Güncel Ücretsiz ve Ücretli En İyi HTML Editör Listesi

HTML editör kavramı, eğer web geliştirme hakkında bir araştırma yaptıysanız size tanıdık geliyordur. HTML, web sitesi yapısını tanımlayan en önemli ve yaygın unsurlardan biri olan hiper metin biçimlendirme dili (hypertext markup language) anlamına gelir.

Dünya genelindeki tüm web sitelerinin %90’ından fazlası (İng.) HTML kullanır, bu nedenle iyi bir HTML editör bilgisi şüphesiz kullanışlıdır.

HTML editör, iyi yapılandırılmış ve işlevsel bir web sitesi oluşturmak için çeşitli özellikler sunan bir yazılım parçasıdır. Bir HTML editörler ile, insanlar kolayca sıfırdan bir web sitesi oluşturur ve daha fazla işlevsellik eklemek için kodu değiştirir.

Bu makalede, temel bilgileri açıklamanın yanı sıra ücretli ve ücretsiz en iyi HTML editör listeleri sunacağız. Ardından da HTML kullanmanın faydalarını ele alacağız. Hadi başlayalım.

HTML Editör Nedir?

HTML editor, HTML kodu oluşturmak ve düzenlemek için kullanılan bir yazılım parçasıdır. Kod yazmaya ve düzenlemeye ayrılmış bağımsız bir yazılım veya bir IDE‘nin (Entegre Geliştirme Ortamı) bir parçası olabilir.

Bir HTML editör, daha gelişmiş özellikler sağlar ve geliştiricilerin daha verimli web sayfaları oluşturması için özel olarak tasarlanmıştır. Her kod dizisinin temiz olmasını ve düzgün çalışmasında büyük rol oynar.

İyi bir HTML editördeki en yaygın özellikler şunlardır:

  • Sözdizimi vurgulama. HTML etiketlerini kategorilerine göre çeşitli renklerde farklılaştırarak kod yapısını okumayı ve tanımayı kolaylaştırır.
  • Otomatik tamamlama. Daha önce eklenen değerlere dayalı olarak HTML öğelerini ve niteliklerini otomatik olarak önerir ve daha uzun bir kod parçası yazarken zamandan tasarruf sağlar.
  • Hata tespiti. Hatayı hemen düzeltmek için kodu yanlış yazdığınızda sözdizimi hatalarını tarar.
  • Ara ve değiştir. Belirli bir kodu bulmaya ve hepsini bir kerede değiştirmeye yardımcı olarak, her bir kod dizisini düzenlemekten zaman kazandırır.
  • FTP entegrasyonu. Web sunucunuzu doğrudan kontrol panelinden bir FTP istemcisine bağlar.
  • Kod katlama. Kodun bir bölümünü gizler ve HTML belgesinin belirli bölümlerine odaklanır.


Bazı HTML editörleri, köprü metni biçimlendirme dilini CSS, XML veya JavaScript gibi bir programlama diline de çevirebilir. Ayrıca farklı HTML editör türleri farklı özellikler ve işlevler sunar.

Metinsel HTML Editörü ve WYSIWYG Editörü

Sizi çok bekletmeden bu iki editörü açıklayalım.

WYSIWYG Nedir? WYSIWYG Editörü Ne Yapar?

WYSIWYG, What You See Is What You Get, Türkçe’de karşılığı Ne Görüyorsan Onu Alırsın‘ın kısaltılmışıdır. Bu türdeki editörler çalışan bir web sayfasında kodun nasıl göründüğünü gösteren bir düzenleme arayüzü sağlarlar.

Bir WYSIWYG editörü ile kullanıcılar bir kod satırına dokunmadan başlıklar, paragraflar veya görseller gibi web sayfası öğeleri ekler. Bu da bu tür HTML editörlerini, kodlama deneyimi çok az olan veya hiç olmayan yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Metinsel HTML Editör

Adından da anlaşılacağı gibi, metinsel HTML editörleri metin bazlıdır. Bu türdeki editörleri kullanırken HTML bilgisine sahip olmalısınız. Metin temelli bir editör kullanırken, sitenin canlı bir önizlemesini göremezsiniz.

