WordPress Eğitimi ile Sertifika Alabileceğiniz Web Siteleri
access_time
hourglass_empty
person_outline

WordPress Eğitimi ile Sertifika Alabileceğiniz Web Siteleri

Eğer bir WordPress uzmanı olmak istiyorsanız WordPress eğitimi alarak vasfınızı resmi olarak kanıtlayabileceğiniz bir sertifika almalısınız. Bu içerik yönetim sistemi resmi olarak sertifika vermese de birçok onaylı üçüncü parti kaynaklar mevcuttur ve bunlardan sertifika alabilirsiniz. İşte bilmeniz gereken her şey!

Bir Sertifikaya İhtiyacınız Var mı?

Profesyonel bir WordPress geliştiricisi kadar bilgili olabilir ve resmi bir sertifika ihtiyaç duymayabilirsiniz. Web site, tema veya eklenti yaratıyor olmanız farketmez, hiçir şey bilgi ve yeteneğin yerini alamaz.

Ancak, belirli durumlarda resmi akreditasyona sahip olmak kullanışlıdır:

 • CV’nizi güçlendirmek için
 • Resmi koşullara uyabilmek için (iş başvurusu, promosyon, okul başvuruları)
 • Freelance çalışanların portföylerine iyi bir ek olur
 • Sertifikanız için eğitim alırken yeni bilgiler edinebilirsiniz
 • Kendinizi sınamak isteyebilirsiniz

Sahip olduğunuz yetenekleri kanıtlayan resmi bir WordPress sertifikasına sahip olmak oldukça yararlıdır ancak bu sertifikayı veren muhtemel kaynakları araştırmalısınız.

Güvenilir olmalıdırlar. Güvenli derken kastımız iyi bir eğitim yapısı, müşteri desteği ve profesyonel öğretmenlerdir. Eğer bir WordPress eğitimi sitesi bu gereklilikleri karşılamıyorsa tercih etmemeniz daha iyi olacaktır.

Sizin için fazlaca araştırma yaptık. Makalemizi okumaya devam ederek zaman kazanacak ve öğrenmeye başlayabileceksiniz!

WP Training Courses

WP Training Courses web sitesi WordPress öğrenmek isteyenler içindir. İster acemi olun, ister uzman, WordPress konusunda uzmanlaşmanıza yardımcı olabilirler. Kurslar, WordPress’in her özelliğini daha iyi anlayabilmeniz için oldukça iyi yapılandırılmıştır. Genel olarak, bu web sitenin sağladığı hizmetlerin en kilit noktaları bunlardır:

 • Sertifikalı WordPress eğitmenleri
 • Öğrenmek istediklerinize göre şekillenmiş birebir canlı dersler. Bu video materyalleri takip etmekten çok daha ötedir. Derslerde aktif olarak katılacak ve eğitmenlerinizden öğreneceksiniz.
 • Yaparak öğrenin. Materyallerden öğrenirken gerçek bir WordPress sitesi kuracaksınız.
 • Harika portföy. Bu web site CNN, Microsoft, ve Dell gibi dev şirketlere yardımcı olmuştur.
 • Esnek ders saatleri
 • Ücretsiz eğitici videolar
 • Online danışma

Kısaca bu web site bir WordPress eğitimi web sitesinde olması gereken her şeye sahip. Kurslarından bazılarıysa: Gelişmiş SEO, PHP, CSS ve WooCommerce eğitimi. Şu anda aralarından seçebileceğiniz bu 3 sertifika kurslarını sunmaktalar:

 1. WordPress Manager

  Kurs: WordPress temelleri
  Kime göre: kodlama öğrenmek istemeyen acemiler için
  Ücret: 2433 TL
  Bu kurs tamamiyle WordPress’i yönetmek üzerinedir. Bitirdiğinizde temanızın ayarları, WordPress kontrol paneli ve en iyi SEO yöntemleri konularında uzmanlaşacaksınız. Eğer WordPress’i sadece kişisel blogunuz için kullanacaksınız bu size yeterlidir.

