısı git gide artığı için önlem almak şartı oldu. Elbette de bu durum postür düzelticilerin çok satan ürünler arasında yerini bulmasını sağladı.

Özellikle son aylarda postür düzeltici aramaları iki kere büyük ivme gösterdi.

“Duruş Düzeltici Kemerler” Google Trends sonuçları

Rakiplerin arasından sıyrılmak için çocuklara yönelik duruş düzeltme kemerlerine bakın. Ebeveynler her daim çocuklarının kambur durmasından şikâyetçi olurlar; bu fırsatı değerlendirin ve ebeveynlere duruş düzeltici pazarlayın.

7. Şekillendirici Korseler

Şekillendirici korseler vücudu istenilen şekle sokmak için kullanılan bir iç giyim ürünüdür. Dar kıyafetlerin altına gitmek için tercih edilen ve sıkça kullanılan bu ürünü günümüzde çoğu kadın günlük kıyafet olarak giymeye başlamış durumda.

Yeni oluşturulan markalar bu tür korseleri en çok satılan ürünlerden biri haline getirdi. Bir ünlünün kurduğu SKIMS markası pazara açıldığında ürünün arama sonuçları %45 arttı.

Bu popüler ürünü kârlı bir fırsata dönüştürmek için geniş bir beden ve renk seçeneği sunun. SKIMS markasının bu kadar çok ilgi çekmesinin ve internette en çok aranan ürünler arasına girmesinin bir başka nedeni de aslında çokça çeşit sunması ve herkesin kullanmasına fırsat vermesidir.

SKIMS Anasayfa - Çok Satan Ürünler
SKIMS Anasayfa – Çok Satan Ürünler

Korseler çeşitli boyutlarda, tarzlarda ve renklerde olabilir (bel korsesi, inceltici korse, tayt korseler…). Müşterilerinize ihtiyacı olan korseyi bulması için geniş bir seçenek zinciri sunmanız faydalıdır.

Hatta blogger ve sosyal medya ünlüleriyle ortaklık kurup markanızı tanıtmanız kâr marjınızı da artırır.

8. Su Şişeleri

Tekrar kullanılabilir su şişeleri internette en çok satan ürünlerden birisidir. Bir araştırmaya göre, tek kullanımlık plastikler hakkındaki çevre endişeleri her geçen gün daha çok tüketicinin tekrar kullanılabilir su şişelerini günlük hayatlarının bir parçası haline getirdiğini göstermekte.

Büyük potansiyel yüzünden birçok yenilikçi ürün pazarda kendisine yer buldu. su şişesi satmayı planlıyorsanız en iyisi bölgenizde henüz çok satan ürün olmayanlardan bir tane seçmeniz, böylece ürünle isminizi bağdaşır.

Bu tür popüler ürünlerin hedef kitlesi çevreyi ve doğayı önemseyen kimselerdir. S’well bunu sosyal medya hesaplarında başarılı bir şekilde yürütür.

S’well Instagram Hesabı

9. Telefon Kılıfları

Akıllı telefon kullanıcılar artıkça telefon kılıfı kullanıcıları da artıyor, bu da şaşırtıcı olmayan bir biçimde telefon kılıflarını en çok satılan ürünler ve internette en çok aranan ürünler arasına sokuyor. Arama sonuçları özellikle tatil dönemlerinde yükseliş göstermekte.

Google Trends, Telefon Kılıfları

Ucuz ve yapımı kolay olan bu ürünler yeni atılımcılar için en çok satan ürünlerden biridir. Üstelik modellerin standart olması telefon kılıflarını internetten en çok satılan ürünler arasına sokuyor.

Kendi telefon kaplarınızı üretmek istiyorsanız Case Escape düşük ücretli bir başlangıç seti sunar.

Başarılı bir biçimde telefon kılıfları satmak için eşsiz tasarımlar bulduğunuzdan emin olun. Yurtdışı için Printify çok güzel bir örnektir.

Tek bir kalem için ücret epey yüksek olsa da kâr marjlarınızı düşürmeniz mümkündür. Bununla birlikte ifa ve kargo için endişelenmeniz gerekmez.

Ayrıca görsel olarak etkileyici ürün fotoğrafları da çekmeniz gerekir. Az bütçe ile çalışıyorsanız bir ev stüdyosu kurup kendi cep telefonunuzla fotoğraf çekin.

10. Telefon Tripod’ları

Tripod’lar telefon aksesuarları kategorisindeki bir başka çok satan üründür. Vlogların ve canlı yayınların yükselmesiyle birlikte çokça insan ellerini kullanmadan videolar çekmek için bu popüler ürünlere ihtiyaç duyar.

Ayrıca TikTok tripod talep artışında büyük etkilidir. Bu ürün aramaları pandemi döneminde, akıllı telefonların kullanımdaki artış sebebiyle önemli oranda yükselmiştir.

Google Trends Telefon Tripodları

Şaşırtmayan biçimde içerik yaratıcıları bu ürün için asıl hedef pazardır. Tripod kullanımının işlerine ne kadar fayda sağlayacağını sergileyen videolar üretebilirsiniz.