Bu türdeki editörler daha fazla özgürlük ve kişiselleştirilmiş seçenekler sunabilir. Metin editörü kullanarak web sayfalarını arama motorları için daha iyi optimize edebilirsiniz. Örneğin, Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) – Web İçerik Erişilebilirliği Yönergeleri‘ne uyumlu bir web sayfası yaratmak mümkündür. Böylece engelli insanlar web sitenizi görüntüler.

Güncel 4 En İyi HTML Editör Listesi

Bir HTML editörünün ne olduğunu ve ne zaman kullanmamız gerektiğini açıkladığımıza göre artık hepten HTML editörlerin kendilerine yoğunlaşabilir ve en iyi HTML editörü seçebiliriz.

Hepimizin farklı zevkleri vardır ve konu işimiz için üstünde çok zaman harcayacağımız bir platform seçmeye gelince bize en çok uyanı seçmek önemlidir. Her editörün aynı basit özellikleri vardır. Ancak bazıları öbürlerinden daha fazla görsel anlatım ve yükleyecek paketler sunar. Merak etmeyin, size en iyi HTML editör seçiminde yardımcı olacağız!

En iyi HTML editor listemiz popülerlik, özellikler ve tasarıma dayalı olarak oluşturulmuştur:

1. Atom HTLM Editörü

Atom - En İyi HTML Editor
Atom – En İyi HTML Editor

Atom, piyasadaki en iyi HTML editörlerden biridir ve bunun iyi sebepleri vardır. Bu açık kaynak kod düzenleyicisi, onları tamamen ücretsiz tutarken premium araçlar sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca GitHub topluluğu tarafından sağlanan açık kaynaklı paketlerle birlikte gelir.

Web geliştiricileri, Atom’un işlevselliğini artırmak için çeşitli kaynak kodları ekleyebilir, değiştirebilir ve paylaşabilir. Ayrıca önceden yüklenmiş temaları seçerek veya kendi temalarını oluşturarak arayüzlerini özelleştirebilirler.

Atom görsel bir editör olmasa da web sayfanızın canlı bir önizlemesini sunar. Böylece hataları kolayca tespit edebilir ve kodu bu HTML editör özelliğiyle düzeltirsiniz.

Atom, HTML kodu yazmaya ek olarak JavaScript, Node.js ve CSS gibi birden çok programlama dilini destekler. Ayrıca, diğer geliştiricilerle kolay proje işbirliği için Teletype ile iyi bir şekilde entegre edilmiştir.

Önemli özellikler

  • Yerleşik paket yöneticisi. 80’den fazla yerleşik paket mevcuttur. Kullanıcılar, 8.700’e kadar ek paket ekleyebilir ve özel paketler geliştirebilir.
  • Birden çok bölme. Farklı dosyaları kolayca karşılaştırmak ve kod yazmak için arayüzü birden çok pencereye ayrılır.
  • Söz dizimi vurgulama. Hataları tespit etmeyi ve farklı kod türlerini ve kodlama dillerini tanımlamayı kolaylaştırır.
  • Akıllı otomatik tamamlama. Akıllı otomatik önerileriyle kullanıcıların daha hızlı kod oluşturmasına yardımcı olur

Mevcut olduğu işletim sistemleri: Windows, OS X, ve Linux (64-bit).

2. Notepad ++

HTML kod yazma programı Notepad++

Notepad++, Windows tabanlı bilgisayarlar için geliştirilmiş ücretsiz, açık kaynaklı bir HTML editörüdür. Program hafiftir ve basit bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Geliştiricilerin hareket halindeyken Windows’a yüklemeden kod yazabilecekleri bir online html editörü sürümü mevcuttur.

