PHP Dersleri: WordPress PHP Kodları
access_time
hourglass_empty
person_outline

PHP Dersleri: WordPress PHP Kodları

WordPress’in 74 milyon aktif web sitesinde kullanılıyor olması nedeniyle WordPress’in en büyük ve en popüler içerik yönetimi sistemi (CMS – Content Management System) platformu olduğu söylenebilir. Bu kadar popüler olmasından ötürü internet ortamında hakında çok sayıda php dersleri, php kodları da bulabileceğiniz anlamına geliyor.

Eğer bir WordPres geliştiricisiyseniz (veya olmak istiyorsanız), WordPress siteleri geliştirirken bazı zor kodlarda tökezleyebileceğiniz zamanlar olabilir.

WordPress etiketleri ve fonksiyonları hakkında iyi bilgiye sahip olmak bir WordPress geliştiricisinin hayatını çok kolaylaştırır.

Bu nedenle işleri sizin için mümkün olduğunca kolaylaştırmak adına güzel, kapsamlı ve tam WordPress PHP Dersleri: PHP Kodları kopya kağıdı hazırladık. Bu php kodları en çok kullanılan ve en basit WordPress etiketlerini, fonksiyonlarını, şablon düzenini, WP-CLI komutlarını ve hatta WordPress klavye kısayollarını içerir.

PHP Dersleri: PHP Kodları içerisinde neler bulacaksınız?

  1. WP-CLI Kopya Kağıdı
    WP-CLI kopya kağıdı komut satırıyla yeni haşır neşir olanlar için çok faydalı bir kaynaktır. Burada en çok kullanılan WP-CLI komutlarını bulacaksınız.
  2. WordPress Tema Geliştiricileri için PHP Dersleri
    WordPress temaları ile çalışırken hatırlanması gereken çok fazla şey vardır. Hem basit şablon dosya isimleri ve düzeni hem de sayısız fonksiyonlar ve WordPress döngüleri. Bir temayı oluşturmak için bu kadar çok PHP etiketini akılda tutmak neredeyse imkansızdır. Bu kısımda bir WordPress teması yaparken hatırlanamayabilinecek etiketleri ve fonksiyonları derledik.
  3. WordPress Klavye Kısayolları Kopya Kağıdı
    Bir WordPress blog yazarının zamanından tasarruf edebilmesi için yapabileceği her şey iyidir. Bu zaman kazandıranlardan biri de klavye kısayollarıdır. Bu ek sayfa WordPress klavye kısayollarını içerir. Böylece WordPress blog yazarları birden fazla işlemi kısayol ile kolaylıkla yaparak zamandan kazanabilir.

WordPress PHP Dersleri: PHP Kodları
PDF Dosyası

İndir (Boyut: 870KB)

Yazdırma için Siyah – Beyaz Olarak İndir (Boyut: 873KB)

Sonuç

Bu WordPress PHP Dersleri kopya kağıdını tema geliştirirken yakınlarda, el altında tutmanızı öneririz. Böylece takıldığınızda hemen açabilir ve aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. İsterseniz bu kopya kağıdını hemen WordPress Özel Widget Oluşturma için kullanabilirsiniz. Eğer bu rehber ilginizi çektiyse diğer tüm WordPress rehberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar

Author

Egehan D. / @egehandulger

Egehan Hostinger'da ML ve NN ile denetimsiz öğrenme üzerinde çalışıyor. Veri analizi hakkında büyük bir tutkuya sahiptir. İşi her ne kadar hobi gibi olsa da, çeşitli aktivitelerde gönüllü olmaktan ve ormanda kamp yapmaktan da büyük oranda zevk alıyor.

Bir yanıt bırakın

Yorum*

İsim*

E-posta*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Hostinger'ın bir parçası olun!