WORDPRESS

WordPress Tema – 2018’in En İyi 30 WordPress Teması

WordPress Tema - 2017'nin En İyi 30 WordPress Teması

Giriş

WordPress siteniz için bir tema seçmek, hosting seçmeye benzerdir. Bir seçim yapmadan önce zaman ayırıp ihtiyaçlarınızı düşünmek istersiniz. Bununla birlikte, pazardaki serbest temaların geniş seçimi – hem WordPress Tema Dizini hem de üçüncü taraf siteleri – seçeneklerinizi en iyilere daraltmayı zorlaştırıyor.

Kesinlikle size siteniz için mevcut tüm temalara bakmamıza rağmen, web üzerinden en iyi ücretsiz WordPress temalarının bazılarını vurgulayabiliriz. Seçimlerimiz size çeşitlilik ve işlevsellik sunuyor. E-ticaret, haberler, iş dünyası ve fotoğraf da dahil olmak üzere bu listedeki herhangi bir niş için temalar bulabilirsiniz.

Bu yazıda, uygun temanın seçiminin önemini tartışacağız. O zaman 2018’de WordPress siteniz için düşünmek isteyebileceğiniz 30 temaya bir göz atalım. Başlayalım!

İyi bir WordPress tema nasıl olmalıdır?

WordPress Tema Dizini
Aramaya başlamak için en güzel yer WordPress Tema Dizini‘dir

Basitçe ifade etmek gerekirse, bir tema sitenizin içeriğinin görüntülenme şeklini belirleyen bir dosya koleksiyonudur. Tema olmadan, web siteniz aslında bir iskelet gibi görünürdü. İçeriğiniz ve özellikleriniz gibi ana bileşenleri içerir, ancak görünüşünü kontrol eden herhangi bir ‘cilt’ bulunmaz.

Özellikle WordPress sitelerine birçok niş ve amaç için uygun web sitesi temalarını bulabilirsiniz. Bazıları ücretsiz (aşağıda yer verdiklerimiz gibi), bazıları premium’dur (bir maliyetle daha gelişmiş özellikler içeren). Ancak, özellikle binlerce seçenek arasından bir tema seçmek zor görünebilir. Dolayısıyla size birazcık yardımcı olmak için, araştırmanız sırasında aramanız gereken bazı şeyler:

 • Ana özellikler ve fonksiyonellik. Tema ararken, sitenizin ihtiyaç duyacağı çeşitli özellikleri ve işlevleri aklınızda bulundurun. Örneğin, bir e-ticaret sitesi alışveriş sepeti eklentileri entegrasyonu gerektirir. Bir iş teması için güçlü açılış sayfası şablonu çok yararlı olacaktır.
 • Kullanıcı yorum ve puanları. Önceki ve şimdiki kullanıcıların yaptığı incelemeler, hem avantajlar ve hem de dezavantajlar hakkında temayla ilgili size bilgi verebilir. Her incelemeyi kesin kesin kabul etmemeliyken, karar vermeden önce mümkün olduğunca çok düşünmeye yardımcı olacaktır.
 • Geliştirici desteği ve güncellenme sıklığı. Doğru destek olmadan, bir temanın eskimiş olması mümkündür. Sitenizin bütünlüğünü korumak istiyorsanız, sık yapılan güncellemeler ve tutarlı geliştirici girişi ile bir tema seçmek önemlidir.

Aramanızın daha kolay olmasını sağlamak için öncelikle siteniz için ihtiyaç duyacağınız özellikleri düşünmenizi öneririz. Sonra, bu özellikleri içeren bazı temalar bulun ve diğer iki ölçütü (incelemeler/puanlar ve destek/güncellemeler) kullanarak listeyi kısaltın.