Notepad++ ücretsiz yazılım olarak dağıtılır ve deposu GitHub‘da mevcuttur. Bu HTML düzenleyici Windows platformlarına özel olsa da, Linux kullanıcıları bir uyumluluk katmanı eklemek için bu programı Wine aracılığıyla kullanılır.

Esnek kullanıcı arayüzü, kullanıcıların kodlama yaparken bölünmüş veya tam ekran düzenleri arasında seçim yapmasına olanak tanır. Bölünmüş ekran düzeninde kullanıcılar aynı anda iki farklı belge üzerinde çalışma imkânı sunar.

Bu gelişmiş metin editörü ayrıca HTML ve CSS’den JavaScript ve PHP’ye kadar web geliştirme için çoklu dil desteğine sahiptir.

Önemli özellikleri

  • Güçlü kod düzenleme araçları. Scintilla-tabanlı metin editörü, Notepad++, daha hafif program boyutuyla hızlı işlem hızı sağlar.
  • Eklenti entegrasyonları. Yeni eklentiler oluşturarak veya listeden üçüncü taraf eklentiler yükleyerek işlevselliği genişletin ve daha gelişmiş özellikler ekleyin..
  • FTP bağlantısı. Kullanıcıların doğrudan sunucu dosyalarına bağlanmasına ve bunları kontrol panelinden düzenlemesine yardımcı olur.
  • Belge haritası. Bir belgenin genel bakışını ve bölümlerini görüntüleyerek, kullanıcıların daha büyük bir dosyada gezinmesini kolaylaştırır

Geliştiricilerin Notepad++’ı sevme sebepleri

  • Tamamen ücretsizdir.
  • Genişletebilir. Topluluktan eklentiler ekleyebilir veya kendi eklentilerinizi yaratabilirsiniz
  • Özelleştirme sunar. Geliştiriciler özellikleri ve arayüzü kendi isteklerine göre kişiselleştirebilir

Tasarım özeti

Notepad++ arayüzü minimalisttir ancak geliştiriciler tarafından kişiselleştirebilir.

Mevcut olduğu işletim sistemleri: Windows ve Linux (Wine aracılığıyla)

3. Sublime TextEn iyi HTML editor Sublime Text

Sublime, Notepad++’a benzeyen bir HTML editörü. Platformlar arası destek sağlar ve Windows, Mac ve Linux tabanlı sistemlerde bulunur. Ancak bu metin editörü, freemium kategorisine girer, yani kullanıcılar Sublime’ı ücretsiz kullanır ancak tam özelliklerin keyfini çıkarmak için bir lisans satın almaları gerekir.

Web geliştiricileri düşünülerek oluşturulan Sublime, daha gelişmiş araçlarla doludur. Örneğin, işletim sistemlerinde en iyi performansı sağlamaya yardımcı olan bir GPU oluşturma sistemi vardır. En son sürüm, diğer birçok programlama diliyle birlikte TypeScript, JSX ve TSX’i de destekler.

Aktivasyon üzerine program, kenar çubuğu veya araçları olmayan temel bir metin düzenleyici gösterir. Kullanıcılar, klavye kısayollarını kullanarak gezinmek ve eylemleri yürütmek için komut paletini kullanarak hemen kodlamaya yapar.

Ücretli Sublime sürümü mevcut olsa da, Sublime ücretsiz sürümü, kodlamaya başlamanıza yardımcı olacak yeterli özelliklerle birlikte gelir. Ana özelliklerden bazıları şunlardır:

Önemli özellikler

  • Bağlama duyarlı otomatik tamamlama. Her birinin daha fazla bilgi için tanımına bir bağlantısının olduğu mevcut koda dayalı önerilerde bulunur.
  • Bölünmüş düzenleme. Daha verimli ve daha kolay bir HTML düzenlemesi için sekme düzenini kolayca böler.
  • Herhangi bir şeye git. Basit bir klavye kısayoluyla belirli bir dosyada, kod dizisinde veya bölümde herhangi bir şey bulur.
  • Güncellenmiş Python API. Python 3.8’e güncellendi, programı çok çeşitli eklentilerle uyumlu hale getirdi.

