En İyi 10 E-Posta Pazarlama Hizmeti

E-posta pazarlama hizmetleri arasından bir seçim yapmak doğru araç e-posta kampanyalarınızın performansını önemli derecede etkileyeceğinden zor olabilir. Sizin için bu yükü işinizi görebilecek en iyi e-posta pazarlama yazılımlarını göstererek hafifletmek istiyoruz.

E-posta Pazarlama Hizmeti Nedir?

Basitçe e-posta pazarlama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan bir yazılımdır. Bir e-posta pazarlama hizmeti ile verimli biçimde yönetebilir ve kitlenizle e-posta aracılığıyla nasıl bağlanabileceğinizi kontrol edebilirsiniz.

E-posta listeniz büyüdükçe her gün binlerce mesaj yollamak zor olabilir. Ancak doğru araç bu işlemi kolaylaştırabilir ve üretkenliğinizi sürdürmenize yardımcı olabilir.

Birçok yazılım ayrıca genel performansınız hakkında bilgi verecektir. Örneğin kimin e-postanızı açtığını ve bağlantılara tıkladığını gösterir.

Bu şekilde kampanyanızın nasıl performans gösterdiğine dair büyük resmi görebilirsiniz. Böylece de gelecekte kampanyanıza daha iyi verim alabilmek için ince ayarlar yapabilirsiniz.

E-posta Pazarlama Hizmetlerinin Önemi Nedir?

Marketing Charts‘a göre tüm düyadanki pazarlamacıların %82’si potansiyel müşterileri ve dönüşüm oranını artırmak için e-posta pazarlamayı ana stratejileri olarak kullandıklarını belirtmiştir. Bu diğer stratejilerinin öneminin daha az olduğu anlamına gelmez, sadece e-posta pazarlamanın ön planda olduğunu gösterir.

E-posta pazarlama diğer stratejilere kıyasla uygun maliyetli olduğunu ve en yüksek yatırım getirisi (ROI) sağladığını kanıtlamıştır.

E-posta pazarlama yazılımı ile kitlenizin tercihleri & ilgi alanlarına uymak için istediğiniz gibi bölünmüş ve kişiselleştirilmiş içerik yollayabilirsiniz.

Bu yüzden e-posta pazarlamanın sunduğu fırsatları göz önünde bulundurarak doğru aracı seçmek harikalar yaratabilir.

En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri

Birçok e-posta pazarlama hizmetleri ücretsiz planları olan MailChimp, MailerLite ve SendInBlue dışında ücretlidir. Ancak, çoğu hizmetlerin ücretsiz bir denemesi de mevcuttur, böylece nasıl işinize yarayabileceklerini görebilirsiniz.

Eğer Avrupa Birliği Veri Koruma Yönergesi (GDPR) hakkında endişeleniyorsanız merak etmeyin. Bu listedeki bütün hizmetler bu yönergeyle uyumludur.

Fiyatlar 2 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerlidir. TL fiyatları ise 9 Temmuz 2019 tarihinde güncel kurdan hesaplanmıştır.

1. MailChimp

MailChimp e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

MailChimp milyonlarca işletme tarafından günlük e-posta yollamak için kullanılır.

MailChimp bir e-posta pazarlama yazılımından ötedir, kendini kişisel beyin takımı olarak tanıtır. Bu, kampanya verinize dayalı olarak kapsamlı bilgi elde edeceğiniz ve sıradaki hareketiniz için kişiselleştirilmiş öneri alacağınız anlamına gelir.

Ücretsiz planını basit özelliklerle sonsuza dek kullanabilirsiniz ancak markası e-postanıza bağlı olacaktır.

Ücretsiz versiyonunu kullanarak 2.000’e kadar abone listeleyebilir ve ayda 12.000 e-posta yollayabilirsiniz. Kampanya stratejilerinizi geliştirebilecek farklı konularda kullanışlı rehberler de mevcuttur.

E-posta kampanyaları dışında hedeflerinizi ulaşmak için ayrıca başka pazarlama stratejileri de oluşturabilirsiniz. Buna iniş sayfaları, pop-up formları ve hatta posta kartları bile dahildir.

Hepsi bu kadar değil, Ayrıca Google yeniden pazarlama, Facebook ve Instagram reklamlarını da hızlıca kurabilirsiniz.

Üstelik otomasyonlu veri bazlı e-postalar da mevcuttur ve örneğin kitlenize özel günlerinde mesaj yollayacaktır.