Ayıca akıllı telefon fotoğrafçılığını hobi olarak benimsemiş insanları hedeflemeyi de aklınızdan çıkarmayın. Tripodlar genellikle loş ortamda uzun süreli veya panorama ayarında fotoğraf çekerken gereklidir. Organik trafik çekmek için mobil fotoğrafçılık bloğu açın.

11. Araç Telefon Tutacakları

Dijital haritalar araba sürenler için bir mecburiyet haline geldiğinden beri, telefon tutacağı alan insan sayısı da yükselişte. Bu araç telefonunuzu arabanızın önpaneline bağlamanızı sağlıyor ve böylece sürüş halindeyken telefonunuzun ekranını görmenizi kolaylaştırıyor.

Araç telefon tutacakları Amazon’un çok satan ürünleri arasında. Beam Electronics‘in dünya çapında 71.000 incelemesi bulunuyor.

Amazon Araç Telefon Tutacakları

Bu ürünü satmak size büyük bir kâr marjı sunar. Alibaba‘daki aksesuar tedarikçilerine bakarsanız araç telefon tutacaklarını çok düşük fiyatlara alabileceğinizi görürsünüz.

Elbette ürün kalitesi için hem satıcının ve hem de ürünün iyi puanlar aldığından, olumlu yönlerinin olumsuzlara ağır bastığından emin olun.

12. Kablosuz Şarj Cihazları

Kablosuz şarj aletleri kullanım kolaylıkları nedeniyle insanların dikkatini çekti. Telefonu şarj etmek için hiçbir kablo kullanmadıkları için kabloların bozulması, karışması veya kopması gibi sorunlar yaşanmıyor. Ayrıca kulaklık ve akıllı saatlerle de uyumlular.

Hâlâ talep oranları arttığı için her cihaz kablosuz şarjı desteklemiyor. Yani kablosuz şarj cihazları şu anda en çok satılan ürünler arasına girmiş değil. Ne var ki bu kablosuz şarj cihazları satmaya başlamak için şimdi tam zamanı yapıyor. Herkesin kablosuz şarj istasyonuna ihtiyaç duyduğu an gelene kadar, kendinizi köklü bir satışçıya dönüştürün.

Google Trends, ürün aramalarının dalgalanma gösterse de popülarite de artığını ve potansiyelinin olduğunu göstermekte.

Kablosuz Şarj, Google Trends sonucu

13. Anakucakları – Kanguru Bebek Taşıyıcılar

Bebek kangurular veya anakucakları sayesinde ebeveynler bebeklerini elleri kullanmadan taşır. Ayrıca bu bir bebekle gezinmeyi çocuk oyuncağı yapar çünkü yanınızda bir bebek arabası taşımak zorunda kalmazsınız.

Mordor Intelligence‘e göre bu tür ürünler yenilikçi yapıları yüzünden son zamanlarda çokça talep görmekte. yoğun hayat yüzünden, anne babalar bebeğin doğal duruşunu bozmayan, Ergobaby‘nin sunduğu gibi ergonomik bebek taşıyıcılar aramakta.

Bu sebeple de bu tür bir bebek taşıyıcı normal anakucaklarından daha kârlıdır..

Ürünü satarken müşterileri ikna etmek için kanguru gibi bebek taşıma çantalarının psikolojiye ve sağlığa yönelik faydalarını gösteren araştırmaları vurgulayın ve trafik kazanmak için onları sosyal medya veya blog yazıları gibi görsel içeriklere yönlendirin.

14. Bebek Salıncakları

Bebek salıncakları yoğun anne babalar, özellikle de evden çalışanlar için günü kurtaran bebek aksesuarları arasında. Sallama hareketi ağlayan bebekleri rahatlatarak ebeveynlere de hak ettikleri sessiz sakin birkaç dakikayı sağlar.

Google Trends dünya çapında bebek salıncağı aramalarının epey düzenli olduğunu göstermekte. Ancak ilişkili aramaların sonuçları geçtiğimiz yıl içinde hızla yükselmiş durumda.

Google Trends, baby swings, bebek salıncakları

Anakucakları gibi, bebek salıncakları da son birkaç yılda epey gelişme gösterdi. Bu da ürünün gördüğü talebin artmasına sebebiyet verdi. Pazar talebi ve ürün çeşitliliği yüzünden, internetten en çok satılan ürünler arasında bulunan bebek salıncaklarını satmayı düşünün.

Çocuğu eğlendirecek oyuncakların sallandığı bir bebek salıncağı ilgi görecektir. Elektronik bebek salıncaklarında ayarlanabilir sallanma hızı ve ninni çalar gibi özellikler bulunuyor ki bunlar da çok satan ürünler arasında.

15. Oyun Matları

Oyun matları bebek aksesuarları grubundaki başka internetten en çok satan ürünler arasında. İşi başından aşkın halde evde çalışan ebeveynler bebeklerinin ve çocuklarının kendilerini eğlendirebileceği özel alanlara ihtiyaç duyuyor.

Future Market Insights‘e göre oyun matları fiziksel gelişime olan faydalarındaki bilinçlenme yüzünden de bebek minderlerinin çok satan ürünler arasına girdiğini söylüyor. Kreşlerin ve çocuk bakım merkezlerinin artan sayısı da pazarın büyümesine katkı sağlıyor.