2018 için En İyi 30 WordPress Tema Listesi

 1. Sydney

  Sydney WordPress Temaİş dünyası odaklı ve son derece özelleştirilebilir bir tema arayan serbest çalışanlar, acenteler ve şirketler için Sydney, mükemmel bir seçimdir. Tam ekran kaydırıcı, yapışkan navigasyon ve logo yükleme özelliği içeren bu tema, profesyonel görünümlü web sitelerine hitap eden pek çok öğe sunuyor. Bununla birlikte, tüm Google Fontları’na erişebildiğinizden ve düzen, renk seçenekleri üzerinde tam kontrol sahibi olduğunuzdan, tasarımınızı belirli markanızla eşleştirmeye yardımcı olacak pek çok özelleştirme mevcuttur.Ek özelliklerin arasında mobil uyumluluk, sosyal simge entegrasyonu ve tam çeviri yetenekleri bulunur – aslında, tam özellikli ve işlevsel bir işletme web sitesi kurmak için ihtiyaç duyacağınız her şey mevcuttur.

 2. Flash

  Flash WordPress TemaÖzel widget’lar, sürükleyip bırakılan sayfa oluşturucu ve yerleşik bir portföy de dahil olmak üzere, premium özelliklerle dolu bir temaya ihtiyacınız varsa, hem de tümü ücretsiz, Flash listenizin en üstünde olmalıdır. Bu benzersiz ücretsiz tema, ThemeGrill Demo Yükleyici ile kolayca sitenize yükleyebileceğiniz çok sayıda önceden oluşturulmuş demoları sunar. Elbette, kendi sitenizi oluşturmak için seçeneğiniz (ve gerekli araçlar) de vardır. Flash ile, çalışmalarınızı vurgulamak için bir blog, işletme web sitesi veya bir sayfalık portföy sitesi oluşturabilirsiniz. İster yeni başlayan ister deneyimli bir geliştirici olun, ücretsiz dökümantasyon yararlı olacaktır. Temanın çeşitli özelliklerini ve tasarım seçeneklerini vurgular; sitenizi olabildiğince çabuk çalıştırmak için dökümantasyondan faydalanabilirsiniz.

 3. Shopera

  Shopera WordPress TemaBazen tek ihtiyacınız olan şey, ürünlerinizi sergilemek ve satış yapmak için basit bir web mağazasıdır. Shopera ile yalnızca bunu alıyorsunuz. Bu tema, WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde bütünleşen modern bir tarza ve duyarlılığa sahiptir. Ayrıca isteğe bağlı olarak Başa Dön kaydırma butonu, mağaza detayları ve kendi markanızın logosunu yükleme olanağı da dahil olmak üzere bir dizi faydalı e-ticaret özelliğini içerir. Shopera’ya başlamak basittir; yeni başlayan çevrimiçi mağaza sahipleri için harika bir başlangıç temasıdır. Bununla birlikte, mevcut geliştirme ve tasarım seçenekleri de daha gelişmiş WordPress kullanıcıları ve geliştiricileri için yeterince karmaşıktır.

 4. Llorix One Lite

  Llorix One Lite WordPress TemaProfesyonel bir web sitesi oluştururken zerafetin dokunuşu uzun bir yol kat edebilir. Llorix One Lite kullanarak, modern ve minimalist bir bükülme ile şık bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu tema, ana sayfada tam ekran görüntü içerir ve çeşitli popüler eklentilere (WooCommerce, MetaSlider ve bbPress gibi) entegre olur. Aslında, sahip olduğu özellikler ücretsiz bir tema için gayet etkileyicidir. Llorix One Lite hızlıca işlevsel bir web sitesi oluşturabilmeniz için birinci sınıf özellikler sunar. Bununla birlikte, siteyi tüm ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için zaman da harcayabilirsiniz. En sonunda, az çaba ve yatırımla birinci sınıf bir site oluşturmuş olursunuz.

