En İyi 10 WordPress E-Ticaret Teması

En İyi 10 WordPress E-Ticaret Teması

En iyi WordPress e-ticaret teması seçimi zor olabilir. Adeta sayısız tema mevcuttur ve hepsi de işletmenize en iyi uyacak özellikler sunmaktadır. Bu işlemi kolaylaştırmak için sizin için bir en iyi WordPress e-ticaret temaları listesi oluşturduk.

Bu makalede harika bir e-ticaret temasının kriterlerini gösterecek ve daha sonra denemeniz gereken 10 adet ücretsiz WordPress e-ticaret temasını listeleyeceğiz.

Ayrıca ayrıntılı bir e-ticaret nedir rehberimizi de inceleyebilirsiniz.

WordPress E-Ticaret Temalarında Olması Gerekenler

 1. Çekici Tasarım
  Online mağazanız için ilk izlenim çok önemlidir. Tasarımınız ziyaretçilerinizin sıradaki eylemini etkileyecektir. Eğer ziyaretçiniz sitenizin kötü bir görünüşe sahip olduğunu görürlerse büyük ihtimalle bir başka siteye gideceklerdir. Bu yüzden sizin için ziyaretçilerinizi ilk görüşte etkileyecek en güzel görünümlü temaları kendi elimizle seçtik. Ek olarak hepsi de özelleştirebilirdir.
 2. Kolay Navigasyon
  Bazı durumlarda online mağazalar tıpkı fiziksel mağazalar gibidir. Ziyaretçileriniz tam olarak ne istediklerini biliyor olabilirler. Ancak mağazanızda “kısa bir tur” atmak için biraz daha zaman harcayacaklardır. Ayrıca indirim teklifleri, en çok satan ürünler ve diğer ürün kategorilerini görebilirler. Bu yüzden temanız müşterilerin davranışını desteklemeli ve istedikleri şeyi bulabilmelerini kolaylaştırmalı.
 3. Hız Optimizasyonu
  İyi görünen bir arayüz ziyaretçilerinizin online mağazanızda kalmasını sağlayan yegane şey değildir. Sitenizin hızı da en az arayüzünüz kadar önemlidir. Forrester Research‘e göre ziyaretçilerin neredeyse yarısı sitenin 2 saniyede tam olarak açılmasını beklemektedir. Bundan dolayı temanız ziyaretçilerinizin fazla beklemeyeceğinden emin olmak için sayfa hızı optimizasyonunu desteklemelidir.
 4. Desteklenen eklentiler
  WooCommerce kendiliğinden bir WordPress bazlı e-ticaret sitesi kurmak için yeterince güçlüdür. Ancak buna rağmen online mağazanızı yönetmek için ekstra eklentilere ihtiyacınız vardır. Bir iletişim formu eklemek, SEO konusunda yardım almak veya kargo ücretini kontrol etmek için eklentilere ihtiyacınız vardır. Temanız ihtiyacınız olan bütün eklentileri desteklemelidir.
 5. Mobil Dostu
  2021’de mobil duyarlı bir web sitesine sahip olmak adeta bir zorunluluktur. Mobil kullanıcıların sayısı git gide artmaktadır ve onları en sadık müşterileriniz haline getirebilirsiniz. Statista’nın araştırmasına göre müşterilerin %86’sı online alışverişi telefonları üzerinde yapmaktadırlar. Bundan dolayı küçük ekranlarda bile navigasyonu kolay olan bir arayüzle onları memnun etmek önemlidir. Şanslısınız ki listemizdeki bütün temalar mobil dostudur. Yani, her birini teker teker indirip denemeniz gerekmeyecektir.

En İyi 10 WordPress E-Ticaret Teması

İşte popülerlik, özellikler ve tasarıma dayalı olarak en iyi WordPress e-ticaret temaları listesi:

1. ShopIsle

Shop Isle WordPress E-Ticaret teması ana sayfası

Eğer konumuz en iyi WordPress e-ticaret temaları ise ShopIsle listemizin başında olmalıdır. ShopIsle’ın sade ancak modern ve zarif bir görünüşü vardır. Bu tema size ana sayfasında tam genişliğe sahip olan kaydırgaç sağlar. Bu kaydırgacı öne çıkan ve yeni ürünlerinizi göstermek ve bir indirim kodu yerleştirmek için kullanabilirsiniz.