Bu ürünü satabilmek için sosyal medya pazarlamasına odaklanın. Birçok genç çift internette ebeveynlik tavsiyesi aramakta. Bu fırsattan faydalanarak onlara oyun minderleri hakkında bilgi verin. Ayrıca Facebook ve Instagram’da reklamlar yayınlayarak çocuklu aileleri hedefleyin.

16. Evcil Hayvan Mamaları

Kedi köpek gibi evcil hayvanlar için satılan mamalar yüksek talep nedeniyle internette veya marketlerde en çok satılan ürünler arasında. Hatta artan s ticaret sitelerine bakıldığında, e ticaret en çok satılan ürünler arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Kendi başına bir sektör haline gelmiş durumda. Bu yüzden satılacak ürün arıyorsanız, kesinle değerlendirmelisiniz.

Evlat edinilen evcil hayvan sayısı büyüdükçe, evcil hayvan endüstrisi de büyüdü. Bu ürün kategorisi krizlere daha dayanıklı çünkü insanlar evcil hayvanlarını ailelerinin bir parçası olarak görüyor ve sağlıklarıyla mutluluklarını garantiye almak istiyor.

Ne var ki kedi maması, özellikle Asya-Pasifik ülkelerinde daha fazla insanın evcil hayvan evlat edinmesi yüzünden önemli bir artış yaşıyor.

Bu nedenle, bölgenizde bulunmayan çoğu müşterinin ne tür evcil hayvan maması aradığını kontrol etmek akıllıca olacaktır. Yüksek talep ve düşük rekabet varsa, işiniz oldukça kârlı olabilir.

Çoğu işletme sahibi düzenli olarak evcil hayvan yemi satın aldığından, bu çok satılan ürünü öne çıkarmanın bir yolu da abonelik hizmeti yaratmaktır. Diyet kedi maması, alerjik köpek maması gibi çeşitli ürünler sunun ve müşterilerin evcil hayvanları için özel mamalar almalarını sağlayın.

17. Mama Kapları

Mama kaplarına olan talep yükselerek ürünü çok satılan ürünler arasına yerleştiriyor. Aşağıdaki 5 yıllık Google Trends grafiğinden de görebileceğiniz gibi, her yıl mama kaplarına olan talep artmış. Yorumlara göre alınabilecek ürünler arasında olduğu için de internet üzerinden en çok satılan ürünler arasında.

En Çok Satılan Ürünler: Mama Kabı, Google Trends Sonucu

Mama kapları çeşitli şekiller ve türlerde satılıyor. Plastikler daha çok tercih edilse de evcil hayvanlarının sağlıklarını önemseyenler seramik veya paslanmaz çelik mama kaplarını tercih ediyor. Paslanmaz çelik mama kapları daha az bakteri biriktiriyor ve alerjik tepkilere daha az neden oluyor.

Ürünü pazarlamak için hayvansever influencer‘ları kullanabilirsiniz. Daha az takipçileri olsa da daha çok etkileşme oranları ve uygun fiyatları vardır.

18. Kedi Yatakları

Kedi besleyen insan sayısı yükseldikçe, şaşırtmayan bizimde kedi yataklarına olan talep de yükseldi. Bu yüzden de evcil hayvan yatakları çok satan ürünler arasına girdi . İnsanlardan daha çok uyudukları için uzun süre dinlenmek için rahat bir yere ihtiyaçları var.

En Çok Satılan Ürünler: Kedi Yatağı, Google Trends Sonucu

Google Trends‘e göre, son birkaç yılda kedi yatağı aramaları yükselmiş. Hatta son birkaç ayda birkaç kere yukarı fırlamış.

İnsanlar evcil hayvanları ailelerinin bir parçası olarak gördüğü için hayvan aksesuarlarına para harcamaktan çekinmiyorlar. Bu gerçekten faydalanarak sıradan minderler yerine, eşsiz ve yaratıcı kedi yatakları satmaya başlayabilirsiniz.

El becerileriniz varsa, ürünü kendiniz yapın. El yapımı bir ürün olduğu için de ücreti de yükselir. Ya da yaşlı kediler için ortopedik yatak bulun.

19. Kedi-Köpek Çantaları

Doğru eşyalar olmadan evcil hayvanlarla seyahat etmek zorlayıcıdır. Hayatı kolaylaştırmak için kedi, köpek veya diğer evcil hayvan sahipleri onları taşımak için çeşitli çantalar alır.

Ortalaması alındığında bu ürüne olan talep stabil. Google Trends grafiğine göre bu ürün yıl içinde bir düşüş gördü ancak o andan sonra talep yükseldi.

Köpek Kedi Taşıma Çantaları

İnternette satabileceğiniz birçok çeşitte çanta bulunmakta. Uçaklara uygun taşıma çantaları oldukça çok satar; çünkü uçakla sık seyahate çıkan evcil hayvan sahipleri için zorunludur. Bazı kedi köpek çantaları ayrıca sırt çantası olarak üretilir. İnsanlar yürüyüşe veya geziye çıktıklarında evcil hayvanlarını getirmek için bu ürünü faydalı bulur.