 5. Spacious

  Spacious WordPress TemaTemiz ve minimalist bir düzen web sitesi ziyaretçilerini ve olası müşterileri etkilemek için uzun bir yol kat edebilir. İşte bu noktada Spacious öne çıksa da minimalist olması onun tek satış noktası değil. Premium seçeneklerine erişim olanağı ile, Spacious, işletmeler, ajanslar, serbest çalışanlar ve diğer herkes tarafından profesyonel görünümlü bir site oluşturmak için kullanılabilir. Bu, önceden oluşturulmuş sayfa düzenleri, şablonlar ve 13 özel widget alanı da dahil olmak üzere çok ciddi çok yönlülüğü olan bir temadır. Artı, bir marka logosu eklemek, sosyal bağlantıları dahil etmek ve hatta ön sayfa kaydırıcıyı kişiselleştirmek için uyarlayıcıyı kullanabilirsiniz. Spacious ile yapabileceğiniz her şeyden etkileneceksiniz.

 6. Striker

  Striker WordPress TemaGösterişli bir tema seçmek cazip gelebilirken, bazen basit de tercih edebilirsiniz. Striker, yeni başlayan web sitesi sahipleri ve sağlam bir başlangıç isteyen blog yazarları için mükemmel bir türdür. Striker olduğu gibi kullanabileceğiniz veya istediğiniz gibi kişiselleştirebileceğiniz net bir tasarım sunar. Özelleştirme seçenekleri, kendi logo, başlık, arka plan ve sosyal bağlantılar ekleme olanağı içerir. Ayrıca markanızın renk şemasını kullanabilir ve özellikli alanlar ekleme seçeneğiniz vardır. Yerleşik kaydırıcılar sayfaların üst kısmında yer alır ve temanın responsive olması, tüm cihazlarda harika göründüğü anlamına gelir. Eğer tamamen yeni başlıyorsanız, temanın geniş dökümantasyon belgelerini de çok yararlı bulabilirsiniz.

 7. Virtue

  Virtue WordPress TemaHem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar, Bootstrap tabanlı temanın sunduğu sadelik ve özelleştirme seçeneklerinden memnuniyet duyacaklardır. İster pazarlamacı, ajans veya blog yazarları olun, Virtue ile istediğiniz herhangi bir siteyi oluşturabilirsiniz. Tam teşekküllü bir e-ticaret mağazası kurmanızı (veya daha küçük mağaza öğelerini sitenize dahil etmenizi), en yeni ve en büyük projelerinizi görüntülemenizi veya yalnızca blogunuza odaklanmanızı sağlar. Belki de bu temanın en kullanışlı özelliklerinden biri Schema microdata entegrasyonudur. Bu, arama motorlarının sitenizi daha verimli bir şekilde taramasına yardımcı olmakla birlikte, arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi bir sıraya sahip olmanıza yardımcı olur.

 8. Shapely

  Shapely WordPress TemaShapely, esnek widget’ların yardımıyla çarpıcı açılış sayfaları, portföy siteleri veya kişisel web siteleri oluşturmanıza olanak tanıyan bir sayfalık WordPress temasıdır. Esasen, Shapely WordPress temaları için tek elden bir mağaza olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılar sayfayı aşağı doğru kaydırırken, widget bölümleri aracılığıyla onları ufak ufak bilgi yığınıyla besleyebilirsiniz. Seçenekler arasında referanslar, portföyler, servis ve ürün bilgileri ve daha fazlası yer almaktadır. Bu ücretsiz tema ayrıca temayı düzgün bir şekilde nasıl yükleyeceğinizi, sayfanızı nasıl ayarlayacağınızı ve her widget bölümünü zahmetsizce nasıl bir araya getireceğinizi öğretecek bol miktarda dokümantasyon içerir.

 9. Customizr

  Customizr WordPress TemaAdından da anlaşılacağı gibi Customizr, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun olan, kolaylıkla özelleştirilebilen bir temadır. Bununla birlikte, ister blogunuz ister e-ticaret mağazanız olsun, işletmeler için güzel ve mobil cihazlara uygun web siteleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca, reklam öğelerinizi (bir simge ve açıklayıcı metin içeren özellikler) ve sosyal medya simgelerini içeren premium özellikleri sitenize dahil edebilir ve temayı WooCommerce & bbPress gibi popüler eklentilerle bütünleştirebilirsiniz. Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Customizr, temayı – geniş özellik yelpazesini tam olarak nasıl kullanacağınızı öğrenmeyi kolaylaştıran belgeler sunar.

