Ücretsiz Domain Nasıl Alınır? 3 Farklı Yöntem ile Alan Adı Satın Alma

Ücretsiz Domain Nasıl Alınır? 3 Farklı Yöntem ile Alan Adı Satın Alma

Bütün web sitesi fikirleri nihayetinde bir domain adına ihtiyaç duyarlar. Ünlü deyişi hatırlayalım: Bedava sirke baldan tatlıdır. İşte bu rehberimizde üç farklı yöntemle ücretsiz domain nasıl alınır bundan bahsedeceğiz. Ancak ücretsiz SSL Sertifikası de alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Yöntem #1 – Hostinger’dan Ücretsiz Domain Alma

İhtiyaçlarınıza göre hazırlanmış planlarımızı değerlendirerek ücretsiz alan adı alabilirsiniz! Bulabileceğiniz uzantılar şunlar:

Editör Notu

Domain adı ilk sene ücretsizdir. Sonrasında yenileme ücretini ödeyebilir veya iptal edebilirsiniz. Ayrıca 0.18$ ICANN maliyeti vardır.

Editor

Merve O.

Yöntem #2 – Yıllık Web Hosting ile Ücretsiz Alan adı Alma

Sadece domain alarak bir web sitesi kuramazsınız. Diğer önemli bir bileşen olan web hosting’e de ihtiyacınız vardır. Hontinger’ın web hosting fiyatlarına veya domain kampanya fırsatlarına bakmanızı öneririz.

Aşağıdaki uzantılar mevcuttur:

Bu teklif sadece yıllık Premium ve Kurumsal planlarla ilk sene için geçerlidir.

Aşağıdaki alan adı sorgulama aracımızı kullanarak hemen domain adı uygun mu kontrol edebilirsiniz!

Domain Sorgulama

Domain kullanılabilirliğini anında kontrol edin.

Yöntem #3 – Ücretsiz Subdomain Alma

Son olarak, ücretsiz hosting platformuna kayıt olarak bir subdomain alabilirsiniz. Deneme tahtası arayanlar için kusursuz bir çözümdür.

Subdomain şu formatta olacaktır: ornek.000webhostapp.com. Alt Alan adı size ait olmadığı için ücret ödemeniz genellikle gerekmez ancak bazı e-ticaret siteleri hosting, SSL gibi unsurları aylık bir ücret karşılığında sunar.

Siz de alt alan adı alarak yaratıcılığınızı konuşturmaya başlayabilir ve kendi sitenizi kurabilirsiniz.

İpucu

Daha fazla güç veya özelliğe ihtiyacınız varsa, Hostinger’da hiç beklemeden yükseltme yapabilirsiniz!

Eğer fiyatlandırma hakkında daha ayrıntılı bilgi için lütfen Domain Fiyatları yazımızı inceleyin.

Son Söz

Ücretsiz alan adı alma için artık üç yöntem biliyorsunuz. Artık online olmak için tek yapmanız gereken size sunduğumuz bu seçeceklerden birini kullanarak sitenizi kurmanız.

Listemizde size uygun bir uzantı göremediyseniz, domain sorgulama veya domain satın alma rehberimize göz atın. Bazı uzantılar ilk sene için sadece 0.99$’dan başlıyor. Hostinger ile ücretsiz alan adı nasıl alınır sorusunun yanıtı çok basit!

Author
Yazar

Gürkan M.

Gürkan, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu ve Hostinger’da pazarlama asistanı olarak içerik yönetimi, dijital pazarlama ve çevirilerden sorumlu. Küçük yaşta tanışıp o günden bu yana hayatının büyük bir parçası olan internette web geliştirme ve özel olarak WordPress konularıyla yakından ilgileniyor. Ayrıca, pervasız bir gamer.