Mükemmel Logo Yapma İçin En İyi 9 Online Ücretsiz Logo Oluşturucu

Mükemmel Logo Yapma İçin En İyi 9 Online Ücretsiz Logo Oluşturucu

Bir logo bütün markaların çok önemli bir elementidir ve ücretsiz logo tasarlama size büyük fayda sağlar. İşletmelerin öne çıkmasına ve akılda kalmasına yardımcı olur. Eğer işletme markalama işlemini başarıyla yapmak istiyorsanız bir logo oluşturma için vakit ayırmanız önemlidir. Markanızı temsil eden en önemli unsurlardan biri olduğunu da es geçmeyelim.

Günümüzde en iyi logo tasarım programı, online ve ücretsiz logo yapma seçeneği sağlayandır Bu yüzden de sizler için Logo Oluşturucu siteleri topladık ve iyice inceledik.

Halihazırda internette tamamıyla ücretsiz olan birçok logo oluşturucu bulunmakta. Ücretsiz logo tasarım bu yüzden mümkündür. Hiçbir masraf yapmadan kendi logonuzu oluşturabilirsiniz.

Eğer işletmeniz veya markanız için bir logo oluşturmak istiyorsanız işte bedava olarak kullanabileceğiniz en iyi dokuz ücretsiz logo oluşturucu listemiz.

1. Zyro Ücretsiz Logo Yapma Aracı

Zyro ücretsiz logo tasarım aracı

Zyro’nun Logo Yapma Aracı sadece en iyi logo oluşturuculardan biri değil aynı zamanda oldukça kullanıcı dostu ve sezgiseldir. Bu aracı kullanarak güzel bir logo tasarlamak için profesyonel bir tasarımcı olmanıza gerek yoktur.

Hemen Zyro’yu dene

ÜCRETSİZ LOGO YAP butonuna tıkladığınızda şablonun sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu web sitesi oldukça basit bir tasarıma ve aralarından seçebileceğiniz kullanıma hazır binlerce ikona sahiptir.

Zyro'nun Logo Yapma Aracını kullanarak bir logo oluşturma

Son derece esnek olan bu logo oluşturucuda istediğiniz şekle veya görsele dair bir kelime girerek ücretsiz logonuzun görünüşünü seçebilirsiniz. Ayrıca Layout (Düzen) kelimesinin yanındaki dört ikona tıklayarak logo tasarımınızın konumunu da düzenleyebilirsiniz.

Şekillerle, boyutlarla, renklerle ve yazı tipleriyle istediğiniz gibi oynayın ve markanız için uygun bir logo oluşturun.

Logonuzu anında indirebilir ve bir PNG dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Logo oluşturma işlemi bu kadar kolaydır! Zyro’yu en iyi logo tasarım programı yapan şey kullanımı kolay olması ve birçok seçenek sunmasıdır. Üstelik ürettiğiniz logolar sizindir.

2. Logaster – Logo Oluşturma Aracı

Logaster, sade bir arayüze ve çeşitli hizmet seçeneklerine sahiptir. Şirketin adını ve sektörünü girerek saniyeler içinde düzinelerce logo seçenekleri elde edebilirsiniz. Herhangi birini seçip yazı tipini, rengini veya ikonunu düzenleyebilirsiniz.

Marka adınızı veya istediğiniz adı girdikten sonra Bir Logo Oluştur butonuna basınca üretilen logoların bulunduğu bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Logaster ile logo yapma

Logoyu ücretsiz olarak indirerek sitenizde veya sosyal ağlarda test edebilir ya da e-postalarınızın imzalarında kullanabilirsiniz. Logoların tam sürümlerinin olduğu birçok paket de bulunmaktadır. Raster formatındaki beyaz arka planlı logonun ücreti $8.99 iken farklı renk seçenekli ve arkaplanlı vektör ve raster formatındakiler ise $26.99’dır.

Logoya ek olarak Logaster’de işletme kartları, zarflar, antetler ve favicon’lar da üretilmektedir. Hepsi de bastırılmaya ve internette kullanılmaya hazırdır.

