En İyi 14 Ücretsiz ve Ücretli WordPress Portföy Teması (2020)
access_time
hourglass_empty
person_outline

En İyi 14 Ücretsiz ve Ücretli WordPress Portföy Teması (2020)

WordPress portföy teması mı arıyorsunuz? Doğru adrese geldiniz.

İçinde bulunduğumuz dijital çağda artık iş yapılma şekli değişti. İster bir kreatif ajans olun, ister serbest çalışan biri ürettiklerinizi göstermek için bir platforma sahip olmanız gerek. Ne kadar çok ziyaretçi yaptıklarınızı görürse, onları potansiyel müşterilere döndürme şansınız da o kadar artar.

WordPress‘i portföy web sitesi için tercih ettiğiniz platform yapmanız harika bir seçimdir. WordPress güçlü, kullanımı kolay ve esnek bir CMS‘dir (İçerik Yönetim Sistemi). WordPressle portföyünüzü kolaylıkla yönetebilirsiniz. Ancak, WordPress kendine başına yeterli olmayabilir. Portföyünüzü bir üst seviyeye çıkarmak isterseniz, iyi bir WordPress portföy temasına ihtiyacınız olacak.

Seçebileceğiniz binlerce WordPress portföy teması bulunmaktadır ancak size uyan bir tane seçmek zor olabilir. Ancak telaşlanmayın, sizin için bu ağır işi yaptık. WordPress uzmanlarımız ve kurum içi tasarım ekibimiz sizin için 14 en iyi ücretsiz ve ücretli WordPress portföy teması seçti.

En İyi 8 Ücretsiz WordPress Portföy Teması

1. Ignis

Ignis WordPress portföy teması

Ignis web sitenizi ziyaretçilere sunmakta harikadır. Ziyaretçiler web sitenize geldiğinde, ilk gördükleri şey tam genişlikte bir görselle sitenizi tanımlayan bir yazı görürler. Önemsiz gözükebilir ancak bu özellik ziyaretçileriniz için hatırlanabilir bir izlenim bırakır. Rakiplerinizin web sitelerini keşfetmiş olabilirler ancak bu temanın düzeni onların ilk olarak web sitenizi ve çalışmalarınızı hatırlamasına yardımcı olur.

Ücretsiz bir tema olsa da Ignis’de dikkat çekici özellikler vardır. Örneğin, projelerinizi Jetpack’in özel portföy yazı tipleriyle kolaylıkla organize edebilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca, Google Fontları uygulayarak renkleri ve yazı tiplerini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ignis’in tema özelliklerinin yeni başlayanlar için bile anlaması kolay olacağına söz veriyoruz.

Ignis, esnek fonksiyonlarıyla güçlü ve ücretsiz WordPress portföy temasıdır. İşte tam olarak bu, Ignis’i listemizin en yukarısında olma sebebidir.

İNDİR | DEMO

2. Integral

Integral WordPress portföy teması

Ignis’in aksine, Integral tek sayfalı bir WordPress temasıdır. Tabii bu portföyünüzü harika bir biçimde düzenlemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu tek sayfalı tema ziyaretçilerinizin ihtiyacı olan bütün bilgiyi tek bir kaydırmada bulmalarına yardımcı olur.

Integral portföy web sitenizi istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak sağlar. Hiç efor sartfetmeden renkleri, başlıkları ve menuleri değiştirebilirsiniz. Eğer özelleştirmeye vaktiniz yoksa temayı karanlık veya aydınlık moduna alabilirsiniz. Online mağaza entegrasyonu Integral WooCommerce eklentilerini tam olarak desteklediği için kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca yapışkan yazı, yorumlar ve çeviriler gibi çeşitli parçacıkları sağ bara ekleyebilirsiniz.

