WordPress “Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu” Çözümü
access_time
hourglass_empty
person_outline

WordPress “Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu” Çözümü

Giriş

Bu rehberde Error establishing a database connection hatası yani Türkçe karşılığıyla Veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu hatasının çözümü için çeşitli yöntemlerin üzerinde duracağız. Yazımızı tamamladığınızda bu WordPress hatasının sebepleri ve çözümlerini öğrenmiş olacaksınız.

WordPress PHP ve MySQL dilleri kullanılarak yazılmıştır. Web sitenizde bir web sayfası her ziyaret edildiğinde, sayfa o an oluşturulur. PHP kodu, MySQL veritabanınıza erişir ve sayfayı oluşturmak için gereken tüm bilgileri alır. Bir PHP sorgusu yazının başlığını, yazarın adını alacak; bir başka sorgu yayın tarihini ve başka bir sorgu da bir başka bilgiyi alacaktır. Dolayısıyla her farklı bilgi için farklı bir sorgu yapılması gereklidir.

Sitenizde Veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu hatasının görünmesi, bir sebepten ötürü PHP kodunun, o sayfayı oluşturmak için gereken ayrıntıları almak amacıyla MySQL veritabanına bağlanamadığı anlamına gelir.

veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu hatası örneği

Web sitenizin veritabanınıza bağlanmakta zorluk çekmesinin pek çok nedeni olabilir, ancak genellikle üç kategoriye ayrılırlar:

 1. Bir veya daha fazla eklentide sorun yaşanması. Her şey çok sayıda WordPress veritabanınızın bozulmasına neden olabilir; en yaygın olanı kötü bir eklenti yüklemektir.
 2. MySQL veritabanı erişimi için hatalı giriş bilgileri. Bu oldukça barizdir. WordPress veritabanınız, hosting hesabı kontrol panelinizde kurulandan farklı giriş kimlik bilgilerini (kullanıcı adı ve parola) kullanmaya çalışıyor. Bu kimlik bilgileri yakın zamanda değiştirilmişse veya WordPress web siteniz yeni bir hosting hesabına veya hosting sağlayıcısına taşınırsa, web siteniz eski kimlik bilgileriyle veritabanına erişemez. Deneyimlerimize göre, bu hatanın en yaygın sebebi budur.
 3. Veritabanı sunucunuz kapalı. Web hosting şirketinizin bir bölümündeki sorun, hata nedeniyle veya  sitenizin sunucunun kaldıramayacağı anlık bir trafik yükselmesi yaşamasından ötürü veritabanınızın sunucusu kapalı kalmış olabilir.

Bu rehberde Veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu hatasının sebebini ve çözümünü öğreneceksiniz.

Nelere ihtiyacınız olacak?

Başlamadan önce aşağıdakilere sahip olmalısınız:

 • WordPress’in kurulu olduğu hosting hesabınızın kontrol paneline erişim
 • WordPress dosya yapısı hakkında temel bilgiler

Adım 1 — Hatanın nerede olduğunu belirleme

Öncelikle aynı hata ile sitenizin hem ön (siteniz.com) hem de arka kısmında (siteniz.com/wp-admin) aldığınızdan emin olmalısınız (siteniz.com’u WordPress anasayfa URL’si ile değiştirin). Her iki tarafta da Veritabanı Bağlantısı Oluşturulurken Hata Oluştu hatası alıyorsanız 2. adıma geçebilirsiniz. Ancak eğer siteniz çalışmıyor ve Bir veya daha fazla veritabanı tablosu kullanılamıyor. Veritabanının onarılması gerekebilir gibi biraz farklı bir hata mesajı alıyorsanız, bu veritabanınızı onarmanız gerektiği anlamına gelir.

WordPress’de veritabanınızı onarmanıza yardımcı olması için dahili bir özellik bulunuyor. Bu özelliği kullanabilmek için WordPress dosyalarınızın gerekli kurulum ayarları ve yapılandırmasını içeren wp-config.php dosyasına erişmeniz gerekiyor.

WordPress dizininde wp-config.php dosyasını bulun.

wp-config.php dosyası wordpress dosya dizininde bulunurwp-config.php dosyasını açtıktan sonra, aşağıdaki kod satırını /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ satırının hemen üstüne ekleyin:

define( 'WP_ALLOW_REPAIR', true );

Değişiklikleri kaydedin. Şimdi, siteniz.com/wp-admin/maint/repair.php adresine girerek, veritabanınızı optimize ederek onarabilirsiniz (siteniz.com adresini kendi URL’niz ile değiştirin.

WordPress Onarma

Veritabanınızı onarmak veya onarmak ve optimize etmek için iki seçenek içeren yukarıdaki ekranı göreceksiniz. Herhangi birini seçmekten çekinmeyin. Eğer iyileştirme işlemini de seçerseniz, lütfen işlemin biraz daha uzun süreceğini not ediniz.

Lütfen bu veritabanı onarım sayfasının güvenli olmadığını unutmayın; Herkes yönetici girişi yapmadan siteniz.com/wp-admin/maint/repair.php adresine erişebilir. Veritabanı onarma işlemi tamamlandığında wp-config.php dosyasına eklediğiniz kod satırını kaldırın. Bu onarım sayfasına erişimi devre dışı bırakacak ve başkalarının veritabanınıza karışmasını engelleyecektir.