3. Visme – Logo Yapma Aracı

Visme ana sayfası

Visme özelleştirmeye hazır olan birçok logo tasarım şablonuna sahiptir. Kullanışlı düzenleme araçları görselleri, renkleri, yazı tiplerini vb. kolaylıkla değiştirmeniz için gerekli birçok özellik sunar.

Projeleriniz düzenleme yaparken ekstra bir güvenlik ağı olarak otomatik kaydetme seçeneğine sahiptir. Tasarımınızın bütün katmanlarını ve elementlerini gösteren ek bir geçmiş listesi de mevcuttur.

Visme’ye üye olmak ücretsizdir ancak premium içerikleri ve şablonları kullanabilmeniz için Basit plandan Standart veya Bütün planına yükseltme yapmanız gerekmektedir.

Visme logo tasarımı

Ücretsiz logonuzu tek bir tıklamayla ön izleyebilir, paylaşabilir veya indirebilirsiniz. Logonuzu bir bağlantı olarak paylaşın veya Google’da keşfedilebilir olsun. Eğer logonuzu henüz herkesin görmesini istemiyorsanız özel olarak paylaşabilirsiniz. Logonuzu JPEGPNG, veya PDF formatında indirebilirsiniz.

4. Oberlo – Logo Yapma Aracı

Oberlo'nun Logo Oluşturucu iniş sayfası

Oberlo aslında bir dropshipping şirketidir ancak işletme ismi oluşturucu ve kar marjı hesaplayıcı gibi birkaç pazarlama aracı da sunmaktadırlar. Ayrıca kullanımı kolay bir ücretsiz logo oluşturucu da sundukları araçların arasındadır.

Generate Logo (Logo Üret)e tıkladığınızda sayfa aşağıya kaydırılacak ve düzenleme sayfası ortaya çıkacaktır. Aralarından seçebileceğiniz geniş kapsamlı ikonlar bulunmaktadır ve ikonun rengini, boyutlarını ve sınırlarını da ayarlayabilirsiniz.

Oberlo Logo Üretici ile bir logo oluşturma

Logo tasarımınızı bitirdikten sonra Get your logo (Logonu al)ya tıklayın. Daha sonra ise size indirme bağlantısını yollayacakları e-postayı yollamak için e-posta adresinizi girmeniz istenecektir. Logonuz PNG formatında indirilecektir. Eğer online bir logoya ihtiyacınız varsa bu özellik tam size göredir. Ücretsiz logo tasarım siteleri arıyorsanız seçenekleri incelemelisiniz.

5. Canva – Logo ve Afiş Yapma

Canva'nın şablon örnekleri sayfası

Canva herhangi bir türden logo oluşturmak için geniş yelpazeli profesyonel şablonlara sahiptir. Özgeçmişler, sosyal medya yazıları, işletme kartları vb. gibi.

Canva ile ayrıca kolaylıkla logo oluşturabilirsiniz. Tasarım seçimleri arasında gezinin ve beğendiğiniz şablonlara tıklayın. Daha sonra ise tasarımı kendinize göre düzenleyin. Arka planı ve metni değiştirebilir, başka görseller veya elementler yükleyebilirsiniz.

Bu logo oluşturucu ücretsizdir ancak kullanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer ücretsiz seçeneğini sınırlayıcı buluyorsanız daha geniş kapsamlı düzen ve tasarım elementi seçeneklerine sahip ücretli plana geçiş yapabilirsiniz.

Canva'nın sunduğu şablonları gezerken

Logo tasarımınız otomatik olarak hesabınıza kaydedilir, böylelikle logonuza istediğiniz zaman geri dönebilir ve değişiklikler yapabilirsiniz. Bunun içinse sol kenar çubuğundaki Bütün tasarımlarım‘a tıklayarak şablonlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Logonuzu PNGJPG ve PDF formatlarında indirebilirsiniz.

6. FreeLogoDesign – Ücretsiz Logo Yapma Aracı

FreeLogoDesign iniş sayfası

1000’den fazla şablon seçeneğine sahip bu ücretsiz logo oluşturucunun kullanımı çok kolaydır.

Başlamak için şirketinizin ismini girin ve Başla tuşuna tıklayın. Daha sonra ise bir logo tasarımı seçmeniz istenecektir.