İşe ilk koyulduğunuzda, evcil hayvan çantasını belirli bir müşteri tipine yönelik tasarlayıp pazarlamaya odaklanın. Böylece sattığınız ürünün etrafında kalıcı ve sağlam bir marka kurarsınız.

Kendinize Vanderpump Pets‘ı örnek alın. Sanal mağazaları tarz sahibi evcil hayvan sahiplerini hedefliyor ve böylece daha akılda kalıcı oluyor.

20. Taşınabilir Elektrikli Süpürgeler

Sanal mağazanızda satmak için daha niş bir ürün arıyorsanız, taşınabilir elektrikli süpürgelere bakmanızı öneririz. Kablolu, klasik süpürgelerden çok daha hafif ve esnektirler, bu da onları araba temizliği için mükemmel kılar. Grand View Research‘e göre bu ürünün piyasa değeri önemli bir büyüme gösteriyor.

Taşınabilir elektrikli süpürgeleri tanıtırken, Vacuum Wars gibi teknoloji ürünleri inceleyen YouTuber’lara ulaşın. İnsanlar, satın almaya değer yeni ürünler olup olmadığını görmek için bu içerik üreticileri takip ediyor. Ürününüzü incelenmek üzere gönderin ve izleyicileri için onlara bir satış ortaklığı bağlantısı verin.

21. Güneş Panelleri

Güneş enerjisi yıllar geçtikçe daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Son birkaç yılda ABD’de güneş paneli kurulumlarının sayısı yeni rekorlar kırdı ve satışlar artmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yeni raporlar, 2050 yılına kadar güneş ve rüzgâr enerjisinin daha popüler olacağını, petrolün geçmiş yüzyılda kaldığını iddia ediyor, bu yüzden bu çok satan ürünler arasına girecek üründen yararlanmak için mükemmel bir zaman.

Güneş panelleri evinize güç sağlamak için uygun maliyetli çözümler olduğundan talep çok güçlü. Bazı insanlar bunları elektrik faturalarını dengelemek veya yedek enerji kaynağına dönüştürmek için kullanıyor.

Taşınabilir güneş panelleri de çokça tercih edilen ürünler arasında. Şebekeden uzakta olduğunuzda elektriği etkinleştirirsiniz ki bu yaz yolculukları ve kamp için mükemmeldir.

Güneş enerjisi şirketi Renogy, ürünlerini, sitelerine bağlantı veren kullanıcılara kredi sunarak pazarlıyor. Ekolojik topluluklarla sıkı bir bağlantı kurmak, ürünlerinizi tavsiye yöntemiyle satmanıza yardımcı olur.

Renogy

22. Akıllı Lambalar

Artan akıllı ev sayısı, akıllı LED ampullerin gündeme gelmesine en çok satılan ürünler arasına girmesine neden oldu. Google Trends, bu ürüne olan ilginin artığını gösteriyor. Üstelik arama hacmi genellikle yılın ilerleyen dönemlerinde zirveye ulaşmakta.

Akıllı Ampuller için Google Trends Tablosu

Çok satılan ürünler arasında giren akıllı lambalar, kullanıcıların herhangi bir durum için doğru havayı ayarlamak üzere lambaların renklerini ve parlaklığını özelleştirmesine olanak tanır.

Bu yüzden uyumakta zorlanan insanlar için harikadırlar. Uyku ile ilgili anahtar kelimeler kullanıp blog yazıları oluşturun ve bu fırsattan yararlanın. Okurları nasıl daha iyi dinlenebilecekleri konusunda eğitirken üründen de bahsedebilirsiniz.

23. Ofis Sandalyeleri

İnternette en çok satan ürünler bulup satmak için ortak bir ev ürünü arıyorsanız, sandalye pazarında kendinizi tanıtmak iyi bir fikirdir. Plastik sandalyelerden tutun oyuncu sandalyelerine birçok çeşidi vardır.

Ne var ki evden çalışan insan sayısında artınca, çalışanlar nihai konfor için yüksek kaliteli tekerlekli sandalyelere yatırım yapmaya başladı. Google Trends verilerine göre, terim için arama hacmi son zamanlarda katlanarak arttı.

En Çok Satılan Ürünler: Tekerlekli Sandalyeler için Google Trendler Tablosu

Ergonomik ofis koltukları özellikle bu ürün kategorisinde yoğun talep görüyor. Ofis koltukları, uzun süreli sağlık için çok önemli olan uzun çalışma saatleri boyunca sırt ve boynu destekler.

Bu tekerlekli sandalyeleri pazarlamak için Instagram’daki çalışma alanı ilham nişinden yararlanın. #workspacegoals (çalışma alanı hedefleri) gibi etiketler son derece popülerdir ve en iyi gönderiler binlerce beğeni kazanır. Sandalyelerinizi estetik ve rahat bir ev için pazarlamak onu hemen piyasada en çok satılan ürünler arasına sokabilir.

24. Sandalye Minderleri

Kimi insanlar yeni tekerlekli sandalye veya ofis koltuğu satın almak yerine, mevcut koltuklarını daha konforlu hale getirmek için sandalye minderlerini tercih ediyor.