İNDİR | DEMO

3. Photomania

Photomania WordPress teması

Photomania bütün fotoğrafçıların ihtiyaçlarına uyacaktır. Sürükleyici düzen, modern bir dokunuş ve hassas bir tasarımın karışımı Photomania’yı fotoğrafçıların favori temasına dönüştürüyor.

Photomania oldukça özelleştirilebilirdir. Daha da göz alıcı yapmak için kolaylıkla kişisel dokunuşunuzu ekleyebilirsiniz. Markanızla uyması için logo rengine ve baskın renge aynı dokunuşu verdiğinizden emin olun. Kişiselleştirilmiş menü ayrıca kullanışlı bir özelliktir ve ziyaretçilerin kolaylıkla dolaşmasına olanak sağlar. Kısaca, Photomania’yı temanız olarak kullanmak size sadece çalışmalarınızı göstermek için en iyi platformu vermekle kalmaz ayrıca kullanıcılarınıza iyi bir deneyim sağlar.

İNDİR | DEMO

4. Espied

Espied WordPress portföy teması

Sadelik her zaman daha iyi. Espied’in arkasında şirket Automattic bunu bilerek sade ancak etkileyici bir tema yaratmış. Espied çalışmalarınızın web sitenizin odak noktası olduğuna emin olur. Bu tema portföyünüzü ve eserlerinizi açığa çıkarmak için büyüleyici bir grid aralığı sunar. Ziyaretçileriniz ana sayfanıza geldiğinde onları yalnızca çekici çalışmalarınızdan oluşan bir gösteri etkileyecek.

Bu tema hakkındaki harika özellikler bunla sabit kalmıyor. Tema özelleştirici web sitenizi özel renk planları, düzenler ve Google yazı tipleriyle güçlendirecek.

İNDİR | DEMO

5. Wallpress

WallPress WordPress portföy teması.

İster profesyonel bir içerik yaratıcısı olun, ister kreatif ajans, bu tema içeriğinizi ön plana çıkaracaktır.

Harika bir sunum yapmak için, Wallpress, bir bülten düzeni kullanır.

Wallpress’in yaratıcısı sosyal medyayı en başarılı pazarlama kanalı olarak görmektedir. Bu yüzden, bu tema web sitenizi bütün sosyal medya hesaplarınızla senkronize etmenize yardımcı olacaktır. Bir içerik veya portföy güncellemesi yaptığınızda web sitenin kendisi sosyal medyadaki bütün takipçilerinize bildirim yollayacaktır.

Peki ya özelleştirme? Merak etmeyin. Görünüşü kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Renkler, yazı tipleri, logolar ve arkaplanların hepsi ayarlanabilirdir.

İNDİR | DEMO

6. AccessPress Lite

AccessPress Lite Portföy Sayfası

Eğer üstteki portföyler çok spesifikse veya yeterince esnek değilse, AccessPress Lite’ı deneyin. AccessPress Lite’ı şablonların çeşitliliğinden dolayı tavsiye ediyoruz. AccessPress Lite, sağlık, seyahat, fotoğrafçılık ve kreatif ajanslar gibi farklı işletmeler için harika şablonlar barındırmaktadır.

AccessPress Lite CSS3 ve HTML5’e dayalıdır. Yani, bu tema her cihaz ve taracıyla uyumludur. Bu tema müşterileri cezbetmek için güçlü bir özellik olarak bir kaydırgaçla beraber gelir. Daha da fazlasıyla web sitenizin ihtiyaçlarına uymak için çeşitli düzen seçenekleri sunar.

AccessPress logonuz, site ikonunuz, renk düzeniniz ve buna benzer her şeyi kişiselleştirmenize olanak sağlar. Muhteşem tasarımı dışında AccessPress ayrıca entegre edilmiş eklentiler de barındırmaktadır. Bu tema Contact Form 7 ile tamamıyla uyumlu olduğundan, sitenize kolaylıkla bir iletişim formu ekleyebilir ve olası müşterilerinizin size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. AccessPress Lite ayrıca çevirilere hazırdır.