Online mağazanızı MailChimp ile bağladığınızda satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak otomasyon özellikleri de elde edeceksiniz. En güncel ürünlerinizi otomatik olarak paylaşarak rehberinizdeki kişileri haberdar edin.

MailChimp müşterilere online alışveriş sepetlerinde bıraktıkları şeyler hakkında hatırlatma yollayan bir terk edilmiş sepetler e-posta özelliğine sahiptir. Ayrıca müşterilerinizin tercihlerine göre şekillendirilmiş olan sipariş bildirimleri ve ürün tavsiye e-postaları yollayabilirsiniz.

Müşterilerinizin sadakatini takip ve yeniden etkileşim e-postaları yollayarak artırabilirsiniz. Uzun bir süredir iletişime geçmediğiniz müşterilerinizden geri bildirim isteyebilir ve onlarla yeniden bağlantıya geçebilirsiniz.

Pazarlama kampanyalarınızı kitlenizin ve müşterilerinizin verilerini kullanarak optimize edin. Ancak, ücretsiz planla basit bölünme, raporlar ve A/B testi özellikleri elde edersiniz.

Bölünme özelliği doğru insanlara doğru mesajları yollamanıza yardımcı olacaktır. Listenize yakın zamanda abone olanları veya online mağazanızdan hiçbir şey almamış olanları hedef alabilirsiniz.

MailChimp ayrıca daha akıllıca pazarlama kararları vermek için online müşterilerinizin verilerine dayalı olarak rapor sunar. Gelecekteki kampanyalarınızı geliştirmek, trendleri izlemek ve genel performansınızı takip etmek için gerekli bilgileri sağlayacaktır.

A/B testi ise hangi kampanyaların öbürlerinden daha iyi çalıştığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Hedeflerinizi belirleyebilir ve hangi türden e-postaların en çok tıklamayı ve açılma sayısını elde ettiğini görebilirsiniz.

Eğer MailChimp ile daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa uzman dizni başarılı bir e-posta pazarlama kampanyası yaratmanıza yardımcı olabilir.

MailChimp premium planı aylık $10’dan (57.2 TL) başlar.

2. Constant Contact

Constant Contact e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

Constant Contact 20 yıldır mevcut olan en iyi e-posta pazarlama hizmetlerinden biridir. Bu yazılım sadece premium plan, e-posta (basit) ve ücretsiz denemeyle e-posta plus (gelişmiş) sunar.

Constant Contact’ı kullanması kolaydır. İşletmelere ve kar gütmeyen kurumların harika e-posta pazarlama kampanyaları kurmalarına yardımcı olur.

Sürükle ve bırak editörüyle kolaylıkla mobil duyarlı e-posta şablonları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Constant Contact ayrıca güçlü liste oluşturma araçlarına da sahiptir. Verilerine dayalı olarak listenizdeki kişileri bölerek en alakalı e-postaları yollayabilirsiniz. Ayrıca kişilerin açmadığı e-postaları otomatik olarak tekrar yollayacaktır.

Bu e-posta pazarlama hizmeti ayrıca online mağazaların ürünlerini satmalarına yardımcı olabilir. Müşterilerinizi onlara ilgi duyabilecekleri ürün veya hizmet tavsiyeleri sunarak etkileşimde tutabilirsiniz.

Üstelik Constant Contact ile müşterileri daha küçük listelere bölebilir ve belirli kriterlere göre e-posta yollayabilirsiniz.

Geri dönen müşterilerinizin kupon veya özel indirim kodları gibi harekete geçirici e-postalar yollayıp ödüllendirerek güvenini ve sadakatini kazanın.

Bu e-posta pazarlama hizmeti ayrıca kişi yönetimini kolaylaştırır. OutlookEventbriteSalesforces ve diğer hizmetlerden otomatik olarak kişileri içeri aktarabilirsiniz. Ek olarak Constant Contact abonelikten çıkanları, sayfayı terk edenleri ve pasif e-postaları sizin için güncelleyecektir.

Constant Contact kampanya sonuçlarını gerçek zamanlı olarak takip etmenize izin verir. Örneğin, en çok etkileşime geçilen e-posta konu başlığı için rapor alabilirsiniz.

Daha sonra ise her kampanya hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Bu kısımda e-posta açılma oranı ve tıklamalarını, teslim edilebilirlik oranlarını iyileştirmeniz için öneriler ve spam raporlarını azaltmak için tavsiyeler de verecektir.

Eğer kişilerinizi daha iyi anlamak istiyorsanız e-posta plus planını tercih edin. Bu yükseltmeyle araştırmalar ve anketler, bağışlar için e-posta yollayabilir hatta Eventbrite ile entegre edilebilen etkinlikler bile yollayabilirsiniz.