Son zamanlarda ev ofislerin artmasıyla, sandalye minderleri arama motorlarında ve e-ticaret sitelerinde, yani Amazon’da en çok satılan ürünler arasına girdi. Amazon‘un bu koltuk minderinin dünya çapında 65.000’den fazla yorumu var.

Trend bir ürün olan Amazon'un Sandalye Minderi

Sandalye minderleri Alibaba gibi tedarikçilerden oldukça ucuza alınabilir. Tam da bu nedenden yüksek kâr marjları elde etme potansiyeli, özellikle bunları toplu olarak alıp satarsanız çok yüksektir.

Bu ürünün hedef kitlesi masa başında çalışanlar ve yaşlılardır. Onlara ulaşmak için Facebook’ta bu demografi için çevrimiçi reklamlar oluşturun veya ortopedik minderler veya sandalye minderleri için Google’a reklam verin.

25. Bluetooth Kulaklıklar

Kablosuz kulaklıklar almamış veya bu ürünü duymamış insan azdır. Bu yüzden de bluetooth kulaklara talep artmaya devam ediyor. Bu rapor, pazarın önümüzdeki beş yıl içinde %12,3 büyüyeceğini söylüyor. Piyasada en çok satılan ürünler arasına girme potansiyeli epey yüksek bir ürün.

Bunun nedeni aslında birçok akıllı telefonun kulaklık girişlerini tasarımlarından çıkarması. Ayrıca insanlar artık özellikle işe gidip gelirken veya spor yaparken kablosuz cihazların rahatlığına değer veriyor.

Kendi kulaklığınızı üretmek pahalı olabileceğinden, bir dropshipper olmayı düşünün. SaleHoo gibi siteler, internet üzerinden bağlantı kurabileceğiniz toptancıları barındırır.

SaleHoo, Bluetooth Kulaklık Satan Toptan Satış Sitesi

Bu ürünü pazarlamanın bir yolu, ürünlerinizin RTINGS.com gibi elektronik inceleme sitelerinde gösterilmesidir. Okurların ürünü potansiyel olarak kontrol etmeleri için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanın.

26. Sıcak Hava Fritözü

Sıcak hava fritözü, mutfak gereçleri pazarında en çok satılan ürünler arasında bulunuyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu cihaz, patates kızartması ve kurabiye gibi besinleri sıcak hava kullanarak pişirir.

Google Trends, bu ürüne olan talebin giderek artığını ortaya koyuyor. Yıl sonuna doğru aramaların zirveye ulaşması nedeniyle ürün yaygın bir tatil hediyesidir.

Fritözler için Google Eğilimler Tablosu

Bu cihazın hedef kitlesi, yiyecekleri çok fazla yağ kullanmadan kızartma yapmayı isteyen insanlar. Ürünü sağlıklı yaşamla ve sporla uğraşan kitlelere tanıtmak için bu kaliteyi vurgulayabilirsiniz.

Sıcak hava fritözü ile pişirilen yemeklerin kalorilerini, geleneksel yağla kızartmayla karşılaştıran bir grafik hazırlayabilir veya sağlıklı bir tarif blogu başlayabilirsiniz. Çok yönlülüğünü göstermek için makaleleri bir videoyla tamamlamaksa çok faydalıdır.

27. Sebze Kurutucular

Kapanma politikaları nedeniyle insanlar yemek yapmayı öğreniyor. Bu yüzden de yemek yapma gereçlerine yönelik bir artış mevcut. Bunun en belirgin örneklerinden birisi sebze kurutucu. Bu grafiği Google Trends oranlarını göstermekte.

Sebze Kurutucular Google Trends Tablosu

Bu nedenle, sebze kurutucularının hedef kitlesi evde yemek pişiren insanlar. Bir yemek blogu oluşturarak ve kolay salata tarifleri, pişirme ipuçları, satın alma rehberleri vb. göndererek ürünü bu gruba pazarlayın. Bu makaleleri sosyal ağlarda paylaşın ve trafik kazanmak için en iyi SEO yöntemlerini uygulayın.

28. Elektrikli Bisikletler ve Scooterlar

Elektrikli Scooter’lar ehliyet gerektirmeden kolay gezinmeyi sağlayan motorlu araçlar. Pandemi nedeniyle bu ürüne olan talep son dönemde çok arttı. Elbette elektrikli scooter kiralama hizmeti olan Martı sayesinde ürünün ünü her tarafa yayıldı. Bu da onu kolay satılacak ürünler arasına sokmakta.

Google Trends‘e göre özellikle geçtiğimiz yıl elektrikli scooter aramalarında büyük bir artış görülmüş. Özellikle yaz dönemlerinde talep artmakta.

Elektrikli Scooter, en çok satılan ürünler için Google Trends tablosu


Elektrikli Scooter’ların fiyatları diğer ürünlere göre yüksek olsa da sadece bu ürüne odaklanarak kendinize bir isim oluşturun.

Elektrikli scooter’lar, motosikletlerin aksine genellikle korumasız kullanıldığı için, müşterilerinize koruma ürünleri ile birleştirerek bir paket yapın ve ürünü ucuza alıyormuş hissi yaratın.

