FTP

FileZilla Bağlanmıyor: “econnrefused – bağlantı sunucu tarafından reddedildi” Çözümü

FileZilla Bağlanmıyor: "econnrefused - bağlantı sunucu tarafından reddedildi" Çözümü

Giriş

“econnrefused – bağlantı sunucu tarafından reddedildi” ile bağlantı kurulamadı. hatası alıyorsanız ve FileZilla bağlanmıyor ise bunun birkaç sebebi olabilir. Güvenlik duvarınızın veya bir anti-virüs programının FileZilla FTP istemcisinin sunucuya bağlanmasını engelliyor olması mümkündür. Eğer güvenlik duvarınızı veya anti-virüs yazılımını devre dışı bırakmak çözüme yardımcı olmadıysa, FileZilla Ağ Yapılandırması ayarlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu rehber adım adım size nasıl FileZilla bağlanmıyor – “econnrefused – bağlantı sunucu tarafından reddedildi” ile bağlantı kurulamadı. hatasını çözmek için nasıl FileZilla Ağ Yapılandırma Yardımcısı kullanmanız gerektiğini gösterecek.

FileZilla bağlanmıyor: econnrefused - bağlantı sunucu tarafından reddedildi

Nelere ihtiyacınız olacak?

Bu rehbere başlamadan önce aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

Adım 1 – FileZilla Bağlanmıyor Çözümü: İstemcide Ağ Yapılandırma Yardımcısı’na Erişim

Ağ Yapılandırma Yardımcısı’na erişmek için FileZilla istemcinizde Düzenle‘ye basın ve Ağ Yapılandırma Yardımcısı seçeneğine tıklayın.

FileZilla: Ağ Yapılandırma yardımcısı

Şimdi Güvenlik duvarı ve yöneltici ayar yardımcısı‘nı görmelisiniz. Burada herhangi bir değişiklik yapamadığımız için İleri butonuna tıklayın.

FileZilla: Güvenlik duvarı ve yöneltici ayar yardımcısı

Adım 2 – Aktarım Kipi’ni Yapılandırmak

Şimdi Aktarım Kipi’ni seçebilirsiniz. Varsayılan Aktarım Kipi olarak Pasif (önerilen)‘i seçin. Ardından Hata durumunda diğer aktarım yöntemi kullanılsın seçeneğini de işaretleyin.

FileZilla: Aktarım Kipi

Adım 3- Pasif Kipi Yapılandırmak

Burada tek yapmanız gereken Yerine sunucunun dış IP adresi kullanılsın seçeneğini işaretlemek. Ardından İleri‘ye tıklayabilirsiniz.

FileZilla Pasif Kipi

Adım 4 – Dış IP Adresini Yapılandırmak

Bu yapılandırmada devam ederken Dış IP adresi şu İnternet adresinden alınsın seçeneğini işaretlemelisiniz. Eğer metin alanı boşsa, varsayılan değer olan http://ip.filezilla-project.org/ip.php adresini yazmalısınız.

Bunu tamamladığınızda İleri butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

FileZilla: Dış IP Adresi

Adım 5 – Kapı Aralığını Yapılandırmak

Burada özel bir kapı aralığı ayarı yapmanız gerekmiyor. Bu nedenle İşletim sisteminden bir kapı istensin seçeneğini işaretleyip, Devam butonuna tıklayabilirsiniz.

FileZilla Kapı Aralığı

Adım 6 – Bağlantı Ayar Sınaması

FileZilla’ya gerekli tüm bilgileri girdiniz. Şimdi her şeyin doğru yapılandırılmış olduğundan emin olma zamanı. Sına butonuna tıklayın ve FileZilla bazı basit testleri yapmak için probe.filezilla-project.org adresine bağlanmaya çalışacaktır.FileZilla Ayar SınamasıEğer test başarılı olduysa ve hiçbir hata mesajı almadıysanız tekrar hosting hesabınıza bağlanmayı deneyin. Eğer hâlâ FileZilla bağlanmıyor ve ECONNREFUSED – bağlantı sunucu tarafından reddedildi hatası alıyorsanız, yardım için hosting firmanızın destek ekibi ile iletişime geçin.

Sonuç

Bu rehberi tamamlayarak başarıyla FileZilla güvenlik duvarını ve router ayarlarını yapılandırdınız. Artık ECONNREFUSED – bağlantı sunucu tarafından reddedildi hatasını bağlantı kurarker almıyor olmalısınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Dünya çapında binlerce aboneye katılın

ve mükemmel fırsatlarla en yeni rehberler e-posta adresinize gelsin

Please wait...

Abone olduğunuz için teşekkürler!

Şimdi kazanmaya başlayın!

Hepsi bir arada web hosting & alan adı yalnızca

6
25 TL
/ay