FreeLogoDesign logo tasarımları ve şablonları

Bir tasarım seçtikten sonra logonuzu metin, ikon ve hatta başka bir logo şablonu ekleyerek tasarımınızı düzenlemeye başlayabilirsiniz. Memnun kalacağınız bir tasarım oluşturmak için başka logo şablonlarını da tasarımınıza ekleyebilir ve karıştırabilirsiniz.

FreeLogoDesign'ı kullanarak bir logo oluşturma

Sağ üst köşedeki Save (Kaydet) tuşuna tıkladıktan sonra logonuzun çözünürlüğünü seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Ücretsiz seçenek 200×200 çözünürlüğündeki dosyalar sunarken 5000×5000‘e kadar olan yüksek çözünürlükler $39‘dır. SVG formatındaki vektör dosyayla birlikte PNG ve JPG formatında dosyalar da elde edeceksiniz. Ancak, eğer sadece küçük bir logo yapmak istiyorsanız düşük çözünürlüklü logo da işinize yarayacaktır.

7. LogoMakr – Logo Yapıcı

LogoMakr kullanarak bir logo yapma

LogoMakr’ın sitesine girdiğinizde otomatik olarak düzenleme sayfasıyla karşılanırsınız. Bu logo oluşturucu acemilerin kullanımını kolaylaştıran birçok basit araca sahiptir. Arama çubuğunda aradığınız logo için anahtar kelimeler girebilir ve beğendiğiniz logo tasarımını seçebilirsiniz.

LogoMakr'ın tasarımları ve şablonları

Şekiller, metinler ve renklerle kendi logonuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra sağ üst köşedeki Save logo (Logoyu kaydet) tuşuna tıklayabilirsiniz. Ayrıca $19 karşılığında PDF ve SVG formatındaki vektör dosyalarıyla birlikte yüksek çözünürlüklü görseli indirme seçeneği de bulunmaktadır.

Logo tasarımının düşük çözünürlüklü halini ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

8. DesignEvo

DesignEvo'nun kapsamlı şablon yelpazesi

Bu logo yapıcı birçok hazır şablona sahiptir. Herhangi birine tıkladığınızda logoyu istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz düzenleme sayfasına yönlendirilirsiniz.

DesignEvo'nun Logo Oluşturucusunu kullanarak bir logo adı tasarlama

İndirmek için sağ üst köşedeki Download (İndir) tuşuna tıkladığınızda logonuzun düşük veya yüksek çözünürlük halini indirebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yüksek çözünürlüklü logo Basit planla $24.99 ‘ken Plus planıyla $49.99‘dır.

Plus planında Basit plandaki hayat boyu destek ve transparan PNG dosyalarını elde etmekle kalmaz ayrıca SVG formatındaki vektör dosyalarıyla logo üzerindeki telif hakkına da sahip olursunuz.

9. Namecheap – Ücretsiz Logo Yapma Aracı

NameCheap'in ücretsiz logo oluşturucu iniş sayfası

Namecheap, kullanımı fazlasıyla kolay olan ücretsiz bir logo oluşturucudur. Create Your Logo (Logonu Oluştur)a tıkladıktan sonra logonuzun stili, istenen ikonla ve renk düzeniyle ilgili birkaç soru cevaplarsınız. Bundan sonra ise Namecheap sonuçlara göre logolar oluşturacaktır.

NameCheap'in ücretsiz Logo Üreticisi'ni kullanarak logo adı tasarımı

Bu logo oluşturucunun en iyi yanıysa yüksek çözünürlüklü görselleri ve vektör dosyalarını ücretsiz olarak indirebilmenizdir. Bu vektör görsellerini logonuzu istediğiniz gibi düzenlemek için kullanabilirsiniz.

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır?

Bir logoya sahip olmak bütün markalar için çok önemli olduğundan dolayı logo tasarımınızı en iyi şekilde yapmalısınız. Logonuzun markanıza uyacağından emin olmak için logonuzu çok yönlü, sade, zamansız ve hatırlanabilir tutun. Karmaşık tasarımlardan vazgeçin. Eşsiz ve farklı olmak önemli olsa da sade bir tasarım daha hatırlanabilir olacaktır. Müşterilerinizin aklında kalacaktır. Ayrıca logonuz kolayca tanınabilir olmalıdır. Ne de olsa insanların markanızı başka markalarla karıştırmalarını istemezsiniz.