29. Balıkçılık Malzemeleri

Grand View Research‘e göre balıkçılık hızlı büyüyen nişlerden birisi. Bunun nedenlerinden biri elbette pandemi. İçinde bulunduğumuz bu durum, daha fazla insanı balıkçılığa itiyor, zira bu etkinliğin sosyal mesafe için avantajları bulunuyor.

Bu kategori altında oltalar, kancalar, yemler gibi çeşitli balıkçılık malzemeleri satın. Canlı yemi dahil etmek istiyorsanız, stoklamak ve taze göndermek için doğru ekipmana ihtiyacınız olacaktır.

İnsanların bu ürünü satın almalarını sağlamak için YouTube veya Instagram’da balık tutmaya yönelik içerik üreticilere ulaşın. İşletmeniz hakkında farkındalık yaratmak için içerik üreticilere kanallarında hediye edebilecekleri ürünler gönderin.

Satıcı kimliğinizle, balıkçılığa odaklı sosyal ağ uygulaması Fishbrain‘e katılmayı da düşünün. Platformun 10 milyondan fazla kullanıcısı vardır ve aralarında ürünlerinizi beğenen kişileri bulmak zor olmayacaktır. Sistem, ürünlerinizi web sitenizden içe aktardığı için kısa sürede satışa başlarsınız.

Fishbrain, Balıkçılık Meraklıları için bir Sosyal Ağ

30. Mavi Işık Engelleyen Gözlükler

Google Trends‘e göre, mavi ışığı engelleyen gözlükler için yapılan arama sayısı geçen yıldan bu yana artıyor.

Mavi Işık Engelleyen Gözlükler için Google Trends Tablosu 2021

Tüm gün ekranlara bakmakla ilgili artan sağlık endişeleri, bu aksesuarları en çok satan ürünlerden biri haline getirdi. Bu gözlükler, cihazlardan yayılan mavi ışığı filtreleyerek daha iyi uyumanıza ve daha az baş ağrısı çekmenize yardımcı olmak için üretildi.

Mavi ışık engelleyen gözlükleri toptan satış yapan optik tedarikçilerinden temin edin. Frame & Optic tedarikçiler, 22$‘dan başlayan fiyatlarla satış yapmakta.

Bu ürün, özellikle online eğitime devam eden çocukları olan ebeveynlerce tercih ediliyor. Çocuklarının gözlerinin uzun vadeli zararlardan korunmasını sağlamak istiyorlar.

Ürünü, mavi ışık engelleyen gözlükleri kullanan çocukların hayatlarını nasıl daha kaliteli hale getirdiğini vurgulayan reklamlar yapabilirsiniz. Hatta potansiyel müşterileri ikna etmek için web sitenizin blogunda mavi ışığın etkileri hakkında eğitim içeriği oluşturabilirsiniz.

31. Masa Oyunları

Masa oyunları son dönemde epey popüler. Günümüzde aileler, evdeyken dijital ekranlara bakmadan zaman geçirmenin yollarını arıyor.

Yazın gelmesi de masa oyunlarını piyasada en çok satılan ürünler arasına çabucak soktu. Google Trends, masa oyunları aramalarının ekim ve ocak ayları arasında arttığını gösteriyor.

Masa Oyunları için Google Trends Tablosu

Empire Discount gibi sitelerden masa oyunları tedarik etmek mümkün. Ayrıca eBay’den antika oyunlar arayarak elit kesme hitap etmek de öyle. Bu yöntem, epey popüler bir taktik. Amaç ucuza alıp yüksek fiyata satmaktır.

Daha da iyisi, kendi masa oyununuzu sıfırdan yapmayı düşünün. Fon almak için Kickstarter’da bir kampanya başlayabilirsiniz. Syndicate gibi birçok popüler oyun bu kitle fonlaması sitesinden başarıya ulaştı.

İşletmenizi tanıtmak için BoardGameGeek gibi topluluklara dâhil olun. Kendinizi tanıtmak için forumlara katılın ve gerektiğinde ürünlerinizden bahsedin. Bazı üyelik sistemli siteler, doğrudan platform üzerinden satış yapmanıza da izin verir.

32. Kanepeler ve Çekyatlar

Sizin de bildiğiniz gibi çekyatlar uzun zamandır piyasada ancak son zamanlarda kiracılar arasında popülaritesi epey artmış durumda. Çekyatlar ve kanepeler açılarak yatak olduğu için, bütçesi kısıtlı insanlar için çok fazla alan ve para tasarrufu sağlar.

Çekyat arama hacmi, özellikle son birkaç ayda istikrarlı bir şekilde arttı.

Çekyatlar için Google Trends Tablosu

Divanlar, futon koltuklardan çekyatlara kadar birçok tipte kanepe satmak mümkün. En çok satan kanepelerin hangileri olduğunu görmek için pazarı araştırın, ardından işinizi büyütürken ürün çeşitliliğini genişletin.

Çekyatlarınıza bağlantılı pin’ler oluşturmak için bir Pinterest işletme hesabı başlayın. Bu sosyal ağ sitesi, ev dekorasyonu meraklıları arasında inanılmaz derecede popüler.