Üstelik otomasyon özelliğini kullanarak kitlenizle etkileşime geçebilirsiniz. Yeni aboneleriniz için sıcak bir hoş geldin mesajı oluşturun ve onlara seri e-posta yollayın. E-posta serinizi sıfırdan oluşturabilir veya şablonlar kullanabilirsiniz.

Son olarak 400’den fazla üçüncü parti hizmetleri ile entegre edebileceğiniz bir pazar alanı mevcuttur. Ayrıca Constant Contact’e alışmanıza yardımcı olabilecek profesyonel hizmetler de mevcuttur.

Constant Contact e-posta planı aylık $20 iken e-posta plus ise $45‘dır.

3. GetResponse

GetResponse e posta pazarlama hizmetleri iniş sayfası

GetResponse, %99 teslim edilebilirliğe sahip olduğunu iddia eder ve hepsi bir arada pazarlama makinesi sunar. Bu yazılım ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme süresine sahiptir.

Bu hizmetin bülten tasarlamanıza ve özelleştirmenize yardımcı olacak bir sürükle ve bırak şablon editörü bulunmaktadır. GetResponse 500’den fazla önceden tasarlanmış ve özelleştirebilen şablonlar sağlar. Üstelik Shutterstock‘dan 5.000 adet lisanslı görsele sahiptir.

Blogcular için ayrıca 30 adet önceden tasarlanmış RSS’den e-postaya şablonlar da bulunmaktadır. Bu özellik blog yazılarınızı paylaşmayı oldukça kolaylaştıracaktır.

Bu e-posta pazarlama hizmetinde otomasyon ve otomatik yanıtlayıcı ile günlük veya haftalık seri e-postalar yollayabilirsiniz. Kusursuz zamanlamayı kullanarak e-postaların kişilerin yerel zaman dilimlerine en uygun biçimde teslim edilmesinden emin olabilirsiniz.

Abonelik işlemi aracılığıyla detaylı bilgi toplayabilir ve kişilerinizin her birine farklı etiket atayabilirsiniz. Böylelikle tercihlerine göre daha kişiselleştirilmiş ve alakalı mesajlar yollayabilirsiniz.

Ayarladığınız kriterlere göre kişileri puanlayabilirsiniz. Puanlama ile müşterileri etkinliklerine dair bilgiye sahip olmak için takip edin ve puanlayın.

GetResponse webinar pazarlama çözümleri sağlayan ilk e-posta pazarlama hizmetidir. Kolaylıkla webinar planlayabilir, kayıtları aktif hale getirebilir ve yeni kişiler toplamaya başlayabilirsiniz. Güvenlik hakkında endişelenmeyin, SSL şifrelemesi konferansınızın güvende olmasını sağlayacaktır.

Aktif tartışma ve geri bildirim teşviki için sohbet, anketler, ekran paylaşma, yazı tahtası ile müşterilerinizle etkileşime geçin. Webinar’da YouTube videolarını bile yerleştirebilirsiniz.

Eğer webinar’ı kaydedip paylaşmak isterseniz basitçe oturumu kayıt edin ve ücretsiz online depolamada saklayın.

Bu uygulamayı kullanırken ayrıca Customer Relationship Management – Müşteri İlişki Yönetimi’ne (CRM) sahip olacaksınız. CRM siz ve müşterileriniz arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bu e-posta pazarlama hizmeti ile CRM’i e-posta otomasyonu ile entregre edebilir ve e-posta serileriniz için daha hedefli mesajlar yollayabilirsiniz.

Ayrıca kampanya raporlarını görüntülemek ve kişilerin etkinliklerini ve davranış biçimlerini keşfetmek için içgüdüsel e posata analitikleri mevcuttur.

Eğer e-posta pazarlama stratejisi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu hizmetin web sitesinde ücretsiz online dersler, teknik kağıtlar vb. gibi bolca kaynak bulunmaktadır.

GetResponse premium planının fiyatı aylık $15‘dan başlar ve kurumsal seviyede ise fiyatlar $1,199‘a kadar çıkar.

4. Drip

Drip e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

Hızlıca büyüyen bir eticaret pazarlama çözümü olan Drip ilk eticaret müşteri ilişki yönetimi (ECRM) hizmetidir.

Drip’in ECRM’in odak noktası müşterilerinize yaklaşmaktır. Bu hizmet milyonlarca veri kümesini işleyebilir ve tipik CRM çözümlerinin ötesindedir.