İNDİR | DEMO

7. Pinbin

Pinbin WordPress portföy teması

Hatırlamaya değer deneyimler yaratma ve ziyaretçileriniz şaşırtmanın daima aklınızda olduğunu biliyoruz. İşte bunun sırrı: farklı ve fark edebilir olmalısınız. Güzel gözüken bir web siteden daha fazlasına ihtiyacınız var – eşsiz bir web sitesi.

Eğer sıradışı bir tema önceliğinizse, Pinbin’i tavsiye ederiz. Pinbin, eşşsiz görünüşüyle en iyi WordPress portföy temalarından biridir. Pinterest’in arayüzünden etkilenerek, Pinbin de pano benzeri bir arkaplana sahiptir. Tıpkı Pinterest gibi, portföyünüz bir pano üzerinde iğnelenmiş notlar gibi gösterilecektir.

Yoast SEO (ing), Jetpack, Contact Form 7 gibi güçlü eklentileri desteklemesiyle, Pinbin kesinlike denemeniz gereken bir WordPress portföy temasıdır.

İNDİR | DEMO

8. Perfect Portfolio

Perfect Portfolio Ana Sayfası

Harika sanat eserleri olan ancak bir web site kurmak için hiçbir teknik bilgisi olmayan sanatçılar, iç tasarımcılar, küratörler ve fotoğrafçılar bulunmaktadır. Perfect Portfolio onların sorunları için yapılmış çözümdür. Perfect Portfolio temasıyla, güzel bir portföy web sitesine sahip olmak için bir kod ninjası olmanıza gerek yok.

Perfect Portfolio birçok güçlü özellikle donatılmıştır. Örneğin, kendiliğinden SEO hazırdır. Perfect Portfolio iyi bir SEO sistemi kurma ve yönetmenize ve web sitenizin hızını optimize etmenize yardımcı olacaktır. Online bir mağazaya mı ihtiyacınız var?Oldu bilin. Perfect Portfolio, WordPress için popüler bir online mağaza eklentisi olan WooCommerce ile uyumludur.

Perfect Portfolio premium özelliklere sahip olan ücretsiz WordPress temalarından biridir. Eğer kendinizi bir WordPress acemisi olarak görüyorsanız ve özel olarak yapılmış özelliklere ihtiyacınız varsa, bu temayı listenize eklemelisiniz.

İNDİR | DEMO

En İyi 6 Ücretli WordPress Portföy Teması

1. Alpha

Alpha Premium WordPress Teması

Resimlere ve sanat eserlerine öncelik veren çoğu WordPress portföy temasından farklı olarak, Alpha vaka çalışmaları sunmak istenleyer için tasarlanmıştır.

Alpha’ya dair ilk izlenimimizi en iyi tanımlayan 3 kelimemiz var: minimalist, temiz ve profesyonel. Minimalist ve temiz görünüşü bazılarına yalın gelebilir ancak minimalistik ve temiz bir dokunuş daima öne çıkar.

Alpha, HTML5, CSS3 ve AJAX ile üretilmiştir. Bu yüzden, bu tema sadece ilgi uyandırmakla kalmaz, ayrıca hızlı yüklenir ve tüm tarayıcılarda harika görünür.

Tıpkı öbür premiıum temalar gibi, Alpha kullanışlı online belgeler sunar. Alpha’yı satın aldığınızda, temayı kullanmanızda yardımcı olacak öğretici videolar ve başka detaylı belgelere sahip olacaksınız.

İNDİR | DEMO

2. Photo Me

Photo Me Premium WordPress Portföy Teması

Eğer bir fotoğrafçıysanız, Photo Me sanat eserlerinizi göstermek için en iyi premium WordPress portföy teması olabilir.

Fotoğraflar odak noktası olduğundan, Photo Me 50’den fazla portföy düzeni sağlar. İnanıyoruz ki bu düzenlerden en az biri sizin için harika bir seçenek olacaktır.