 10. iFeature

  iFeature WordPress TemaÇevrimiçi mağaza sahipleri ve ticaret acenteleri düşünülerek hazırlanan iFeature, hemen hemen her amaç için kullanabileceğiniz çok yönlü bir temadır. Sürükle-bırak yapabiliyorsanız, iFeature ile bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Tasarım seçenekleri global olarak uygulanabilir veya sitenizi sayfa bazında özelleştirebilirsiniz – neredeyse sınırsız olanaklar sunar. Buna ek olarak, iFeature, akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere popüler dokunmaya duyarlı cihazlarda tam olarak uyumludur. Kullanıcılar web sitenizin tüm öğeleriyle tamamen etkileşime geçebilir ve böylece ziyaretçilerinizin deneyimlerinin olabildiğince pürüzsüz ve çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

 11. Optimizer

  Optimizer WordPress TemaOptimizer, hiçbir deneyimi olmayan, esasen herhangi bir web sitesi (tam genişlikli veya kutu içerisinde) oluşturmanızı sağlayan ücretsiz bir WordPress temasıdır. HTML5 ve CSS3 ile oluşturulmuş olan bu responsive, SEO dostu ve mobil optimize edilmiş tema hemen kullanılmaya hazırdır. Artı, sitenizi tamamen kişiselleştirmek için canlı düzenleyici kullanabilirsiniz. Güzel bir açılış sayfası için resim kaydırıcıyı dahil edebilir veya işinizien iyi gösteren bir portföy sitesi oluşturmak için güçlü tema seçeneklerini kullanabilirsiniz. Optimizer’ın sunduğu özelliklerden küçük işletmeler, ajanslar, serbest çalışanlar ve gibi hemen hemen herkes yararlanabilir.

 12. IsleMag

  IsleMag WordPress TemaKaydırıcı ve görüntülü reklamlar için yer ve hatta bir inceleme sistemi sunan IsleMag, ihtiyaç duyduğunuz modern ve dikkat çekici dergi web sitenizi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Standart dergi ana sayfası şablonu ile gelen tema, seçtiğiniz endüstriye ayrılmış güçlü bir site oluşturmanızı sağlar. Buna ek olarak, ziyaretçileri içeriğinizle etkileşime girmeye teşvik etmek için kendi sosyal bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz. Dahası, bu tema SiteOrigin Page Builder, Jetpack ve İletişim Formu 7 gibi pek çok popüler eklentiyle kolaylıkla bütünleşir. Bu eklentiler, sitenizin işlevselliğini daha da genişletecek.

 13. MH Magazine Lite

  MH Magazine WordPress TemaDergi stilindeki siteler için başka bir seçenek, hızlı yükleyen MH Magazine Lite. Kullanışlı kategori sekmelerini, reklam yerleşimlerini ve ön sayfa kaydırıcıyı kullanarak web sitenizi bir sonraki seviyeye kolayca taşıyabilirsiniz. Bu tema, sürükle-bırak tasarım modülleri ve 13 widget alanı (altbilgi ve kenar çubuğundaki yerleşimler dahil) ile dinamik ve çok yönlü bir site oluşturmanıza olanak tanır. Neredeyse her niş için hayal edebileceğiniz hemen hemen her düzeni yaratabilirsiniz. İsterseniz, MH Magazin premium temasına yükseltebilirsiniz, ancak ücretsiz sürümün dergisi siteniz için neredeyse ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunu düşünüyoruz.