ECRM’i kullanırken daha özelleştirilmiş bir pazarlama yaklaşımına sahip olacaksınız. Kişiselleştirilmiş pazarlama stratejilerininden faydalanabilirsiniz. Bütün veri noktalarını bağlayarak bu e-posta pazarlama hizmeti zamanlaması harika olan e-posta kampayanları oluşturmak için milyonlarca müşterinizin verilerini bağlayacak ve bütün kanallarınızda sunacaktır.

Potansiyel müşteri puanlama sistemi hangi müşterilerinizin en iyi potansiyel müşteri olduklarını tanımlamanızda yardımcı olacaktır. Verilerini etkileşim seviyelerine göre toplayacaktır.

ECRM müşterilerinizin içeriklerini daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Etkileşim artımına ve dönüşümlere dair daha fazla bilgiye sahip olmak da satışlarınızı artırma ihtimalinizi yükseltir.

Drip’in e-posta pazarlama otomasyonuyla birlikte hızlı bir şekilde birçok kişiselleştirişmiş e-posta serisi yollayabilirsiniz. Listenizi metin veya görsel bazlı kurucular sunan kuvvetli e-posta oluşturucusuyla oluşturmaya başlayın.

Bir online mağaza sahibi olarak müşterilerin ziyaret etme ve ürün satın alma yolculuklarının farklı olduğunu fark etmişsinizdir. İşlerinizi büyüttüğünüzde bu bilgiyi işlemek zor olabilir.

Ancak hiç telaş etmenize gerek yok çünkü Drip’in otomasyon eticaret pazarlama iş akışı bütün bu işlemleri takip etmenize ve her müşteriye zamanında e-posta yollamanıza yardımcı olacaktır.

Potansiyel müşterilere daha da iyi ulaşın. Drip’in çok kanallı pazarlaması müşterileri nerede olurlarsa olsunlar çekmenize yardımcı olacaktır. Facebook reklamları oluşturabilir, web site iniş sayfalarını kişiselleştirebilir, metin mesajlar yollayabilir ve hatta posta servisi ile posta kartı bile yollayabilirsiniz.

Otomasyonunuzu geliştirmek için Drip’in entegrasyonlar için geniş kapsamlı uygulama kütüphanesi bulunmaktadır. Salesforce gibi CRM araçlarını, Drift gibi müşteri desteği araçlarını ve Shopify, WooCommerce gibi popüler eticaret çözümlerini entegre edebilirsiniz.

Drip’in analitikleri ve raporlaması siz ve müşterileriniz arasındaki ilişki hakkında bilgi verecektir. Reklam planı kayıtları, demo istekleri, içerik indirme gibi bütün kampanyalar için farklı raporlama oluşturabilirsiniz.

Ayrıca ondan fazla farklı türde rapor bulunmaktadır. Böylece trendleri daha iyi anlayabilir ve sıradaki kampanyanız için stratejik olarak yeni bir yaklaşım oluşturabilirsiniz.

Bir sorunla karşılaştığınızda size yardımcı olabilecek bir bilgi tabanı mevcuttur. Ayrıca sertifikalı danışmanları işe alabilirsiniz. Danışmanlardan fazla bulunmasa da daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğunuzda size yardım edeceklerdir.

Drip premium planı basit olanı için aylık $49 iken pro olanı içinse $122‘dır. Kurumsal versiyonu içinse fiyat değişmektedir.

5. ConvertKit

ConvertKit e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

ConvertKit’in gurur kaynağı olarak gördüğü şey bu yazılımın yaratıcılar tarafından yaratıcılar için oluşturulmuş olduğudur. Bu hizmet basit bir kullanıcı arayüzü sunar ve e-posta pazarlama için sadece en önemli özelliklere sahiptir.

Abone listenizi formlar ve iniş sayfaları oluşturarak toplayın. Galeriden şablonlar seçebilir veya formdaki sürükle ve bırak elementlerini kullanarak kolaylıkla bir tane oluşturabilirsiniz.

Formu üç adet farklı formatta görüntüleyebilirsiniz: satıriçi, kipsel veya sürgülü.

Daha sonra ise teşvik edici e-postalar yollamaya başlayın ve yeni aboneler için tetikleyiciler ekleyin. Hoş geldin e-postaları listenizdeki kişilerle etkileşime geçmenize yardımcı olacak ve bağlantı tetikleyicileri her ne zaman belirli bağlantılara tıkladıklarında onları etiketleyecektir. Takip içinse alakalı e-posta serileri yollayabilirsiniz.