Photo Me’nin özelleştirmesi bir başka harika özelliklerinden biridir. Photo Me web sitenizi kolaylıkla özelleştirmenize yardımcı olacak bir sürükle-bırak sayfa yaratıcısıyla donatılmıştır. Bu tema size ayrıca dört başlık seçeneği verir, bu yüzden anaakım bir websitesine sahip olmanıza dair hiçbir endişeye gerek kalmaz.

Özelleştirme bununla da kalmaz. Photo Me geliştiricileri, ThemeGoods, renk seçiciyle herhangi bir elementin rengini değiştirmeyi mümkün hale getirdi. Tipografiye ilişkin olarak, 500’den fazla Google Yazı Tipleri’nden seçebilirsiniz.

Photo Me ayrıca WooCommerce gibi çeşitli güçlü eklentileri destekler. WooCommerce desteğiyle, portföy web sitenizi online bir mağazaya dönüştürebilirsiniz. Müşterileriniz sanat eserlerinizi bulabilir ve direkt olarak web sitenizden satın alabilir.

Photo Me’de 8 adet demo bulunmaktadır. Bütün demoların hepsini tek bir tıklamayla içe aktarabilirsiniz.

İNDİR | DEMO

3. Crane

Crane Premium WordPress Portföy Teması

WordPress portföy teması olan sitenizi hızlıca kurmak mı istiyorsunuz? Oldu bilin. Crane’i kullanın ve istediğiniz her şeyi alın.

Crane, harika bir portföy web sitesi yaratmak için kullanabileceğiniz harika, çekici ve çok fonksiyonlu bir WordPress temasıdır. Crane ile, demolar ve tonlarca önceden hazırlanmış elementler elde edeceksiniz. Crane 7 adet entegre edilmiş eklentiyle birlikte gelmektedir: WPBakery, Slider Revolution, LayerSlider, ConvertPlus, Ultimate Add-ons, Massive Add-ons, ve Groovy Menu.

Bu temada teknik bilgisi olmayan kullanıcıları yönelik olan 150’den fazla demo sayfası bulunmaktadır. Eğer web sitenizi tasarlamakla çok fazla vakit harcamak istemiyorsanız, işletmenize en çok uyan bir sayfa seçebilirsiniz. Crane ayrıca bir görsel kurucuya sahiptir. Web sitenizi kurmak için elementleri sürükleyip bırakabilirsiniz. Ayrıca sekmelerinizi ve düzenlerinizi özelleştirebilirsiniz. Merak etmeyin, özelleştirme sadece birkaç tıklamayla yapılabilir.

Ziyaretçilerinizi şaşırtmak için gelişmiş bir tasarıma mı ihtiyacınız var? Crane 5 adet clipart resmi ve 2,000 adet ikon sağlar. Crane web sitenizin stilini ve tasarımını keşfederken eğlenmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

Birçok özelliği olmasına rağmen Crane hala hafiftir ve çabuk yüklenir. Etkileyici!

İNDİR | DEMO

4. Arnold

Arnold WordPress portföy teması

Öbür temalar birbiriyle en eşsiz arayüzünü elde etmek için çekişirken, Arnold tasarımını sade, minimalist, temiz ve profesyonel tutar. Modern ve minimal düz tasarımı birleştiren Arnold sahne ışığını çalmanıza yardımcı olacak.

Eğer eserlerinizin öne çıkmasını istiyorsanız, Arnold’u kullanmanızı tavsiye ederiz. Arnold tamamiyle duyarlıdır ve çoğu tarayıcıda sorunsuz çalışır. Eğer koda iyileştirme yapmakayı seviyorsanız size iyi bir haberimiz var: Arnold hafif kodlama yapısına sahiptir. Ancak, kodlamak istemiyorsanız, Arnold 9 adet demo ve 7 adet başlık seçeneği de bulundurmaktadır.