33. Ev Dekorasyon Ürünleri

2021 yılının çoğunu evde geçiren insanlar yaşadıkları alanları güzelleştirmek için ev dekorasyon ürünlerine yöneldi. Tablolar, ışıklar, biblolar ve daha bir çok dekorasyon çok aranılan ürünler arasında.

Genellikle talep sayısı asla azalmayan bu ürünleri kendiniz üretin ve oluşturduğunuz e-ticaret sitesinde satın. Bir aracıya komisyon vermeyeceğiniz için de kâr marjınız düşecektir.

Bu ürünleri ayrıca Pinterest üzerinde pin’leyerek büyük bir kitleye erişim sağlayın.

Ev Dekorasyon Google Trends Tablosu

34. Saç Tokası

Pinterest‘e göre, saç tokası büyük bir geri dönüş yapıyor. Sosyal paylaşım sitesinde aramalar %6309 arttı.

Ayrıca saç tokalarını kendiniz çok uygun fiyata satın alabilir veya üretebilirsiniz. Toplu olarak Threddies‘ten alın veya kendinizinkini yapmak için bir rehber takip edin. Kendin Yap (DIY- Do It Yourself) yoluna gitmek, daha kaliteli bir ürün yaratmak için yüksek kaliteli bir kumaş seçmenize olanak tanır.

Scrunchie (saç tokası) küçük ve hafif olduğundan, bunları paketler halinde de satın ve toplam fiyatı daha ucuz hale getirin.

Scrunchies’i öne çıkarmak için TikTok, YouTube veya Instagram’da moda influencer‘larla birlikte çalışın. Ürünü kullanarak stil gönderileri oluşturmalarını veya markanızı gönderilere etiketlemelerini isteyin.

35. Takma Kirpikler

Gür ve dikkat çeken kirpikler son yıllarda bir güzellik sembolü haline geldi; bu da takma kirpiklere olan talebi artırdı. Aşağıdaki Google Trends tablosu, takma kirpiklere olan talebin istikrarlı bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.

Takma Kirpikler için Google Trends Tablosu, en çok satılan ürünler

Pandemi nedeniyle sayı düşse de, güzellik endüstrisi bu ürünün satışlarında bir artış görüyor. Bunun nedeni, maske yüzün geri kalanını kapladığı için insanların daha çok göz makyajına odaklanması.

Pazarda öne çıkmak istiyorsanız, insanların en çok aradığı takma kirpik çeşitlerini belirleyerek başlayın. Bu ürünle ilgili belirli bir alanda uzmanlaşarak markanızı oluşturabilirsiniz.

Küçük ve düşük gözlere yönelik takma kirpikler üretmeye odaklanan Petite Cosmetics markasına bir göz atın.

Ana ürün hattını tamamlamak için yapıştırıcı, cımbız, kirpik kıvırıcı ve diğer aksesuarları satın.

36. Hobi Ürünleri; Kitaplar ve Oyunlar

Kısıtlamaların ve evde kalmanın önerilmesi sayesinde insanlar evde kaliteli vakit geçirme arayışına girdi. Kalabalık evlerde masa oyunlarına, ailecek yapılacak etkinliklere önem verildi.

Ancak bu süreç içinde Twitch yayıncılarının artan popülaritesi oyunların satışlarında yükselişe neden oldu. Steam’ın satışlarında 2019’la karşılaştırıldığında %21.4 yükseliş görüldü.

Kitaplarda ise kültür yayınlarında ve akademik yayınlarda online satış satış oranları yaklaşık yüzde %65.5’e yükseldi.

Bu da online kitap ve oyun satışının yepyeni bir alışkanlık getirdiğini gözler önüne seriyor.

En Çok Satılan Ürünler Nerede Keşfedilir?

İnternette satılacak en iyi ürünleri bulmak için aramaya doğru yerlerden başlamanız gerekir. Başlamak için aşağıdaki sitelere ziyaret edin:

e-Ticaret Pazarları

Çok sayıda e-ticaret pazarı, insanların hangi popüler ürünleri satın aldığına dair fikir verir. Amazon’un Movers and Shakers gibi yeni ve en çok satan ürünlere ayrılmış özel sayfaları var. Bu özel sayfa, farklı kategorilerde her saat başı hangi öğelerin en üst sırada olduğunu gösterir.

İnsanların satın almayı düşündükleri en iyi ürünleri görmek için En Çok İstenenler (Most Wished For) sayfasına da göz atın.

Bazı sitelerde, çoğu müşterinin sıklıkla aradığı şeylere göre otomatik olarak öneriler sunan bir arama çubuğu da bulunur. Etsy, şu anda Popüler olarak etiketlenmiş anahtar kelimeleri size göstermektedir.

Etsy Arama Motoru, en çok satılan ürünler

Ayrıca Etsy’nin trend ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için eRank‘i kullanın. Bu Etsy SEO aracı, hangi anahtar kelimelerin yüksek arama hacmine sahip olduğunu ortaya koyar.