ConvertKit’in görsel otomasyonu seri e-postalarınızı yollamadan önce görüntülemenize yardımcı olur. İşte burada iş akışını etkinliklere, eylemlere ve şartlara göre değiştirebilirsiniz.

E-posta listenizden etkileşime geçmeyen aboneleri temizlemek için yeniden etkileşim e-postaları yollama ve pasif müşterileri liste dışına almak gibi bir seçenek bulunmaktadır.

Bu e-posta pazarlama hizmetiyle hangi kampanya fikirlerinin en iyi olduğunu test edebilecek ve A/B testleri yapabileceksiniz.

ConvertKit oldukça açık ve temiz bir raporlama özelliğine sahiptir. Trendleri ve listenizdeki kişileri anlamanıza yardım eder. Otomasyonlar, e-posta etkileşim seviyesi ve abone kaybı için raporlar oluşturabilirsiniz.

E-posta pazarlama kampanyanızı bir üst seviyeye çıkarmrak için 70’den fazla online araç ve hizmetle entegre edebilirsiniz.

ConvertKit 14 günlük deneme süresi sunmaktadır. Ondan sonra ise ücretlendirme aylık $29‘dan başlamaktadır. Ayrıca fiyatı kendinize ait özel bir plan için ayarlayabilirsiniz.

6. AWeber

AWeber eposta pazarlama hizmeti iniş sayfası

AWeber bu endüstrideki en eskilerden biridir. Hizmeti daha çok küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur.

E-posta pazarlama kampanyanızı başlatmak için birçok özellik bulunmaktadır. Başlangıç için yüzlerce önceden tasarlanmış şablonlardan birini seçip form oluşturucusunu kullanarak müşterilerinizi toplayabilirsiniz.

Formun tasarımını markanızla uyması için oluşturun veya özelleştirin ve müşterileriniz hakkında daha fazla bilgi almak için özel boş alanlar ekleyin.

Eğer en başta bir web siteniz yoksa telaşlanmayın. AWeber formu kendi barındıracak ve ağınızda paylaşmanız için size bir bağlantı sağlayacaktır.

700’den fazla mobil duyarlı şablonlardan birini seçerek hızlıca HTML-zengin e-posta içeriği oluşturun veya sıfırdan sadece metinden oluşan mesajlar yaratın. Ayrıca kampanyalarınızı zenginleştirmek için 6000’den fazla stok resim bulunmaktadır.

Elementleri sürükleyip bırakarak e-posta içeriğinizi düzenleyin ve tasarlayın. Ve yollamadan önce esas e-postanın bir kopyasını görüntüleme özelliği de bulunmaktadır.

Blog’unuzun okuyucu sayısını RSS’den e-postaya kullanarak artırın. Sadece RSS feed bilgilerini girin ve hizmetin kendisi RSS’nizi otomatik olarak e-posta pazarlama bültenlerine dönüştürecektir. Bu özellik ayrıca bütün popüler blog platformlarıyla da uyumludur.

Listenizi yönetin ve AWeber mobil uygulamalarını kullanarak istediğiniz yerden takip e-postası yollayın.

AWeber’in pazarlama otomasyon hunisini kullanarak kampanyanızı kolaylaştırın. Otomasyon akışını editöründeki sürükle ve bırak elementleriyle oluşturabilirsiniz.

Listelerinizi bölümler oluşturarak daha iyi yönetin ve daha kişisel mesajlar yollamak için etiketler ve tetikleyiciler kullanın. Tıklamalar, açılma oranı, satın alınan ürünler, sayfa ziyaretleri, kişi konumları vb. gibi faktörlere dayalı olarak etiketler ve tetikleyiciler belirleyin.

Ayrıca kişilerin her bir eylemi için izleme özelliği bulunmaktadır. Kimin mesajları açtığı, hangi bağlantıları tıkladıkları ve kaç kişinin aboneliği bıraktığı hakkında rapor alırsınız.

Bunun dışında bütün kampanyalarınızın başarısızı analiz edebilirsiniz. Raporlar size hangi e-posta kampanyalarının en çok işe yaradığı, sitenize trafik çektiği ve en çok karı ürettiği hakkında bilgi verecektir.

Ayrıca e-posta kampanyalarınız için A/B testi veya bölünmüş test yapabilirsiniz ve üstelik değişken sınırı yoktur. Konu satırını test edebilir, metni ve içeriği öngörüntüleyebilir ve hatta hangi e-postanın en çok etkileşim aldığını görmek için süre bile yollayabilirsiniz.