ShopIsle’ın şık ve modern dokunuşu ürünler kısmında da mevcuttur. Tema ürünlerinizi oldukça şık bir biçimde görüntüler. Müşterileriniz zoom yapmak ürün resminin üzerine doğru imleçlerini götürebilir ve daha detaylı bir resim görebilir. Ödeme sayfası da bütün satın alınan ürünleri ve fiyatı göstermek için bilgiseldir.

ShopIsle özelleştirmeye müsaittir. SiteOrigin Sayfa Kurucu sayesinde mağazanızın görünüşünü kolaylıkla özelleştirebilirsiniz. ShopIsle ayrıca harika bir hakkımızda sayfası ve Contact Form 7 eklentisi ile oluşturulmuş bir iletişim formu sağlar. Son olarak, bu tema sosyal medya dostu olduğundan müşterilerinizi etkileşime geçirebilirsiniz.

2. StoreFront

StoreFront ana sayfası

Listemizdeki en iyi ikinci WordPress e-ticaret teması ise WooCommerce’in yaratıcısından gelmekte. Bu tema WooCommerce’i desteklemek için tasarlandığı ve geliştirildiği için anında ürünlerini satmaya başlayabilirsiniz.

StoreFront’un ürünlerinizi görüntüleme şekline bayılacaksınız. Ürün envanterleri ve yönetimi büyük oranda geliştirilmiştir. Ziyaretçileriniz ürünlerinizi kategorilere göre görüntüleyebilir. Ayrıca mevcut boyut ve renkleri de hiç uğraşmadan gösterebilirsiniz.

StoreFront ayrıca renk düzenleri sağlamaktadır. Online mağazanızda tek bir tıklamayla bütün renk düzenini değiştirebilirsiniz. Eğer dahili mağaza tasarımlarını beğenmezseniz çeşitli düzenler, renk seçenekleri ve havalı bileşenlerle kendi online mağazanızı kurabilirsiniz. Kodlamayı sevenler için özel kodları kullanarak çeşitli özellikler ve fonksiyonlar ekleyebilirsiniz.

3. Alpha Store

AlphaStore WordPress e-ticaret ana sayfası

Bootstrap ve CSS3 ile geliştirilen Alpha Store mobil duyarlı, hızlı ve hafif bir WordPress e-Ticaret temasıdır. Bu tema WooCommerce’i de desteklemektedir.

Alpha Store’un canlı bir özelleştiricisi mevcuttur. Online mağazanızda yapmak isteyeceğiniz özelleştirmeler için herhangi bir teknik bilgi gerekmez. Eğer daha kolay bir şeye ihtiyacınız varsa temaya SiteOrigin sayfa kurucuyu entegre edebilirsiniz. Bu eklenti sayfalarınızda sürükleyip bırakarak istediğinizi oluşturmanızı sağlayacaktır.

Özelliklerden bahsedecek olursak Alpha Store en iyi ücretsiz WordPress e-ticaret temalarından birisidir. Size iki adet ana menü konumu ve bir altbilgi bileşen bölgesi sağlayacaktır. Alpha Store ayrıca size sol veya sağ kenar çubuğunda ek bir menü ekleme seçeneği verir. Eğer kodunda herhangi bir özelleştirme yapmak istiyorsanız tema WooCommerce kısa kodlarını açmaktadır. Üstelik, web sitenize sosyal medya ikonları da ekleyebilirsiniz.

Alpha Store ile online mağazalarınızda ihtiyacınız olan ek özellikleri ekleyebilirsiniz. İstek listesi, ürün karşılaştırma ve hızlı görünüm gibi WooCommerce ile alakalı eklentileri yüklemeniz önerilmektedir.

4. Max Store

Max Store WooCommerce ana sayfası ön izlenimi

Eğer pürüzsüz WooCommerce entegrasyonuyla sade bir e-ticaret teması için ekstra bir tavsiyeye ihtiyacınız varsa Max Store’u tercih edebilirsiniz. İşiniz ne olursa olsun Max Store size uyacaktır.

Max Store’un varsayılan görünüşü mükemmeldir. Ürün kategorileri ana sayfada görüntülenmektedir. Düz bir animasyonla ürün sunumu daha modern ve şık görünecektir.

Ancak Max Store’un güzelliğini biraz efor sarf ederek daha da artırmak istiyorsanız Max Store oldukça özelleştirilebilirdir. Bu tema ayrıca daha iyi Google Sıralamaları elde etmek istiyorsanız iyi bir seçenektir çünkü en güçlü WordPress eklentisi olan Yoast SEO’yu destekler. Son olarak ise Max Store bütün dosyaları sıkıştırıp optimize ederek online mağazanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilir.