Tercih ettiğiniz tasarıma sadık kalın. Logonuzu sıkça değiştirirseniz insanların kafası karışacaktır. Logonuzun markanızın tonuna ve diline de uymasına özen gösterin. Markanızın bütün iletişim kanallarında tutarlı olması gerekir.

Üstelik, bir logo oluştururken yüksek çözünürlük görsel dosyaları kullandığınızdan emin olun. Böylece logonuzu online olarak ve bastırarak kullanabilirsiniz. Apple, Amazon, Nike ve diğer markalar harika logo örnekleridir. Bu markaların logoları kolaylıkla tanınabilir, zamansız ve sadedir.

Dünyanın en ünlü ve tanınabilir logoları

Ücretsiz Logo Nasıl Yapılır?

Logo oluşturma işletmenizin akılda kalıcı olması için en önemli unsurlardan birisidir. İş dünyasının ne kadar rekabetçi ve hızlı olduğunu düşünürsek, hızlı ve ücretsiz bir biçimde profesyonel bir logo oluşturmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Zyro, yüksek kaliteden taviz vermeden size yardım eder.

Zyro Ücretsiz Logo Yapma aracı ile logonuz:

 • Özelleştirilebilir. Logonuzu, şirketinizi tam olarak temsil etmesi için özelleştirin. İkon, yazı tipi, rengi ve boyut gibi  logo elementlerini değiştirebilirsiniz.
 • Yüksek kalitelidir. Özelleştirilebilir elementler profesyonel tasarımcılar tarafından oluşturulmuştur. Temiz ve minimalden şık ve zarife kadar uzanan birçok seçenek mevcuttur. Son olarak, logonuzu yüksek çözünürlüklü PNG formatında indirebilirsiniz.
 • %100 ücretsizdir. Gizli ücretler yoktur ve sosyal medya markalamanız için vektör dosyalarını indirebilirsiniz. Ayrıca, Zyro Logo Yapma aracını istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Kusursuz bir logo oluşturma sürecinin karmaşık olması gerekmez. Online platformumuzda ücretsiz logo nasıl yapılır 5 basit adımda öğrenin:

1. İşletme Adınızı ve Sloganınızı Girin

Bir logo oluşturmadan önce, işletmenizin değerlerini, kimliğini ve kişiliğini yansıtan bir işletme adına ve sloganına sahip olmalısınız.

Bu elementlerin ikisi de işletmenizin başarısı için çok önemlidir. Bu elementler olmadan rakiplerinizin önüne geçmesini sağlayacak güçlü bir marka yaratamazsınız.

Eğer halihazırda bir işletme adına ve sloganına sahip değilseniz Zyro AI Şirket İsmi Bulma Aracı ve AI Slogan Oluşturma Aracı‘nı kullanarak hatırlanabilir ve endüstrinizle alakalı işletme adı ve sloganı bulabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken işletmenizle alakalı anahtar kelimeler girmektir. Yapay Zeka ile güçlendirilmiş araçlar kullanımınız için çok sayıda öneri sunacaktır. Eğer kusursuz olanı bulamıyorsanız mevcut seçenekleri ilham kaynağı alabilirsiniz.

Hadi, hemen logo nasıl yapılır öğrenelim!

2. Logonuz için Bir İkon Seçin

Ücretsiz logo tasarım aracının sayfasına ilk girdiğinizde göreceğiniz manzara bu olacaktır:

Zyro aracının varsayılan görünüşü

Sol aşağı kısımdaki arama çubuğunun altında, logonuz için kullanabileceğiniz çeşitli ikonlar göreceksiniz.

Zyro logo oluşturucu seçebileceğiniz binlerce şekil şablonuna sahiptir. Tek yapmanız gereken bir anahtar kelime girmek ve beğendiğinizi seçmektir.

