FileZilla 421 Too Many Connections (8) From This IP Hatası Çözümü

FileZilla 421 Too Many Connections (8) From This IP Hatası Çözümü

Giriş

FileZilla’da 421 Too Many Connections (8) from this IP hatasının alınmasının en ana sebebi yeni FTP bağlantılarının eski aktif olmayan (bekleyen) FTP bağlantılarının kapatılmadan açılmaya çalışılmasıdır. Paylaşılan web hosting sağlayıcıları sunucu yükünün limiti aşmaması için eş zamanlı FTP bağlantı sayısını limitler. Bu rehberde doğru ayarları yapılandırarak FileZilla FTP istemcisinde 421 Too Many Connections (8) from this IP hatasını nasıl kolaylıkla çözebileceğinizi öğreneceksiniz.

421 Too Many Connections (8) From This IP

Nelere ihtiyacınız olacak?

Bu rehbere başlamadan önce aşağıdakilere ihtiyacınız var:

  • FileZilla FTP istemcisi
  • Hosting kontrol panelinize erişim

Adım 1 — FileZilla 421 Too Many Connections (8) From This IP hatası çözümü

  1. FileZilla FTP istemcisini açın.
  2. Sol üst köşedeki Site Yöneticisi butonuna tıklayın.FileZilla
  3. Eş zamanlı bağlantı sayısını kısıtlandırmak istediğiniz siteyi seçin ve Aktarım Ayarları menüsünü açın.
  4. Eş zamanlı bağlantı sayısı sınırlansın seçeneğini işaretleyin ve En fazla bağlantı sayısı değerini girin. Bu değer hosting sağlayıcınıza göre değişiklik gösterebilir. Eğer hosting sağlayıcınızın eş zamanlı bağlantı sayısı limitini bilmiyorsanız, hosting sağlayıcınızın destek ekibi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.FileZilla - Site Yöneticisi - Aktarım Ayarları
  5. Tamam butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin.

Adım 2 — (Tercihi) Aktif olmayan FTP bağlantılarını cPanel kontrol panelinden iptal etmek

Eğer hosting hesabınızı yönetmek için cPanel kullanıyorsanız, cPanel kontrol panelinin FTP Bağlantıları kısmından aktif olmayan bağlantıları iptal edebilirsiniz. FTP bağlantıları kısmı tüm bağlantıları gösterecektir. Pasif(Idle) bağlantıları iptal etmek için Bağlantıyı Kes(Disconnect) butonuna tıklayabilirsiniz.

Sonuç

Bu rehberi tamamlayarak FileZilla FTP istemcisinde 421 Too many connections (8) From This IP hatasının çözümünü öğrendiniz. Eğer FileZilla hakkında daha fazla öğrenmek isterseniz, yalnızca bu FTP istemcisi için olan kapsamlı rehberi inceleyin.

Author
Yazar

Egehan D.

Egehan Hostinger'da ML ve NN ile denetimsiz öğrenme üzerinde çalışıyor. Veri analizi hakkında büyük bir tutkuya sahiptir. İşi her ne kadar hobi gibi olsa da, çeşitli aktivitelerde gönüllü olmaktan ve ormanda kamp yapmaktan da büyük oranda zevk alıyor.