5. Flash

Flash ana sayfa görüntüsü

Flash 2020’nin en iyi çok amaçlı WordPress temalarından biridir ve WordPress.org’da 20 binden fazla yüklenmeye sahiptir. Tıpkı öbür temalar gibi Flash, online mağazanızı neredeyse sıfır eforla kurmanıza yardımcı olacaktır.

Flash acemilerin tam kapsamlı bir online mağazası kurmalarına yardımcı olan WooCommerce, SiteOrigin sayfa kurucu ve Flash Toolkit eklentilerine entegrasyona sahiptir. WooCommerce güçlü bir e-ticaret platformudur. SiteOrigin sayfa kurucusu sürükle ve bırak ile kullanıcıların web site sayfalarını oluşturmasında yardımcı olur. Flash Toolkit eklentisi ise 12’den fazla bileşen sağlayan yardımcı bir eklentidir.

ThemeGrill tarafından geliştirilen Flash’ın demo sürümü ThemeGrill Demo Importer eklentisiyle içeri aktarılabilmektedir. Ücretsiz sürümünde 6 adet harika demo tercihi, tonlarca site düzeni, birçok renk seçeneği, çeşitli blog düzeni, çok sayıda Google yazı tipi desteği ve harika header stilleri mevcuttur. Gerçekten de harika bir WordPress e-ticaret temasıdır!

6. Hestia

WordPress e-ticaret için Hestia ana sayfa demosu

Bir başka çok amaçlı harika bir WordPress temasıysa Hestia’dır. Hestia, öne çıkabilecek bir online mağaza kurmanıza yardımcı olacaktır. Gösterişli tasarımı ve WooCommerce ile derin entegrasyonu sayesinde müşterileriniz tekrar tekrar gelmesini sağlayacak modern ve profesyonel online mağazalar kurmasını sağlayabilirsiniz.

Hestia’da Canlı Özelleştirici de mevcuttur. Bunun anlamıysa herhangi bir türden elementi veya tasarımı düzenleyebilmek fazlasıyla kolaydır. Ayrıca yaptığınız değişiklikleri gerçek zamanda görebilirsiniz. Eğer tasarım yapmaktan keyif alıyor veya başka sayfa kurucuları kullanıyorsanız Hestia’ya eklenti entegre etmekte özgürsünüz. Hestia ile online bir mağaza tasarlamak çok keyiflidir. Hestia’nın birçok modern yazı tipi ve ikonlar, tonlarca güzel düzen tasarımları, mega menüler ve daha da fazlası gibi devasa özellikleri vardır.

Bu özellikler sadece yukarıda bahsettiklerimizle sınırlı değil. Hestia ile ayrıca hem özel arkaplanlar ekleyebilir hem de renk düzenini değiştirebilirsiniz. Ayrıca portföy ve galeriler de ekleyebilirsiniz. En iyi kısmıysa Hestia’nın bütün zengin özellikleri sıkıştırabilmesi ve hızı optimize edebilmesi. Böylelikle siteniz de daha hızlı çalışabilecektir.

7. Fagri

Fagri WordPress e-ticaret teması ana sayfası

Eğer esnek sayfa kurmayı destekleyen bir başka WordPress e-ticaret teması önerisi arıyorsanız Fagri sizin için uygun bir seçenek olabilir. Varsayılan olarak Fagri, Elementor ile birlikte gelmektedir. Elementor web sitenizin tonunu ve görünüşünü birkaç tıklamayla değiştirebilecek etkileyici bir sayfa kurucu eklentisidir. Fagri ayrıca SiteOrigin sayfa kurucusu gibi diğer sayfa kurucusu eklentileriyle de tam olarak uyumludur.

Bu yüzden Fagri tamamıyla özelleştirilebilirdir. Fagri ile istediğiniz resmi, kaydırgacı ve hatta videoyu arkaplanınız olarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca renk düzeninizi karıştırabilir ve istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ek olarak, Fagri ürün kategorilerinizi organize etmenize yardımcı olacak güçlü bir mega menü sağlamaktadır.

Eğer tasarımcılığı atlamak ve çalıştırılmaya hazır bir online mağaza istiyorsanız Fagri sizin için bütün işi yapabilir. Fagri’nin ihtiyacınız olan her şeyi bir dakikadan kısa sürede kurması için bir seçeneği vardır. Etkileyici!

