access_time
hourglass_empty
person_outline

WordPress İçin En İyi Blog Temaları

Bir blog oluşturmak için WordPress’i basitliğinden ve erişilebilirliğinden seçmek oldukça yaygın bir tercihtir. Eğer HTML veya CSS ile aşina değilseniz kendi temanızı oluşturmak zor olabilir. Bu durumda ise önceden yapılmış binlerce WordPress blog temaları devreye girer. Varolan hem ücretsiz, hem de ücretli premium temalarıyla kendi blogunuzu oluşturmak için daha iyi bir zaman olamazdı.

Diğer blogların önüne geçmeniz gerekir, bu yüzden de premium bir tema kullanmak harika bir karar olabilir. Ücretli temalar çok daha fazla özelleştirme seçenekleri sunar ve bu yüzden de iyi bir yatırım olabilirler.

Öte yandan ise ücretsiz WordPress temaları işinizi görebilecekken eğer sizin için en önemlisi içerik ise online başarı elde etmeniz için hiçbir engel yoktur. Web site tasarımlarının gizli özellikleri vardır. Sağlam bir yapıya sahip olan temayla arama motorlarında daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz. Bu sitenize trafik çekmenize yardımcı olur ve bu da daima iyi bir şeydir. Bu makalemizde sitenizi diğerlerinin önüne geçirecek temaları inceleyeceğiz. İşte sizin için ellerimizle seçtiğimiz en iyi WordPress blog temaları listemiz.

Her türden kullanım için WordPress temaları mı arıyorsunuz? Her türden web siteler için en iyi ücretsiz WordPress temaları listemize bir göz atın.

WordPress İçin En İyi Blog Temaları

1. OceanWP

OceanWP bloglar için WordPress temasının demosu

Blog temaları listemizdeki bir numarada 200,000’den fazla aktif yüklenimle büyük ihtimalle en popüler tema var. Bu rakam bu temanın yaygın biçimde kullanıldığı anlamına gelse de ve bu rakam biraz fazla gibi gözükse de bu temanın popülerliğinin sizi başka yöne itmesine izin vermeyin. OceanWP aslında çok amaçlı bir temadır. WooCommerce entegrasyonuyla oldukça özelleştirilebilir bir temadır.

Ek olarak, oldukça hafiftir ve genişletebilirdir. Tüm cihazlarda harika biçimde çalışmaktadır ve Elementor, Beaver Builder, Brize vb. gibi en popüler sayfa kurucularla uyumludur.

2. Elegant Magazine

Elegant Magazine tema demosu

Eğer zarif bir tema arıyorsanız Elegant Magazine sizin için en iyi seçenek olabilir. Temel olarak haber portalları ve dergiler için oluşturulmuş minimalistik bir temadır. Özelleştirici seçeneklerine ve bileşenlerine sahip olan bu tema blogunuza harika bir görünüş verebilir. Bloglama ve dergilerden haber sitelerine Elegant Magazine ile her şey mümkündür.

3. Hueman

Hueman tema demosu

Hueman size daha fazla trafik getirecek ve ziyaretçilerinizin etkileşimini artıracaktır. 70,000’den fazla web site tarafından kullanılan Hueman’ın popülerliği aşikardır. Mobil dostu olduğu için siteniz Google’da daha yüksek sıralamalara sahip olacaktır. Temanın kendisi mobil duyarlı olması için yaratılmıştır. Stili oldukça minimalistik ancak modern ve şıktır. Kişisel bloglar için harika olan bu tema birçok yazıya ve sayfaya sahip olan bloglar için de kullanılabilir.

4. Maxwell

Maxwell tema demosu

Blog temaları listemizdeki sıradaki tema ise bir başka minimalistik ve zarif temadır. Maxwell oldukça temiz bir dergi görünüşüne sahiptir. Keskin bir tipografiye ve farklı türden yazı düzenlerine sahiptir. Maxwell, SEO optimizasyonludur, bütün ekranlarda harika çalışır, özel bileşenlere, tema özelleştiriciye ve kolay çevirilere sahiptir. 6,000’den fazla yüklenme sayısına sahip olan bu temayı keşfedilmemiş bir tema olarak görebilirsiniz. Temiz kodu sayesinde harika hıza ve cevaplanabilirliğe sahiptir.