 14. Moesia

  Moesia WordPress Temaİşletme web siteniz için tamamen özelleştirilebilen bu temada modern ile geleneksel buluşuyor. Moesia esneklik ve profesyonellik yolunda çok şey sunmaktadır ve yeni başlayanlar için harika bir başlangıç temasıdır. Moesia’nın kalbi ana sayfadır. 11 özel, önceden oluşturulmuş- hepsi ayrı ayrı tasarlanabilir – blok arasından seçim yapabilirsiniz ve bunları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, seçim yapabileceğiniz iki blog mizanpaja ve bir grup Google Font‘a erişebilirsiniz. Sonunda, bu tema sosyal entegrasyon seçenekleriyle birlikte gelir; böylece ziyaretçileriniz sosyal medya profillerinizde sizinle bağlantı kurabilir. Elbette, bu aynı zamanda ayrı bir sosyal simge eklentisine ihtiyaç olmadığını gösterir.

 15. Corporate Plus

  Corporate Plus WordPress TemaKurumsal veya profesyonel portföyünüz için özlü bir tema olan Corporate Plus, tüm işletme web sitenizin ihtiyaçları için minimal ve çekici bir seçenektir. Tam işlevli, tek sayfalı bir site için ana sayfanıza tam genişlikte bir kaydırıcı, bölüm, servis bölümü ve iletişim bölümü ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, çok sayfalı bir deneyim için bu özellikleri farklı web sayfalarına ekleyebilirsiniz. İşletme tekliflerinizi genişletmek istiyorsanız, Corporate Plus’ın WooCommerce ile uyumlu olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız. Bu, fiziksel ve dijital ürünleri hem kendi sitenizin rahatlığında satabileceğiniz anlamına geliyor.

 16. Vantage

  Vantage WordPress TemaBir portföy veya şirket sitesi oluşturmak istiyorsanız, birlikte çalışmak için temiz ve profesyonel bir WordPress tema isteyeceksiniz. İşte burada Vantage devreye girer. Site kurucuları ve işletme sahipleri için net ve modern bir görünüm sunar. Belki Vantage’nın en güçlü özelliği, etkileyici ve etkileşimli bir site oluşturmanıza olanak tanıyan Page Builder ve Meta Slider da dahil olmak üzere güçlü eklentilerle olan yakın entegrasyonudur. Buna ek olarak, işletme sahipleri, Vantage’ın WooCommerce ile kesintisiz entegrasyonundan yararlanabilir. Diğer dikkat çekici özellikler, fotoğraf, resim ve yayınlanmış çalışmalar için filtrelenmiş bir ızgara görüntüleme seçeneği ve ziyaretçilerin kolayca sizinle ve diğer kişilerle etkileşime girebilecekleri özel yorumları içermektedir.

 17. Storefront

  Storefront WordPress TemaÇevrimiçi satışlarda çok büyük bir büyüme potansiyeli varken kendi e-ticaret mağazanızı yaratmak için hiçbir zaman çok geç değildir. Bu konuda Storefront size yardımcı olabilir. Bu WordPress tema WooCommerce geliştiricileri tarafından kodlandığından, e-ticaret platformunu sitenize zahmetsizce entegre edebilir ve hemen satışa başlayabilirsiniz. Artı, sayısız WooCommerce eklentileri mevcut olduğundan, ürün listelemenize abonelik veya rezervasyon ekleyebilir, dinamik bir fiyat tablosu hazırlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Buna ek olarak, ön sayfada çarpıcı bir paralaks zeminini bir araya getirebilir ve kullanımınıza sunulan çeşitli seçenekleri tercih ederek özelleştirilmiş ürün galerisi oluşturabilirsiniz.

 18. Writers

  Writers WordPress temaWriters, yaratıcılık akışına izin vermek isteyen blog yazarları, gazeteciler ve yazmayı arzulayanlar için mükemmel bir blog tarzı temadır. Düzgün olmayan bir görünüm için geniş beyaz alanı kullanan, minimal bir temadır. Bu stil aynı zamanda mobil cihazlara uygun olduğu ve hızlı sayfa yüklemesi için kolayca optimize edildiği anlamına gelir. WordPress tema ayrıca, sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirmek için yan çubuğunuza (arşivler, arama ve kategoriler gibi) widget eklemenizi sağlar. Ayrıca, WordPress tema arama motorları için optimize edilmiştir, bu nedenle siteniz Google sonuç sayfalarında daha kolay bulunabilir.