8. eStore

eStore WordPress e-Ticaret tema demosu

Bir başka WordPress e-Ticaret teması olan ThemeGrill tarafından üretilmiştir. Ücretsiz olsa da ThemeGrill eStore’a birçok güçlü özellik eklemiştir. eStore’u teması olarak kullanan toplamda 10 binden fazla e-ticaret web sitesi mevcuttur.

eStore son derece özelleştirilebilirdir. Size sağ ve sol kenar çubuğu ile birlikte 3 adet özel menü konumu sağlar. Bu temanın ayrıca 10’dan fazla bileşen konumuyla birlikte 12’den fazla özel bileşeni de bulunmaktadır. Ücretsiz sürümünde, birkaç hızlı adımda uygulanabilir 4 farklı düzen de bulunmaktadır. Üstelik her bir sayfa ve yazı için bulunan düzen seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

eStore YITH WooCommerce istek listesi eklentisiyle de uyumludur. Tıpkı adından da anlayabileceğiniz gibi sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz bir istek listesi eklemiş olursunuz. eStore’da Kategori Renkleri de sağlanmaktadır. Bu özellikle farklı ürün kategorileri için etiketlere farklı renkler verebilirsiniz. Son olarak ise eStore çeviri hazırdır.

9. Bellini

WordPress e-ticaret için Bellini ana sayfa demosu

Bellini’nin bütün işletmelere uyacak temiz ve modern bir tasarımı vardır. Tam genişlikteki görsellere ve kalın tipografilere odaklı Bellini ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek bir cazibeye sahiptir.

Daha önceki temalara benzer olarak Bellini de özelleştirmeye açıktır. Neredeyse bütün elementleri özelleştirebilirsiniz. Renk düzenlerini, kaydırgaçları ve düzenleri fazlasıyla kolay bir biçimde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca online mağazanızın logosunu yükleyip uygulayabilirsiniz.

Eğer online mağazanızı daha da kapsamlı bir biçimde geliştirmek isterseniz Bellini Yoast SEO, MailChimp, JetPack ve SiteOrigin sayfa kurucusu gibi çeşitli güçlü eklentileri de desteklemektedir.

10. Tyche

Tyche WordPress e-ticaret temasının demosu

Tyche canlı renklere sahip sofistike bir tasarıma sahip olan ücretsiz bir WooCommerce WordPress temasıdır. Türlü WooCommerce eklentileri entegre edilmiş olan bu tema online mağazanızda profesyonel bir görünüş yaratmak için özelleştirmeye fazlasıyla müsaittir.

Tyche’nin ürünleri çok akıcı ve canlı bir biçimde görüntülemesine bayılacaksınız. Her sekmede şık ve modern bir dokunuşa şahit olacaksınız. En iyi ürünlerinizi ana sayfadaki ortam kaydırgacında veya kategorilere göre görüntüleyebileceksiniz. Tyche ayrıca her ürün kategorisi için farklı renkte etiketler oluşturmanıza izin verir.

Tyche’in güzelliği burada bitmiyor. Tyche retina hazırdır. Bu, Tyche’in  görseller, yazılar ve renkler gibi bütün elementleri yüksek keskinlikle sunduğu anlamına geliyor. Bunlara ek olarak Tyche harika bir header’a, modern sosyal medya ikonlarına, iletişim formlarına, ek CSS’e ve muhteşem bir ödeme sayfası tasarımına sahiptir. Bu wordpress e-ticaret teması ücretsiz.

WordPress E-ticaret Teması

WordPress için birçok e-ticaret teması bulunmaktadır ve işletmeniz için en iyi olanı seçmek başınızı ağrıtabilir. Bu işlemi ayakkabı seçmek gibi düşünebilirsiniz. Ayakkabı seçerken uzun süre onları giyeceğiniz için mümkün olduğunca rahat olmalıdırlar.

Bu yüzden araştırma yapmak size yardımcı olacaktır çünkü zaman kazanmak için önceden bildiğiniz bir temayı kullanmaya eğilimli olacaksınız. Yapabileceğiniz en iyi şey işinize en çok yarayan bir tema bulmak ve onunla devam etmektir. Tabii ki de istediğiniz temayı indirip denemekte özgürsünüz!

Eğer kendi e-Ticaret siteniz için ilham arıyorsanız, 22 e-ticaret sitesi incelediğimiz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Author
Yazar

Gökhan O.

Gökhan Hostinger’da YouTube Takım Lideri olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Hostinger’ın adını YouTube içeriği üzerinden duyurmayı kendine görev edinmiştir. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.