5. Nisarg

Nisarg tema demosu

Blog temaları listemizde tavsiye ettiğimiz beşinci tema ise Nisarg’dır. Bloglama ön plana alınarak oluşturulan bu temayı mutlaka denemelisiniz. Fotoğrafçılık, seyahat, yemek yapma veya kişisel bir blog olması farketmez, Nisarg işinizi görür. Size organik bir his verecek olan bu tema blogunuzu sunmanız için harika bir yoldur. Ayrıca çeviriler için hazırdır, WordPress özelleştiricide birçok seçeneğe sahip olan bu tema blogunuza başlamak için harika bir seçimdir. Nisarg ayrıca Bootstrap 3 framework’i kullanarak geliştirilmiştir yani mobil ve tablet dostudur.

6. Revive

Revive tema demosu

Revive bir dergi görünüşüne de sahip olsa da çekirdeğinde çok amaçlı bir temadır. Font Awesome ikonları ile entegreli, çoklu blog düzenleri, kenar çubuğu özelleştirmesi ve daha da fazlasıyla gelmektedir. Mobil cihazlarda harika performansa ve muhteşem özelleştirme seçeneklerine sahiptir. Binin biraz üzerinde indirme sayısına sahip olan bu tema gizli bir madendir.

7. Modernize

Blog temaları: Modernize tema demosu

Eğer aradığınız şey sadelikse Modernize tam size göredir. Bazıları için çok sade gözükse de bütün dikkati içeriğe çekmek istediğiniz bir blog için harikadır. Buna rağmen bu tema bir özelleştiriciye, sosyal medya ikonuna, birçok şablona, logo eklemeye ve bir açıp kapama fonksiyonuna sahiptir. Genel olarak eğer ayarlarla fazla uğraşmak istemiyorsanız bu tema harikadır.

8. Scratchpad

Scratchpad tema demosu

Şu ana kadar hep minimalistik temalardan bahsettik. Öte yandan, Scratchpad ise renkli ve çekicidir. Çizimler ve kalıplar kullanılarak tasarlanmıştır. Scratchpad ayrıca sağ tarafında ve sitenin altında bir kenar çubuğuna sahiptir. Birden çok yazı formatıyla uyumludur. Eğer pozitif görünüşlü bir tema arıyorsanız Scratchpad’den başkasına ihtiyacınız yoktur.

9. Illdy

Illdy tema demosu

Illdy, temelinde birçok yaratıcı seçeneğe sahip olan çok amaçlı bir temadır. Listedeki birçok tema gibi Bootstrap 3 framework’i ile oluşturulmuştur. Bu, bu temanın mobil cihazlar ve tabletler için harikadır. Bu temanın anahtar noktalarıysa büyük başlık resimleri, özel arkaplan, renk seçimleri ve iki sütunlu tam geniş düzendir. Dikkat çekmek ve ziyaretçilerinizin kalmasını sağlamak için harikadır.

10. iFeature

iFeature demosu

iFeature blogunuzu kısa sürede kurmak için harika bir yoldur. Profesyonel görünümlü bir site kurarken telefonunuzda kolaylıkla kullanabileceğiniz sürükle ve bırak elementlerine sahiptir. Bunun anlamıysa iPhone, bir Android telefonu veya bir tablet kullanarak mobil duyarlı web siteler oluşturabileceğinizdir. iFeature ayrıca yapışkan bir başlık menüsüne ve pozitif yorumları vurgulayabileceğiniz ve dönüşümlerinizi artırabilecek müşteri görüşleri kısmına sahiptir. Temada iki farklı türden alt bilgi bileşeni, bütün yazılar için yazar biyografisi ve blogla alakalı birçok özellik mevcuttur. Çeviriye hazır olması gibi blog temaları listemizdeki bütün temalarda bulunan özelliğin de bulunduğunu söylemeden geçmeyelim.

11. Hestia

Hestia tema demosu

Hestia WordPress için oldukça popüler ve güçlü çok amaçlı bir temadır. Bütün cihazlarda ve çözünürlüklerde (demo sayfası bütün türden farklı ekranları seçmenize izin verir ve bu, oldukça kullanışlıdır) harika biçimde çalışmaktadır. Varsayılan olarak Hestia birçok kategoriye sahiptir ve bunlardan biriyse bloglamadır. Fazlasıyla mobil dostu olan bu tema ekran merkezli bir görünüşe sahiptir. Hestia, eğer blogunuzu bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız ayrıca WooCommerce’i desteklemektedir. Ana sayfayı sürükle bırak sistemli canlı tema özelleştiriciyi kullanarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Oldukça güçlüdür ve bütün bloglama ihtiyaçlarınız için kullanımı kolaydır.