Hadi “gorilla” anahtar kelimesini girdiğimizde elde ettiğimiz sonuca bir bakalım:

Zyro Logo Yapma Aracını kullanırken "gorilla" anahtar kelimesiyle arama yapmak

3. Logonuzun Düzenini Değiştirin

düzen” kelimesi logonuzun yerleşimi anlamına gelir. Ahenk için logonuzun ikonunu, ismini ve sloganını hizalamanıza yardımcı olur.

Zyro Logo Oluşturma Aracında ise dört adet düzen seçeneği mevcuttur: sağsol, yukarı ve aşağı. Farklı yerleşim seçeneklerini deneyin ve sizin için en iyi olanı bulun.

İşte ikonun işletme adı ve sloganı üzerindeki görünüşü:

Zyro Logo Yapma aracını kullanarak farklı düzenleri deneme

4. Logonuzu Düzenleyin

Nereye tıkladığınıza bağlı olarak düzenleme odağı değişir.

Eğer ikona tıklarsanız logonun boyutunu ve rengini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca logonuzu döndürebilir ve eğebilirsiniz.

Eğer isme ve slogana tıklarsanız yazı tipi seçiminifont stilini (kalın, italik ve alt çizgili), yazı tipi boyutu ve sütun aralığını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Transform (Dönüştürme) çubuğu altında ismi ve sloganı döndürebilir ve de eğebilirsiniz:

Zyro Logo aracını kullanarak isme ve slogana değişiklik yapma

5. Ücretsiz Logonuzu İndirin

Son adım ise sağ üst köşedeki “Download” (İndir) tuşuna tıklayarak logonuzu ücretsiz olarak indirmektir:

Zyro Logo Oluşturma aracı ile oluşturduğunuz logoyu indirin

Download (İndir) butonuna tıkladıktan sonra logoyu yüksek çözünürlüklü PNG dosyası olarak kaydedebileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Bunun anlamıysa bu görselin transparan arkaplana sahip olacağı ve diğer herhangi bir görsel elementin üzerine yerleştirildiğinde harika gözükeceğidir.

İndirdiğiniz logonuz hem dijital hem de basılı kullanıma hazırdır.

Zyro ile üretilen logonuz tam ticari kullanım için lisanslıdır. Yani logonuzu gelir amaçlı kullanabilirsiniz.

Üstelik Zyro Logo Oluşturma Aracı’nın en iyi yanı, bir site kur aracı ve çeşitli AI ile güçlendirilmiş araçlarla birlikte kullanımının ücretsiz olmasıdır. Hiçbir masraf veya ücret ödemezsiniz!

Sonuç

Eğer profesyonel bir logo oluşturmak istiyorsanız en iyi ücretsiz logo yapıcı listemizdeki bütün web siteleri harikadır. Hem kullanımları kolaydır, hem de hiçbir ödeme yapmanız gerekmez.

Özetle işte internetteki en iyi 8 ücretsiz logo oluşturucu listemiz:

 • Zyro’nun Logo Yapma Aracı — acemiler için harika olan kullanımı kolay ve sade arayüz.
 • Logaster – basit bir arayüze sahip, işletme kartları gibi şeyler de oluşturabilen bir araç
 • Visme – bir logo oluşturmanın şık ve kolay yolu.
 • Oberlo — kullanımı çok kolay logo üretici.
 • Canva — binlerce profesyonel tasarıma sahiptir.
 • FreeLogoDesign — çok esnektir ancak yüksek çözünürlüklü bir logo indirmek için satın almanız gerekir.
 • LogoMakr — kullanımı fazlasıyla kolaydır ancak logonuzun yüksek çözünürlüklüsünü indirmek için ödeme yapmanız gerekmektedir.
 • DesignEvo — tonlarca logo şablonuna sahiptir.
 • Namecheap — vektör dosyalarını ücretsiz olarak indirebileceğiniz tek logo oluşturucu budur.

Umarız bu rehberimiz sizi kendi logonuzu oluşturmaya teşvik etmiştir. İyi şanslar!

Author
Yazar

Gökhan O.

Gökhan Hostinger’da YouTube Takım Lideri olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Hostinger’ın adını YouTube içeriği üzerinden duyurmayı kendine görev edinmiştir. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.