Arnold portföyünüzü nasıl gösterecek? Şablonu size sınırsız düzen değişikliği yapmak için tam hak verir. Özel portföy kurucusu bunu mümkün kılan şeydir.

Arnold’da ayrıca Google Yazı Tipleri ve Icon Fonts eklentisi bulunmaktadır. Seçim bolluğu, size muhakkak markanıza uyan sürükleyici yazılar ve sayfalar geliştirmenize yardımcı olacaktır. Arnold sosyal medyanın pazarlamadaki gücünü değerlendirir. Paylaşma butonları, yazı butonları, sosyal ağları entegre etmek gibi sosyal medya elementleri de elde edeceksiniz.

İNDİR | DEMO

5. Brando

Brando Premium WordPress Portföy Teması

Sıradaki projesini arayan bir freelancer olduğunuzu düşünün. Her defasında proje sahibine ulaştığınızda, CV’nizi pdf dosyası içinde bir eposta aracılığıyla yollamanız gerekecek.

WordPress ile kendinizi dünyaya göstermek için daha iyi seçenekleriniz var. Öz geçmişinizi ve portföyünüzü öne çıkaran bir web site yaratın.

Eğer bir freelancer iseniz, Brando’yu WordPress portföy temanız olarak seçmenizi öneririz. Brando yaratıcı bireyleri güçlendirmek ve kendi tek sayfadan oluşan web sitelerini kolaylıkla kurmaları için geliştirilmiştir. Brandon ile öz geçmişinizi, çalışmalarınızı ve başarılarınızı efor sarfetmeden gösterin!

HTML5, CSS3, Bootstrap ve jQuery gibi teknolojilerle Brando görüp görebileceğiniz en sofistike online öz geçmiş ve portföy web sitesini yaratmanıza yardımcı olacaktır.

İNDİR | DEMO

6. Divi

Divi Portföy Sayfa Demosu

Divi, güçlü, hafif, esnek ve çok amaçlı bir mobil dostu WordPress temasıdır. Divi’yi portföy de dahil herhangi bir türden web site yaratmak için kullanabilirsiniz.

Sayfa kurucusu online portföy geliştirme yönteminizi dönüştürecek. Hadi Divi’nin bu muhteşem sayfa kurucusuna daha detaylı bir biçimde bakalım.

İlk olarak,  gerçek zamanlı olarak bir portföy sayfası tasarlayabilmeyi sunar. Yani, yaptığınız sayfayı görebilirsiniz. Divi ile ayarlar panelini açmaya veya özel CSS kuralları içermeye artık gerek yok. Her şey var olan sürükle-bırak kurucuyla yapılabilir.

Ek olarak, Divi size kişiselleştirebileceğiniz 46 adet element verir. Eğer vaktinizi bir web site kurmayla harcamak istemiyorsanız, Divi size 20’den fazla zarif düzen şablonu sunar.

İNDİR | DEMO

Sonuç

Bir WordPress portföy teması ile ihtiyaçlarınızı karşılayan bir portföy sayfası kurabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli premium WordPress portföy temalarının bolluğu arasında uzmanlarımız size yardım eli uzattı ve en iyi temaları seçtiler. Şimdi, sıra sizin bunlardan birini seçmeniz ve online maceranıza başlamanızda.

Umuyoruz ki listemizde sunduğumuz temalardan en azından biri size tam uyan WordPress portföy teması olur. Her zamanki gibi yorumlarınızı ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşın!

Yazar

Author

Gökhan O. / @gokhanordu

Gökhan Hostinger'da Pazarlama Asistanı olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Çeviri yapmak, içerik yönetmek ve de SEO optimizasyonu yapmaktan büyük keyif alır. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.

İlgili Rehberler

Bir yanıt bırakın

Yorum*

İsim*

Eposta*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Hostinger'ın bir parçası olun!