Geliştiricilerin Sublime Text’i sevme sebepleri

  • Güçlü API ve paket ekosistemi. Sublime topluluk tarafından yapılmış ve mevcut olan binlerce paket sağlar. Bu paketler açık kaynaklıdır
  • Çoklu düzenleme. Geliştiriciler birden çok monitör kullanabilir ve farklı türdeki kodları eşzamanlı olarak düzenleyebilir.
  • Herhangi bir şeyi bul. Bu özellik birkaç tuşa basarak dosya açmak, sembol, satır ve kelimeleri aramak için kullanışlıdır

Tasarım özeti

Sublime Text arayüzü estetik olarak harikadır.

Mevcut olduğu işletim sistemleri: Windows, OS X ve Linux (32/64 bit).

4. Adobe Dreamweaver CC

En iyi HTML editor 4-Adobe Dreamweaver CC

Visual Studio Code, Github’un Electron’u üzerine inşa edilmiş, Microsoft’tan açık kaynaklı, ücretsiz bir HTML metin düzenleyicisidir. Bu çerçeve ile kullanıcılar, birden çok işletim sisteminde HTML, CSS ve JavaScript kullanarak projeler oluşturabilir.

Visual Studio Code, Windows, Mac ve Linux ile uyumludur. Ayrıcakod dağıtımını kolaylaştıran Microsoft Azure ile bütünleşir. Kullanıcılar yerel olarak projeler ve uygulamalar geliştirir ve bunları tek bir tıklamayla Azure’da yayınlar.

Bu açık kaynaklı kod düzenleyicisi, değişkenler, alanlar ve işlev tanımları dahil olmak üzere farklı türlerde otomatik tamamlama sağlamak için IntelliSense özelliklerini kullanır. Ayrıca kullanıcılar, IntelliSense’in diğer programlama dilleriyle çalıştırmak için Python ve Ruby gibi dil uzantıları yükleme imkânına sahiptir.

Ayrıca temiz ve anlaşılır arayüzü, çeşitli HTML düzenleme araçlarını bulmayı, yeni bir dosya açmayı ve belge aramayı kolaylaştırır.

Önemli özellikleri

  • Hata ayıklama. Kodu hızlı bir şekilde düzenlemek, derlemek veya hata ayıklamak için kontrol panelinde yerleşik hata ayıklayıcı aracı bulunur.
  • WYSIWYG editörü. Varsayılan metin düzenleyiciyi WYSIWYG HTML editörü ile değiştirmek için bir uzantı yüklemeniz yeterlidir.
  • Kod parçacıkları. IntelliSense tarafından desteklenen yerleşik snippet’leri içerir ve yinelenen kod modellerini girmeyi kolaylaştırır.
  • Çok köklü çalışma alanı. Kullanıcılar aynı anda farklı projeler veya farklı üst klasörlerdeki dosyalar üzerinde çalıştırır.

Geliştiricilerin Adobe Dreamweaver CC’yi sevme sebepleri

  • Kod ve önizleme. Bu yolla geliştiriciler tamamlanmış ürünü önizlerken kodlar.
  • Kod ve sayfa erişilebilirliğini onaylama. Bu özellik geliştiricilerin Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) – Web İçerik Erişilebilirliği Yönergeleri’ne uymalarını kolaylaştırır.
  • Creative cloud kütüphanelerine erişim. Adobe ekosistemindeki bol öge tedarikine premium erişim. Renkler, kelimeler, grafikler, katmanlar, harfler gibi.

Tasarım özeti

Dreamweaver, baş döndüren estetiği ve tasarımıyla üst sınıf premium görünüşe sahiptir. Ne de olsa, yaratıcı endüstrisinde Adobe gibi saygın bir şirket tarafından yapılmıştır.