Dört teslim edilebilirlik sütununu kullanarak bu pazarlama hizmeti e-posta mesajlarınızın kişilerin posta kutusuna ulaştığından emin olmanızı sağlar.

Entegre edebileceğiniz birçok online hizmet bulunmaktadır. AWeber’inizi diğer popüler CRM, eticaret, potansiyel müşteri üretici, araştırma ve webinar hizmetleriyle bağlayabilrsiniz.

Son olarak ayrıca kapsamlı bir bilgi tabanı bulunmaktadır. En iyi e-posta pazarlama kampanyaları yöntemleri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bu hizmeti ücretsiz olarak 30 gün deneyebilirsiniz. Denemeden sonra ise AWeber premium planı aylık $19‘dan başlamaktadır.

7. Keap

Keap e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

Hepsi bir arada CRM yazılımı Infusionsoft’un yapımcısı olan Keap profesyonel hizmet sağlayıcıları için e-posta pazarlamaya odaklıdır.

Bu e-postapazarlama hizmeti daha düzenli olmanıza ve müşterilerinizle daha etkili iletişim kurmanıza yardımcı olur. E-posta takibi, müşteri kayıtları ve ödeme toplaması için gerekli bütün araçları elde edersiniz.

Kişilerinizi onlara direkt veya otomatik e-postalar, alıntılar, faturalar, randevu ayarlama bağlantıları, hatırmatlar vb. yollarak etkileşimde kalmalarını sağlayabilirsiniz. Geçmişteki belirli kısımları veya her kişiye dair bir özelliği kaydetmek için etiketler uygulayabilirsiniz.

Daha kişisel bilgiler depolamak için özel bir alan yaratabilirsiniz. Bu kişilerin geçmişlerini tanımalamak ve takip etmeyi kolaylaştıracaktır. Sosyal medya bilgileri, adres, doğum günü, paylaşılan dosya/belge ve daha fazlası hakkında bilgi kayededebilirsiniz.

Bu hizmet otomasyon özelliğini kullanarak yeni potansiyel müşterilere ve mevcut kişilere son derece kişiselleştirilmiş mesajlar yollayacaktır.

Kolaylıkla randevu verebilirsiniz. Keap kişilerinize e-posta bağlantıları yollayabilir ve onların randevu zamanını belirlemelerine izin verebilir. Randevu zamanı onaylandığında bir onay e-postası alırsınız ve Google Takviminiz otomatik olarak güncellenir.

Randevu kontrol paneli ayrıca bütün müşteri bilgilerinizi depolayabilir. Böylelikle randevu günü geldiğinde verilere birkaç tıklamayla erişebilirsiniz.

Anında alıntılamayla tam hizmetler ve masraf listesi oluşturun ve müşterilerin istedikleri hizmetleri seçmesine izin verin.

Keap’in satış öngörüleri planı satış sürecinizin veya yaptığınız her anlaşmanın her aşaması hakkında genel değerlendirme verecektir. Kontrol panelinde satış işlemini ve yapılmış anlaşmaları taşıyabilirsiniz.

Yerleşik raporlama aracıyla işletmenizin performansını takip ve analiz edebilirsiniz. Müşterileriniz için etkileşimin, iletişimin ve hizmetlerin ne kadar iyi olduğunu gözden geçirebilirsiniz.

Keap’in raporlaması ayrıca size bir kampanyanızın başarısı hakkında bilgi verebilir. Bu fonksiyon ayrıca hangi stratejilerin işletmenizi direkt olarak etkilediğini belirlemenize izin verecektir.

Etiket izleyicisinden kampanya hedef izleyicisine kadar farklı raporlar bulacaksınız. Her rapor işletmenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olan farklı bilgilere sahiptir.

Son olarak bu hizmet ayrıca kullanmanız için bir strateji rehberi sağlar. Öğrenmesi ve en etkili pazarlama stratejini oluşturmak için kullanması ücretsiz bir araçtır.

Keap için ücretsiz deneme süresi yoktur ve premium planı aylık $99‘dan  başlar.

8. ActiveCampaign

ActiveCampaign e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

ActiveCampaign gelişmiş özellikleri olan hepsi bir arada bir pazarlama otomasyon arayıcıdır. Ancak eğer lite planını kullanırsanız özellikler biraz kısıtlayıcı olabilir.

Bu hizmetin lite planı ile kişi toplamak için sadece satır içi kayıt formlarını kullanabilirsiniz. Hedeflemek istediğiniz kişi bilgileri için ek alanlar ekleyin.