 19. OceanWP

  OceanWP WordPress TemaOceanWP, e-ticaret, iş dünyası, blog yazarlığı ve portföy siteleri de dahil olmak üzere geniş bir kullanım yelpazesine sahip çok yönlü bir temadır. Özellikle, geliştiriciler bu güzel ancak profesyonel temanın sağladığı esnekliğin tadını çıkaracaklar. Tam genişlikte bir statik başlık ve ön sayfa özellikli görüntülerin yanı sıra 13 demo seçeneğine ve bir düzineden fazla uzantıya sahiptir. Bu nedenle, OceanWP, belki de listemizdeki en esnek WordPress tema seçeneğidir.

 20. One Page Express

  OnePage WordPress TemaTek sayfa temalar giderek daha popüler hale geliyor. Bu WordPress tema seçeneğinde, ziyaretçilerin gördüklerinin yanı sıra ne zaman ve nasıl deneyimledikleri üzerinde de tam kontrole sahip olmanıza olanak verir. One Page Express, önceden tasarlanmış bir ana sayfanın yanı sıra 30’dan fazla içerik bölümü ekleme seçeneği de sunar. Artı, sitenizi daha da özelleştirmek için sürükleyip bırakma düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Aslında herhangi bir amaç için tek sayfalık bir tema kullanabilirsiniz, ancak açılış sayfaları, işletme siteleri ve portföy sayfaları için idealdir.

 21. Athena

  Athena WordPress temaWeb sitenizi hayata geçirmek istiyorsanız Athena‘ya göz atın. İşletmeler, reklam öğeleri ve blog yazarları için mükemmel özelliklere sahip, paralaks WordPress tema seçeneğidir. Kullanışlı bir resim kaydırıcısı ve animasyonlu ilanlar ile birlikte yararlı bir ızgaralı stil blog düzeni ve birçok ek özelleştirme seçeneği (renk tercihleri, widget alanları, menüler ve sosyal medya bağlantıları) bulunur. Bununla birlikte, belki de Athena’nın sunduğu en faydalı özellik canlı özelleştiricidir. Bu, değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlaması ücretsiz bir temaya değerli bir ek oluşturduğu için, düzenleme yaparken önemli bir zaman kazandırır.

 22. Edge

  Edge WordPress TemaEdge, blogunuzu, imrenmeye layık güzel bir web sitesine dönüştürmenize yardımcı olan duyarlı ve az bir temadır. Basit ve düzgün bir görünüm sunar ve özelleştirilebilir şablonlar, profesyonel ve iyi tasarlanmış bir site oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, temanın genel estetiğini arttıran akıllı bir beyaz alan kullanımı vardır. Bu WordPress tema, özellikle şirketinizin web sitesini optimize etmek için kullanılabilecek iletişim ve galeri şablonlarını içerdiğinden, bir kurumsal veya ajans günlüğü için mükemmel bir seçenektir. Buna ek olarak, bu ücretsiz temaya yönelik destek hazır ve yanıt vericidir. Birçok premium olmayan tema için göreceğiniz bir şey değil!

 23. Make

  Make WordPress TemaBirçok ücretsiz tema akılda sadece bir tasarımla oluşturulmuştur. Bununla birlikte, Make, sitenizi tam ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızı sağlayan bir temadır. Güçlü bir sürükle & bırak sayfa düzenleyicisi ve sınırsız özelleştirme seçenekleri sunan bu WordPress tema, gördüğünüz gibi özelleştirmeyi sizin elinize bırakır. Sayfa düzeni üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz ve içeriğinizi vizyonunuza uyacak şekilde organize edebilirsiniz. Make ile, profesyonel bir portföy, bir e-ticaret mağazası oluşturabilir veya yalnızca minimal ve içerik odaklı bir blog tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, Make, sitenizi ayırt etmek için kullanabileceğiniz, tam genişlikteki banner’lar, sütunlar ve galeriler gibi çok sayıda tasarım öğesi sunar.