Mevcut olduğu işletim sistemleri: Windows ve OS X

Güncel En İyi Ücretli HTML Editörleri

Ücretsiz HTML metin editörleri harika özellikler sunarken, çoğu gelişmiş web siteleri oluşturmak için belirli özelliklere sahip değildir.

Duyarlı bir web tasarımı oluşturmak, önceden oluşturulmuş şablonlara erişmek ve özel bir ekipten destek almak için premium HTML editörlerini tercih etmek doğru yoldur.

Aşağıda, test ettiğimiz ücretli en iyi HTML editör listesini bulabilirsiniz.

1. Adobe Dreamweaver CC

adobe dreamweaver web sitesi

Adobe Dreamweaver CC, hem arka uç hem de ön uç geliştirmeyi destekleyen bir IDE uygulamasıdır. Ayrıca yazılım, web sitesi oluşturmayı kolaylaştırmak için web tasarımı ve web geliştirme araç takımları sağlar.

Adobe Dreamweaver CC, HTML, CSS ve JavaScript gibi çeşitli biçimlendirme dillerini destekleyen güçlü bir kod düzenleme aracına sahiptir. Ayrıca yazılım, kullanıcıların metin tabanlı ve WYSIWYG düzenleyici arasında seçim yapmasına veya her ikisini birden birleştirmesine olanak tanır.

Metin düzenleyici, sözdizimi vurgulama, kod tamamlama ve çoklu dil desteği gibi birçok yararlı özelliğe sahiptir. Ayrıca, görsel düzenleyici, sürükle bırak işlevi sunar.

Ücretsiz bir sürümü bulunmaz ama bu web düzenleyici yedi günlük bir deneme süresi sunar. Yazılımı kullanmaya devam etmek için ayda 20,99 ABD dolarından başlayan birçok ödeme planı mevcuttur. Lisans aylık, yıllık ve ön ödemelidir.

Bazı daha önemli özellikler şunlardır:

  • Başlangıç şablonları. Kullanıcıların bloglardan portföylere kadar çeşitli sayfalara özelleştirebilecekleri bir web sitesinin temel yapısını sağlar.
  • Duyarlı tasarımlar. Akışkan ızgara düzeni, web sitesi öğelerini cihazlar arasında çeşitli ekran boyutlarına uyacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırır.
  • Git desteği. Web sitesi kodunu verimli bir şekilde yönetin ve Dreamweaver panosundan “push”, “pull” ve “fetch” gibi birden çok Git işlemini gerçekleştirin.
  • Creative Cloud Libraries’e erişim. Photoshop, Premiere Pro ve After Effects dahil olmak üzere Creative Cloud Libraries’i destekleyen diğer Adobe programlarındaki varlıklara erişim izni verir.

Adobe Dreamweaver CC, Windows ve OS X tabanlı sistemler için mevcuttur. Yıllık abonelikte fiyatları ayda 20,99 ABD dolarından başlar.

2. Froala

Froala Web Sitesi
Froala Web Sitesi

Froala, kullanıcılar için optimize edilmiş performans sağlamak üzere tasarlanmış bir ön uç WYSIWYG HTML düzenleyicisidir. Yalnızca 50 KB‘lik bir GZIP çekirdeği ile bu hafif yazılım, 40 milisaniye içinde yüklenir. Yazılım ayrıca mobil cihazlar için optimize edilmiştir ve Android ve iOS cihazlarla uyumludur.

Bir WYSIWYG arabirimi kullanmasına rağmen, Froala zengin metin düzenleyici yetenekleriyle gelir. Kullanıcılar, videolar, tablo hücreleri ve ifadeler dahil olmak üzere sayfalarına çeşitli öğeler eklenir. Ek olarak düzenleyici, işlevselliği genişletmek için 30’dan fazla eklenti sağlar.