Sıfırdan bir form oluşturabilir veya sağlanan şablonları kullanabilirsiniz. Formunuzu özelliştirmek ve gerekli alanları oluşturmak oldukça kolaydır.

ActiveCampaign e-posta içeriği ayrıca oldukça özelleştirebilirdir. Mevcut şablonları kullanabilir veya kendi şablonunuzu sıfırdan yaratabilirsiniz. İçerik tasarımı ve özelleştirmeyle size yardımcı olacak bir e-posta editörü de mevcuttur.

İnsanlar üye olduklarında onları seri e-posta mesajlarıyla karşılayın. Bu hizmetin otomasyon haritasından mesaj iş akışını oluşturabilir ve mesajların nasıl bağlantı olduklarını görebilirsiniz.

Belirli kriterlere göre otomasyon yollayın. Böylece bütün kişilerinize daha kişisel mesajlar yollayabileceksiniz. Daha önemlisiyse lite versiyonunda bile sınırsız mesaj yollayabilirsiniz.

ActiveCampaign ayrıca size detaylı raporlama sağlayacaktır. Sıradaki hareketinizi daha iyi planlamak için tomasyonunuzu, konuşmalarınızı, kampanyalarınızı, kişilerinizi, anlaşmalarınızı ve ticaret raporlarınızı gözden geçirin.

Bu e-posta pazarlama hizmetinde 14 günlük deneme süresi bulunmaktadır. Deneme süresinden sonra lite planı aylık $15‘dır. Eğer yerleşik CRM, satış otomasyonu, potansiyel müşteri puanlama ve fazlası gibi daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa plus planına aylık $70  gibi bir ücretle abone olabilirsiniz.

9. MailerLite

MailerLite e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

MailerLite birçok kullanımı kolay özelliği olan oldukça güçlü bir e-posta pazarlama aracıdır.

MailerLite iniş sayfası tasarımcısını kullanarak kişi listenizi büyütmeye başlayın. Profesyonelce oluşturulmuş şablonlar kullanabilir veya kendi şablonunuzu sürükle ve bırak oluşturucuyu kullanarak tasarlayabilirsiniz.

Bu e-posta pazarlama hizmeti size ayrıca ilham kaynağınız olabilecek iniş sayfası örnekleri sağlar.

Potansiyel müşterilerinize ulaşmak için popup özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca popup’ınızı görüntülemek için öne çıkarılmış popup, yüzen çubuk, kayan kutu, tam ekran gibi farklı varyasyonlar mevcuttur. Bunları beğenmezseniz ise kendiniz istediğiniz gibi hareket eden bir tane oluşturabilirsiniz.

İçgüdüsel abone yönetimi yönetici görevlerinizi kolaylaştıracaktır. Hedeflere ve grup etiketlerine göre kişi ekleyin, filtreleyin ve organize edin ve detaylı kişi bilgilerini depolayın.

Hedefleme için birçok farklı koşul bulunmaktadır. Daha önceki etkileşim, ilgi alanları, konum, yaş aralığı, zaman dilimi vb. gibi.

Kişi listenizi temiz tutmak için MailerLite otomatik olarak pasif aboneleri silebilir. Buradan kişilere yeniden etkileşim mesajları yollayabilirsiniz ve MailerLite bu doğrultuda potansiyel müşterileri belirleyecektir.

E posta kampanyalarınız içinse e-posta editörüyle kolaylıkla içerik yaratabilirsiniz. Basitçe elementleri sürükleyin ve bırakın ve görseller, videolar, sosyal media yazıları gibi dinamik ortamları yerleştirin.

Daha da fazla kişiselleştirme eklemek için abonenizin adını, konumunu ve diğer kişisel bilgileri ekleyebilirsiniz. En önemlisiyse bütün mesajlarınız herhangi bir cihazda duyarlı olacaktır.

MailerLite’ın otomasyon özelliği otomasyon iş akışını ayarlamanıza ve mesajlarınızı kişilerin davranışlarına göre yollamanıza yardımcı olur.

Otomasyon editörünü kullanması oldukça kolaydır ve bu kolaylığa rağmen birçok güçlü özelliği bulunmaktadır. Zamana, eyleme veya koşula bağlı olarak farklı tetikleyiciler ekleyin ve birleştirin. Ayrıca otomasyon iş akışını birkaç tıklamayla ekleyebilir, taşıyabilir ve silebilirsiniz.