 24. ShopIsle

  ShopIsle WordPress TemaÜcretsiz bir WooCommerce uyumlu WordPress teması arıyorsanız, ShopIsle‘dan daha iyi bulamazsınız. Shop Isle ile, fiyat etiketi olmadan profesyonel görünümlü bir e-ticaret mağazasına sahip olursunuz ve paralaks efektleri, özelleştirilebilir içerik bölümleri ve tam ekran görüntüler gibi özellikleri barındırırsınız. ShopIsle, temanızı özelleştirmenize olanak sağlar. Örneğin, temayı bir sayfalık web sitesi olarak kullanabilir veya tamamen işlevsel bir çevrimiçi mağaza olarak özelleştirebilirsiniz. Bu temayı, Jetpack ve SiteOrigin Sayfa Oluşturucu da dahil olmak üzere düzinelerce web sitesi geliştirici eklentiyle bütünleştirebilirsiniz.

 25. The Minimal

  The Minimal WordPress TemaAdından da anlaşılacağı gibi The Minimal, temiz ve basit bir WordPress temasıdır. Bu nedenle, çoğunlukla blogcular, gazeteciler ve yazarlar için öneriyoruz (birçok site dağınıklığı olmayan tasarımdan yararlanabilir). The Minimal ile içeriğinizi tamamen spot haline getirebilirsiniz. Bu temanın bloga uygun widget’larından (son yayınlar, popüler yayınlar ve sosyal bağlantılar gibi) yararlanarak, web sitenizi istediğiniz gibi düzenleyebilir ve en iyi içeriğinizi okuyucularınıza görünür hale getirebilirsiniz. Buna ek olarak, aynı zamanda sitenizin üstlerde sıra almasını kolaylaştıran arama motoru dostu yapıya sahiptir.

 26. Pictorio

  Pictorio WordPress TemaPictorico‘nun eşsiz ve şık tek sütunlu tasarımı sanat, fotoğraf veya makaleler gibi en son çalışmalarınızı göstermenizi sağlar. Bir çevrimiçi portföyün tıkalı ya da keskin olması gerekmez. Bunun yerine, mesajlarınızı ve yayınlarınızı şık bir şekilde görüntüleyen ızgara tabanlı temayla odaklamayı işinize getirebilirsiniz. Dahası, Pictorico size sitenizin diğer bölümlerini özelleştirme konusunda birçok seçenek sunar. Özel üst bilgiler, arka planlar ve bir simge görüntüleme alanı ile dakikalar içinde güzel bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

 27. FlatOn

  FlatOn WordPress TemaMinimalizm yükselişte olduğu için, düz tasarım web sitelerinin son yıllarda öfkelenmesi şaşılacak bir şey değil. Sonuçta, sadeliği ve zerafeti sunarken odaklanmanın yalnızca içeriğiniz üzerinde kalmasını sağlar. FlatOn, bu çok stille tasarlanmış bir WordPress tema seçeneğidir ve az çaba harcayarak etkileyici çeşitli web siteleri oluşturmak için kullanılabilir. Bir grid çerçevesi kullanarak ve Jigoshop eklentisiyle sorunsuz bir şekilde bir araya getiren FlatOn, işletme sahipleri, ajanslar ve serbest çalışanlar için mükemmel bir seçimdir. WordPress tema seçenekleri paneli, bir blog sitesi oluşturmak için bu temayı kullanma gibi bir dizi diğer olasılığı da açar. Gelişmiş geliştiriciler, temaya özel CSS bile ekleyebilirler. Stil sayfasıyla uğraşmanıza gerek kalmadan kod ekleyebileceğiniz tema seçenekleri paneline göz atın.