 2. WordPress Administrator

  Kurslar: WordPress temelleri, Giriş seviye CSS/HTML ve PHP, Gelişmiş SEO, WordPress güvenliği
  Kime göre: özel değişiklikler yapmak isteyen kullanıcılar için
  Ücret: 4874 TL
  Bu kurs seti öncekinden biraz daha gelişmiştir. WordPress’i yönetebilmekle kalmayacak sayfanızın temasını ve yapısını da düzenleyebileceksiniz. Böylece web sitenize daha profesyonel bir görünüş verebilecek ve daha güvenli yapabileceksiniz.

 3. WordPress Front-end Developer

  Kurslar: Tam kapsamlı WordPress bilgisi
  Kime göre: WordPress geliştiricisi olmayı amaçlayanlar için
  Ücret: 9071.7 TL
  İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu kurs seti çalışmaya hazır olmanızı sağlayacak. Uzmanlığınız yönetmek ve basit düzenlemeler yapmanın çok daha ötesinde olacak. Kursu tamamladıktan portföyünüzü kurabilir ve WordPress web siteleri kurmak isteyenler hizmetlerinizi sunabilirsiniz!

WordPress eğitimi sunan WP Training Courses web sitesinin sunduğu kurslar
WP Training Courses web sitesindeki mevcut kurslar

Alternatif seçenekler

WP Training Courses web sitesi harika seçenekler sunuyor olsa da size göre olmayabilir. Eğer durum böyleyse, online eğitim platformu olan Udemy‘i deneyebilirsiniz. Daha makul fiyatlarla çok çeşitli kurslar ve profesyonel eğitmenlerden seçebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken nokta bunlardan bir WordPress sertifikası alamayacağınızdır. Sadece öğrenmek istiyor veya yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız Udemy daha iyi bir seçenektir.

Udemy'deki WordPress kursları
Udemy’de bulabileceğiniz WordPress kursları

UpWork ve Freelancer gibi freelance platformları da kendi WordPress testlerine sahiptir. Ancak bunlar sadece WordPress’i iyi bilenler içindir ve ücretlidirler. Bu testlerden WordPress sertifikası alamasanız da test sonuçları itibarınzı arttırabilir, böylece daha fazla müşteri elde edebilirsiniz. Eğer bu platformlara zaten üyeyseniz bu testleri deneyin.

Freelancer.com'daki WordPress testi
Freelancer.com’un sunduğu WordPress beceri testi

Bir başka alternatif ise WPacademy. 894.4 TL (yaşam boyu erişim) gibi makul bir ücretten hizmet vermekte ve WordPress sertifikası sunmaktalar. Ancak, kursları blog yazarı veya orta seviye kullanıcı olmak isteyenler için tasarlanmıştır. Eğer hedefiniz bunlardan biriyse WPacademy sizin için doğru tercihtir.

WPAcademy tarafından sunulan kurslar
WPacademy’nin sunduğu kurslar

Sonuç

Profesyonel bir kullanıcı olmak için WordPress eğitimi alarak bir WordPress sertifikası almanıza gerek yoktur. Eğer beceriniz varsa, sertifikanız olmasa bile kendinize WordPress geliştiricisi diyebilirsiniz. Basitçe, becerileriniz herhangi bir kağıt parçasından çok daha önemlidir.

Ancak sertifika almanız gerekirse, paranızı değecek bir kursa harcadığınıza emin olun. Bizim tavsiyelerimizi kullanarak bundan emin olabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz? WordPress eğitimi alarak bir sertifika almayı istiyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

Yazar

Author

Gökhan O. / @gokhanordu

Gökhan Hostinger'da Pazarlama Asistanı olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Çeviri yapmak, içerik yönetmek ve de SEO optimizasyonu yapmaktan büyük keyif alır. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.

İlgili Rehberler

Bir yanıt bırakın

Yorum*

İsim*

Eposta*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Hostinger'ın bir parçası olun!