12. Natural Lite

Natural Lite tema demosu

En iyi blog temaları listemizdeki sıradaki tema ise fazlasıyla “desenli” olan Natural Lite. Bu tema bazı basit ve minimalistik temalara kıyasla biraz daha spesifik bir tema olabilir. Bu temayı kullandığınızda size vereceği his doğanın içindeymişsiniz gibi olacaktır. Doğayla alakalı coğrafik konulu bloglar için harika bir temadır. Gutenberg blok editörüyle tam uyumludur. Harika metninizi yerleştirmeniz için büyük bir başlığa ve üç adet sütuna sahiptir. Daha basit ve doğayla alakalı organik bir tema arayanlar için bu tema doğru seçimdir.

13. Tecblogger

Tecblogger tema demosu

Temiz ve basit bir tasarıma sahip olan bir başka temadır. Tecblogger tek bir içerik sütunu ve sağ kenar çubuğuyla oldukça klasik bir blog görünüşü vermektedir. Şık görünümlü kişisel, seyahat veya moda blogları kurmak isteyenler için oldukça iyi bir tercihtir. Esnekliğine ek olarak özel başlıklara, arkaplanlara ve renklere sahiptir. Size 2000’in başlarındaki blogları hatırlatacak bir framework arıyorsanız Tecblogger tam sizliktir.

14. Kalium

Kalium tema demosu

Kalium, ücretsiz sürümü olmayan premium bir WordPress temasıdır ancak ödeyeceğiniz ücrete kesinlikle değecektir. Özelliklerine geçmeden önce bu temanın sizi saatler harcamaktan kurtaracak kullanabileceğiniz birçok şablon sayfasına sahiptir. Bu tema oldukça profesyoneldir ve keskin bir görünüşe sahiptir. Güçlü eklentilere, eşsiz kaydırma etkileri, animasyonlu geçişler ve çok, çok daha fazlasına sahiptir. Eğer size hayat boyu yetecek bir tema arıyorsanız Kalium’u tercih etmelisiniz.

15. Gillion

Gillion tema demosu

İşte blog siteleri için çok kullanışlı olacak bir başka premium tema. Gillion’u WordPress için çok konseptli modüler bir tema olarak tanımlayabiliriz. Hatta, site kurmaya gelince 50’den fazla modüler elementlere sahip olan bu temayla milyonlarca farklı görünüm elde edebilirsiniz. Gillion ayrıca WP Bakery ile birlikte gelmektedir. Ayrıca 15’den fazla tek tıklamada kurulan demoya sahip olan bu temayla dakikalar içinde ister sade metinlere sahip olan, isterseniz de resimlerle dolu olan bir galeri blogu kurabileceksiniz. Çeşitli header elementleri ve düzenler ayrıca Gillion’un başarısında önemli bir rol oynar.

Sonuç

Sadece WordPress.org’da 10,000’den fazla tema bulunmaktadır. Bunu themeforest.net gibi sitelerde bulabileceğiniz diğer temalarla birleştirince blog kurarken doğru temayı seçmeyi fazlasıyla zor hale gelecektir. Basit, minimal tasarımlardan daha kapsamlı ve renkli temalara kadar size en çok uyanı seçmek zamanınızı alacaktır. Bu makalemizde WordPress için en iyi blog temaları listemizi sizle paylaştık. Çoğu tema fazlasıyla özelleştirilebilir olduğundan istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz ancak size en iyi şekilde uyacak bir tema bulunduğundan eminiz. Umuyoruz ki listemizi yararlı bulmuşsunuzdur. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! İyi şanslar!

Yazar

Author

Gökhan O. / @gokhanordu

Gökhan Hostinger'da Pazarlama Asistanı olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Çeviri yapmak, içerik yönetmek ve de SEO optimizasyonu yapmaktan büyük keyif alır. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.

İlgili Rehberler

Bir yanıt bırakın

Yorum*

İsim*

Eposta*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Hostinger'ın bir parçası olun!