Sosyal Medya Ağları (Instagram, Facebook, Tiktok gibi)

Son araştırmalara göre, müşterilerin 74%‘ü internetten alışveriş yaparken sosyal medya kanallarına ve Influencerlar’a danışıyor.

Nedenini anlamak kolay. Markalar sosyal ticaretten ve Influencer pazarlamasından yararlandıkça, bu platformlar en çok satan online ürünleri tartışmak için gidilecek yer haline geldi.

Hangi öğelerin geleceğini görmek için Twitter ve Instagram‘da popüler hashtag’lerde gezinin. Pinterest‘te hangi anahtar kelimelerin trend olduğunu görmek için arama çubuğunu kulanın.

Alternatif olarak, Facebook ve Reddit‘te iş potansiyeli olan niş topluluklar bulmaya çalışın. Bunları incelemek, belirli demografilerini hedeflerken ne tür trend ürünler satacağınızı size gösterir.

Trend Raporu Siteleri

Bu platformlar, internet kullanıcılarının hangi konu ve ürünlerle ilgilendiğini gösterir. İşte göz atmanız gereken bazı siteler:

  • Google Trends. Pazarlamacılar tarafından yaygın olarak kullanılan bu araç, insanların Google’da ne yaptıklarına dair gerçek zamanlı veriler sağlar. En iyi sonuçları almak için bölgeye, döneme, konu kategorisine ve arama türüne göre filtreleyin.
  • Google ile Düşün (Think with Google). Category Trend özelliği, yüksek talep gören en çok trend olan ürünleri ortaya çıkarır.
  • Trend Hunter. Bu site, her ay yeni ve popüler e-ticaret en çok satanlarını topluyor. Ayrıca Premium paketle konuları izleyip tüm trend raporlarına erişirsiniz.

Potansiyel En Çok Satılan Ürünleri Değerlendirmek için Ek Araçlar

Çok satılan ürünleri bulduktan ve bilgi aldıktan sonra, ürün fikirlerinizi doğrulamak için şu siteleri kullanın:

  • A Better Lemonade Stand’ın anlık ürün değerlendirme aracı. E-Ticaret mağazanız ve ürününüz hakkında bazı bilgileri girmeniz yeterlidir; öğenin güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmek için bir puan vardır.
  • Viral Launch. Bu premium araç öncelikle Amazon satıcıları için olsa da, diğer sanal mağazalar için yararlı olacaktır. Ürün fikriniz hakkında geri bildirim almak ve kârı tahmin etmek ve pazar eğilimlerini görüntülemek için Market Intelligence özelliğini kullanın.

Dünyada en çok satılan ürünler nasıl bu kadar rağbet görüyor?

Aramanızı daraltmak için, internette satılacak ürünler ararken aşağıdaki kriterleri aklınızda bulundurun:

  • Pazarınızla uyumluluğu. Ürünlerinize karşı bir tutkuya sahip olmak, onları pazarlama sürecini kolaylaştırır. Ürünü daha derin bir şekilde takdir edeceksiniz ve müşterilerle bağlaşmanız çok kolay olur.
  • Yaygın bir soruna çözüm önermesi. Yararlı olmaları ve insanların hayatlarını kolaylaştırması nedeniyle oldukça fazla sayıda satılan ürünün pazarlanması kolaydır.
  • Markalaşma potansiyeline sahip olması. Ne sattığınız, hangi pazarlama stratejilerini uyguladığınızı belirler. Markanızın hedef kitlede yankı bulabilmesi için anlamlı bir marka öyküsüne ilham verebileceğinden emin olun.
  • Kâr edebilmesi. Ürünü satarak kazandığınız şey, genel giderleri karşılamalı ve oldukça büyük bir gelir sağlamalıdır.
  • Zor bulunabilirlik. Yerel pazarınızda veya diğer sanal mağazalarda bulunmayan bir ürünü satmak heyecan ve merak uyandırır. Artı, daha az rekabet olur.

İstediğiniz Gibi Bir En Çok Satılan Ürün Buldunuz mu?

İnternette ve dünyada en çok satılan ürünler içeren bir liste yaparak için size 35 en çok satan ürün örneği sunduk. Bununla birlikte, doğru olanı seçmek, potansiyel bir işletme için bir pazarlama kampanyasının sadece başlangıcıdır. İnternetten ne satabilirim sorusunun yanıtını bu yazıda bulduğunuzu umarız.

Ne seçerseniz seçin, güzel bir sanal mağaza oluşturduğunuzdan ve dijital pazarlama stratejinizi en üst düzeye çıkardığınızdan emin olun. Aradığınız ürünü veya trend fikrini bulamadıysanız, daha fazla seçenek aramak için yukarıda listelediğimiz sitelere bakın.

Ardından da bu ürünlerden istediklerinizi alın, bir e-ticaret platformu seçin ve işletmenizi bugün kurmaya başlayın. Şans sizinle olsun!

Author
Yazar

Merve O.

Merve, Hostinger'da SEO - Pazarlama Asistanı olarak çalıştı. Günümüzde çevirmen olarak yolcuğuna devam etmekte. Birkaç site kurma deneyiminin ardından acemi yolculuğunu profesyonelliğe taşımaktan ve Hostinger'ın bir parçası olmaktan mutlu.