 28. Freesia Empire

  Freesia Empire WordPress TemaÇok amaçlı temalar mevcuttur, ancak gerçekten kaliteli bir seçenek bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, Freesia Empire tasarıya tamamen uyar. Özelleştirme yolunda çok şey sunar ve görünüşte sınırsız seçeneklerle pek çok web sitesi stilini destekler. Freesia Empire, hafif ama işlevsel bir tasarıma sahip bir web sitesi oluşturmanızı sağlar. WordPress tema, web sitesi ziyaretçileri için en iyi kullanıcı deneyimini satabileceğiniz, bunlarla bağlantı kurabileceğiniz ve sunabileceğiniz anlamına gelen WooCommerce, bbPress, Newsletter ve Breadcrumb NavXT gibi birçok popüler eklenti seçeneğiyle zahmetsizce çalışır. Bu WordPress tema ayrıca, iletişim bilgileri ve resim galerisi gibi sayfalar için çeşitli şablonlar da sunmaktadır. Her biri özel nişler düşünülerek özel widget’lar ve yan çubuklar sunar, bu nedenle kitlenize tasarlayabilirsiniz.

 29. Accelerate

  Accelerate WordPress TemaAccelerate, adıyla iyi bir eşleşmedir, çünkü web sitesi tasarım sürecini hızlandırmanıza olanak tanır. Bu çok amaçlı WordPress tema, iş siteleri, e-ticaret mağazaları, bloglar ve portföyler dahil neredeyse herhangi bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilir. Seçenekleri, sitenizdeki görselleri özellikli görüntüler olarak görüntülemenize ve beyaz alan kullanımı ile içeriğinize odaklanılmasına devam edilmesine izin verir. Ayrıca, Accelerate, çok sayıda yararlı destek seçeneği ve kolay tasarım araçları sunar. Yeni başlayanlar ve deneyimli geliştiriciler bu temanın kullanım kolaylığı ve esneklikten yararlanabilir.

 30. Portfolio Lite

  Portfolio LitePortfolio Lite WordPress tema tercihi, sanatçılara, tasarımcılara, fotoğrafçılara ve çevrimiçi ortamda en iyi adımları atmaya çalışan diğer reklam öğelerine yönelik olarak, önerilen minimal ve modern bir web sitesi stili sunar. Temanın slayt gösterisi ekran şablonuyla en iyi işinizi gösterebilir veya daha geleneksel bir görünüm için çok sütunlu bir portföy düzenini kullanabilirsiniz. İsterseniz her iki yaklaşımı da dahil edebilirsiniz. Her zamanki temanın özelleştirme seçeneklerine ek olarak, arka planınız, başlıklar ve menüleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Bu, çalışmalarınızı gerçekten tamamlayan bir site oluşturmanızı sağlar.

Sonuç

Web siteniz için en iyi WordPress tema tercihi size bir kol ve bir bacak harcamaz. Aslında, ücretsiz temalar premium seçenekler kadar etkili olduğunu kanıtlayabilir ve genellikle ihtiyacınız olan özelliklerin çoğunu veya tümünü sağlar.

Bu yazıda, siteniz için kaliteli bir temanın seçilmesinin önemini tartıştık ve en iyi ücretsiz 30 WordPress tema seçeneği tanıttık. Bunlara profesyonel temalar (Corporate Plus ve Sydney gibi), blog tarzı temalar (Accelerate ve Writers gibi) ve hatta e-ticaret temaları (ShopIsle ve Shopera gibi) dahildir. Mevcut seçenekler neredeyse sınırsızdır; bu, istediğiniz herhangi bir siteyi oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

WordPress sitesinde yukarıdaki ücretsiz temalardan hangisini kullanacaksınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

Dünya çapında binlerce aboneye katılın

ve mükemmel fırsatlarla en yeni rehberler e-posta adresinize gelsin

Please wait...

Abone olduğunuz için teşekkürler!

Şimdi kazanmaya başlayın!

Hepsi bir arada web hosting & alan adı yalnızca

6
25 TL
/ay
Share this