En iyi sonuçları almak için kampanyalarınızı bir numune gruba farklı e-postalar yollayarak A/B testi ile test edebilir ve hangisinin daha yüksek etkileşime sahip olduğunu görebilirsiniz. Test merkezi farklı konu satırlarını, içeriği, yollayıcı bilgilerini veya farklı tasarımları kontrol etmenize izin verir.

MailerLite analitikleri ve raporlaması stratejilerinizin ve araştırmalarınızın genel performansını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Abonelikten çıkanlara, hemen çıkma oranlarına, spam şikayetleri ve diğer önemli ölçülere göre bültenleri takip edebilirsiniz.

Kişilerinizden geri bildirim almak için ayrıca bir araştırma yapabilirsriniz.

Eğer özel alan adı ve IP gibi daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa MailerLite premium aylık $10‘dır.

10. SendInBlue

SendInBlue e posta pazarlama hizmeti iniş sayfası

SendInBlue sizin için sınırsız kişi depolayabilecek ücretsiz cömert bir plana sahip e-posta pazarlama hizmetidir.

SendInBlue HTML editörü ile mobil duyarlı kampanyalar yaratmaya başlayın. Veya sürükle ve bırak editörüyle sıfırdan e-postalar oluşturun.

Özelleştirilmiş abone formlarıyla hızlıca kişi listenizi oluşturun. SendInBlue içgüdüsel editörüyle sıfırdan bir form oluşturabilir veya şablonları düzenleyebilirsiniz.

Forma daha fazla özel alan eklemek oldukça kolaydır. Konum, cinsiyet, yaş ve daha fazlası gibi kişi bilgilerini toplayın.

Her kişiye özel kişiselleştirilmiş bir e-posta mesajı yollayın. Dinamik kişiselleştirme ve nitelik koşullandırmasını kullanarak aynı mesajları farklı amaçlarla gönderin. Kişinin niteliklerine bağlı olarak farklı metinler, figürler veya tarihler uygulayın.

Otomasyon özelliği verimli biçimde e-posta mesaj serisi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Belirli kişiler için tetikçileri, tanımlanmış etiketleri ve koşulları belirleyin.

İlham almanız ve öğrenmeniz için bir iş akışı kütüphanesi mevcuttur. Buradan, reklam e-postaları, kupon kodları vb. yollamak için önceden ayarlanmış iş akışını  kullanın. Ayrıca birkaç tıklamayla kendi iş akışınızı kurabilirsiniz.

Bu e-posta pazarlama hizmetiyle mesajlarınızı bütün alternatifleri A/B testi uygulayarak optimize edebilirsiniz.

SendInBlue öngörüleri ve canlı raporları size genel bülten ve iş akışı performansını gösterecektir. E-posta açılma oranını, tıklamaları ve diğer ölçüleri analiz edebilirsiniz.

Daha gelişmiş özellikler içinse SendInBlue aylık $25‘dan başlayan farklı premium planları sunmakta.

Sonuç

Oldukça uzun bir makalenin sonuna geldik. Bu makalemizi okuyarak hedeflerinize ulaşmakta yardımcı olabilecek birçok e-posta pazarlama hizmeti öğrenmiş oldunuz.

Basitçe bir e-posta pazarlama hizmetinde arayabileceğiniz dört adet ana çekirdek özellik bulunmaktadır. Kişi listesi oluşturmak için form oluşturmak, hem göz çekici hem de mobil duyarlı e-posta içeriği oluşturabilmek, üretkenliğinizi sürdürebilmek için bütün işlemi otomatikleştirebilmek ve son olaraksa stratejilerinize ince ayarlar yapabilmenizi sağlayabilecek öngörü ve raporlama özellikleri.

Eğer tek bir kuruş harcamadan çekirdek özellikleri test etmek istiyorsanız, başlangıç için MailChimp harika bir yazılımdır. Bu sürecin nasıl çalıştığını anladıktan ve daha gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymaya başladıktan sonra premium’a yükseltebilir veya başka hizmetlere geçebilirsiniz.

Dönüşümlerinizi daha da fazla artırmak ve optimize etmek için OptinMonster kullanabilirsiniz. OptinMonster, bu listedeki çoğu yazılımla entegre olabilen oldukça popüler bir potansiyel müşteri üretme aracıdır.

Hangi hizmeti seçmeyi düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmında düşüncelerinizi ve sorularınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Author
Yazar

Gökhan O.

Gökhan Hostinger’da YouTube Takım Lideri olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Hostinger’ın adını YouTube içeriği üzerinden duyurmayı kendine görev edinmiştir. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.