Doğrudan HTML düzenlemeyi tercih edenler için Froala, kod görüntülemeyi sağlar. HTML kodunuzu yazın ve düzenleyici buna göre öğeleri otomatik oluşturur. Ayrıca yazılım, gerçek zamanlı düzenleme ve işbirliği için Codox.io ile sorunsuz entegrasyon sağlar.

239$/yıl ile 3999$/yıl arasında değişen üç abonelik planı sunmaktadır. Ayrıca kullanıcılar bir lisans satın almadan önce her zaman yazılımı test etme imkânına sahiptir. Yazılım, NPM’den (Düğüm Paket Yöneticisi) ücretsiz indirilir.

Froala’nın ekstra özellikleri şunları içerir:

  • Satır içi düzenleme. Web sayfanızdaki herhangi bir öğeyi seçin ve doğrudan düzenleyin.
  • HTML5 ve CSS3 . En son HTML ve CSS sürümleriyle optimize bir kullanıcı deneyimi sağlar.
  • Çoklu dil desteği. Yazılım 34 dile çevrilmiştir ve RTL veya LTR klavyelerinden gelen girişi otomatik olarak algılar.
  • Ücretsiz online HTML editörü. Metni HTML koduna dönüştürmek veya kodunuz için “akıl sağlığı kontrolü” için kullanılır.

Froala, Windows, Linux, macOS sistemleri için kullanıma açıktır. Temel lisans için fiyatları 239$/yıl’dan başlar.

3. CoffeeCup

CoffeeCup Web Sitesi
CoffeeCup Web Sitesi

Çok çeşitli özelliklere ve işlevlere sahip başka bir HTML editörüdür CoffeeCup. Örneğin, kullanıcılar sıfırdan HTML ve CSS dosyaları oluşturmayı veya kitaplığından önceden hazırlanmış bir şablon tasarımını özelleştirmeyi seçmekte özgürdür.

CoffeeCup HTML editör, kullanıcıların birden çok sayfaya menü, altbilgi ve üstbilgi gibi web öğeleri ekleyebilecekleri bir bileşen kitaplığı sunar. Her yeni sayfayı manuel olarak güncellemek yerine, belirli kitaplık öğelerini basitçe değiştirirler.

Bu HTML düzenleyici, bir web sitesini yayınlamadan önce önizlemenin birden çok yolunu sunar. Canlı bir önizleme, ekranı kodlama alanına ve web sayfasına bölerek kullanıcıların yan yana kodlama yapmasına olanak tanır. Bir sayfayı yeni bir pencerede görüntülemek için harici bir önizleme de mevcuttur.

Ayrıca ücretsiz deneme sürümü mevcuttur ve premium sürümle aynı işlevselliğe sahiptir. Ancak, deneme sürümü 30 gün sonra sona erecektir. Kullanıcılar yazılımı kullanmaya devam etmek için sadece 29$/lisans karşılığında satın almalıdır.

Diğer dikkate değer özellikler şunları içerir:

  • Semantik web için hazır. Arama motoru tarayıcılarının içeriğinizin ne hakkında olduğunu anlamasına yardımcı olmak için tüm web içeriğine anlamsal veriler sağlar.
  • FTP entegrasyonu. Bir FTP istemcisi kullanarak web sitenizi menü panosundan doğrudan yayınlayın.
  • Yerleşik doğrulama aracı. Kodunuzdaki hataları belirtir ve web sitenizin doğru şekilde çalışmasını sağlar.
  • Şablon indirici. Kodu öğrenmek ve geliştirmek için tasarımları mevcut şablonlardan içe aktarır.

CoffeeCup yalnızca Windows için mevcuttur ve tek seferlik satın alma fiyatı 29 ABD dolarıdır.

Neden HTML Editör Kullanmalısınız?

Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey geliştiriciler için bir web sitesi oluşturmak bunaltıcı ve karmaşık bir süreçtir. Bu nedenle bir HTML editör kullanmak iyi bir fikirdir. En iyi HTML editörleri, web geliştirme sürecini basitleştiren çeşitli araçlarla gelir.

HTML editörü kullanmanın birkaç nedeni:

  • Web sitelerini daha hızlı oluşturun. HTML düzenleyicilerinin temel özellikleri, kodunuzun daha az çabayla işlevsel ve temiz olmasını sağlayan sözdizimi vurgulama, ortak HTML öğeleri ekleme ve bölünmüş ekran düzenlemeyi içerir. Kısacası, ne kadar fazla özellik mevcutsa, kodlama deneyiminiz o kadar sorunsuz olacaktır.
  • HTML öğrenmenize yardımcı olur. Birçok metin düzenleyici, HTML, CSS ve JavaScript gibi farklı programlama dillerini tanımlamak için renk kodlaması veya sözdizimi vurgulama özelliklerine sahiptir. Ayrıca, kodu kolayca okumak ve etiketleri düzgün bir şekilde yapılandırmayı öğrenmek için çeşitli HTML etiketlerini birbirinden ayırırlar.
  • SEO için kodu optimize eder. En iyi HTML düzenleyicileri genellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) için yerleşik işlevsellik sağlar. Örneğin, bazı metin düzenleyiciler, arama motorunun taranabilirliğini artıran anlamsal biçimlendirme oluşturur.
  • Kaynak kodundaki hataları önler. Yazım denetimi ve hata algılama gibi özelliklerle HTML düzenleyicileri, her koddaki hataları tespit etmeye yardımcı olur. Örneğin, bir kod öğesine “</” bitiş etiketini koymayı unutursanız editör sizi bilgilendirecektir. Çoğu metin düzenleyici, yanlış yazmayı önlemek ve daha hızlı kod yazmanıza yardımcı olmak için otomatik tamamlamayı da içerir.
  • Daha kolay proje yönetimi. Her HTML düzenleyici, çeşitli proje yönetimi araçlarını kullanarak bir ekip içinde veya diğer geliştiricilerle birlikte çalışmanın kolay bir yolunu sunar. Atom, Sublime Text ve Visual Studio Code gibi bazı editörler de açık kaynaklı projeler oluşturur.

Sonuç

İster deneyimli bir geliştirici, ister yeni gelen biri olun, HTML editörleri bir web sitesi geliştirmek için kullanışlı bir çözüm sunar. Bir HTML düzenleyici kullanmak, kodlamayı daha rahat ve verimli hale getirir ve içeriğinize odaklanmak ve web sitenize gelen trafiği artırmak için size zaman kazandırır.

Kodlama ilk başta göz korkutucu görünse de, HTML düzenleyicilerindeki birçok özellik başlamanıza yardımcı olacaktır. Kod yazma konusunda rahat değilseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok WYSIWYG düzenleyicisi de vardır.

Bunu göz önünde bulundurarak, en iyi HTML editörleri için en iyi önerilerimiz şunlardır:

  • Atom – gelişmiş özelliklere sahip en iyi ücretsiz ve açık kaynaklı HTML editörlerinden biri.
  • Visual Studio Code. Bir dizi uzantıyla genişletilme imkânı vardır.
  • CoffeeCup – sağlam araçlara sahip birinci sınıf bir HTML düzenleyici için uygun maliyetli bir çözüm.

Sonuç olarak, bu rehberin HTML editör seçeneklerini ve özelliklerini daha iyi anlamanıza ve seçiminizi daraltmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. Size en uygun HTML düzenleyiciyi bulmak için farklı editörleri deneyin.

Aşağıdaki yorumlar bölümünde en çok hangi HTML düzenleyiciyi beğendiğinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Author
Yazar

Gökhan O.

Gökhan Hostinger’da YouTube Takım Lideri olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Hostinger’ın adını YouTube içeriği üzerinden duyurmayı kendine görev edinmiştir. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.