HotLink koruması nasıl aktifleştirilir?
access_time
hourglass_empty
person_outline

HotLink koruması nasıl aktifleştirilir?

Giriş

HotLink koruması, diğer web sitelerinin web sitelerindeki dosyalarınızı(örneğin resimler) doğrudan bağlamasını ve kullanmasını engellemenizi sağlar. HotLink korumasını kullanmıyorsanız, diğer web siteleri sitenize bant genişliği kullanımını artıracak dosyalarınıza bağlanabilir. Neyse ki Hostinger kontrol panelinizde HotLink korumasını tek bir tıklamayla etkinleştirebildiğiniz yerleşik bir araç vardır.

Nelere ihtiyacınız olacak?

Rehbere başlamadan önce aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

  • Hosting hesabınızın kontrol paneline erişim

Hostinger Kontrol Panelinde HotLink Koruması Özelliğini Aktifleştirme

Hostinger kontrol panelinde HotLink korumasını yapılandırmak hızlı ve kolaydır. Başlamak için Diğer kategorisinin altında bulunan Hotlink Koruması bölümüne gitmeniz gerekecek.

Hostinger HotLink Koruması

Ardından, kurulum ekranına yönlendirileceksiniz.

Hostinger HotLink Koruması Ayarları

  1. Girişine izin verilecek URL’ler alan adınızı varsayılan olarak içerir. Aksi takdirde erişim kendi alanınıza da engellenmiş olur.
  2. Bu eklentilere direkt girişi engelle bölümü, hangi dosya türlerinin korunması gerektiğini seçmenizi sağlar. TÜM dosya uzantıları için etkinleştirmenizi öneririz.
  3. Doğrudan istekler, ziyaretçilerin resimlerinize veya diğer medyalara erişmesine izin vermek isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlar. (Örneğin: siteniz.com/resim.png)
  4. Engellenen istekleri bu URL’ye yönlendir seçeneği ile engellenen istekleri belirli bir sayfaya yönlendirebilir.

Bu bölümler gözden geçirildikten ve doldurulduktan sonra Hotlink koruması durumunu etkinleştirin ve yeni ayarları uygulamak için Kaydet tuşuna basın.

Tebrikler, HotLink koruması web siteniz için başarılı bir şekilde etkinleştirildi!

Sonuç

Bu yazıda, web siteniz için HotLink korumasını nasıl etkinleştireceğinizi öğrendik. Bu koruma sunucu bant genişliğini başkasının, sizin izniniz olmadan kullanılmasını önleyecektir.

Yazar

Author

Egehan D. / @egehandulger

Egehan Hostinger'da ML ve NN ile denetimsiz öğrenme üzerinde çalışıyor. Veri analizi hakkında büyük bir tutkuya sahiptir. İşi her ne kadar hobi gibi olsa da, çeşitli aktivitelerde gönüllü olmaktan ve ormanda kamp yapmaktan da büyük oranda zevk alıyor.

İlgili Rehberler

Bir yanıt bırakın

Yorum*

İsim*

Eposta*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Hostinger'ın bir parçası olun!