Hatanın çözüldüğünden ve web siteniz tekrar çalıştığından emin oluncaya kadar wp-config.php dosyasını açık tutun. Hala aynı hata mesajını alıyorsanız, bir sonraki adım için wp-config.php dosyasına tekrar ihtiyacınız olacaktır.

Adım 2 — wp-config.php dosyasında veritabanı bağlantı ayarlarını kontrol etme

Yukarıdaki adım işe yaramazsa veya sizin için geçerli değilse, yapmanız gereken şey wp-config.php dosyanızdaki veritabanı ayarlarınıza bakmaktır.

Bu adımda veritabanınıza giriş bilgilerini kontrol edeceğiz. Tekrardan wp-config.php dosyasına erişmeniz gerekecek. Eğer kapattıysanız, hosting hesabı kontrol panelinizin Dosya Yöneticisine giriş yapın veya FTP hesabınıza bağlanın. WordPress’in kurulu olduğu dizine girin ve wp-config.php dosyasını bulun. Veritabanınızın oturum açma kimlik bilgilerini, muhtemelen dosyanın üst kısmında görürsünüz. Bunun gibi bir şeye benzemeli:

// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'u368059814_ewype');
 
/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'u368059814_unede');
 
/** MySQL database password */
define( 'DB_PASSWORD', 'sifre' );
 
/** MySQL hostname */
define( 'DB_HOST', 'mysql.hostinger.web.tr' );

Eğer biraz daha aşağıya inerseniz, MySQL veritabanı ekini tanımlayan bir satır göreceksiniz:

$table_prefix = 'wp_';

WordPress’in veritabanınıza erişebilmesi için aşağıdaki bilgilere ihtiyacı vardır:

 1. Veritabanı adı (DB_NAME)
 2. Giriş kullanıcı adı (DB_USER)
 3. Giriş şifresi (DB_PASSWORD)
 4. Veritabanı host adı (DB_HOST)
 5. Veritabanı eki (table_prefix)

Bu değerlerden herhangi biri yanlışsa, WordPress veritabanına bağlanamayacaktır.

Ayrıntıların doğru olduğundan emin olmanın en iyi ve en basit yolu, onları gerçek MySQL Veritabanı ayrıntılarıyla karşılaştırmaktır. Bunu yapmak için, hosting kontrol panelinizdeki MySQL Veritabanları bölümüne gitmeniz gerekiyor. Hostinger kontrol panelinde bunu nasıl yapacağınız aşağıda gösterilmiştir.

Hostinger kontrol paneli

Hostinger MySQL Veritabanları

MySQL Veritabanları ekranını açtığınızda Mevcut MySQL Veritabanları Ve Kullanıcılar Listesini göreceksiniz. Burada sitenizde kullanmaya hazır tüm veritabanları ve kullanıcılar bulunur. Bizim aradığımız bilgi MySQL Veritabanı, MySQL Kullanıcısı ve MySQL Host alanlarıdır. Amacımız buradaki DB_NAME, DB_USER ve DB_HOST değerlerini wp-config.php içindeki değerlerle karşılaştırmaktır.

MySQL bilgilerinin wp-config.php içindekileriyle kontrol edin

Tüm yapmanız gereken wp-config.php içindeki değerlerin Hostinger MySQL veritabanları bölümündeki değerlerle eşleştiğine emin olmak. Eğer eşleşmiyorsa wp-config.php dosyanızı gerçek değerlerle güncelleyin ve değişiklikleri kaydedin.

WordPress sitenizi yenileyin. Eğer hala veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu hatasını alıyorsanız, wp-config.php içindeki kullanıcı adı ve şifre değerleriyle MySQL bilgileriniz eşleşmiyor olabilir. Bu durumda MySQL kullanıcı şifrenizi sıfırlamalısınız. Bunu yapabilmek MySQL veritabanınızın yanındaki ikonuna tıklayın ve Şifre Değiştir butonunu kullanın.

MySQL veritabanı şifresini değiştirme

Şimdi wp-config.php dosyasını yeni şifreyle güncelleyin ve WordPress sitenizi yenileyin.

Eğer hiçbirşey olmuyorsa, WordPress’in hatalı bir table prefix kullanması muhtemeldir. Bunu kontrol etmek için phpMyadmin bölümününe ulaşın ve WordPress veritabanınızı açın. Table prefix’ini kontrol edin ve wp-config.php içindekiyle eşleştiğine emin olun.

WordPress veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu hatasını düzeltmek için phpmyadmin kullanarak table prefix kontrolü yapın

Eğer hala aynı MySQL bağlantı hatasını alıyorsanız, adım 3’e geçin.

cPanel

cPanel MySQL veritabanları bölümünde bulunur

MySQL Databases ekranına ulaştığınızda Current Databases bölümünü açın. Burada sitenizde kullanılmaya hazır tüm veritabanlarını ve kullanıcıları görebilirsiniz. Aradığımız bilgi Database ve Privileged Users kolonlarında. Amacımız buradaki değerleri wp-config.php dosyasındaki DB_NAME ve DB_USER değerleriyle eşleştirmek.

wp-config.php dosyasındaki değerleri Databases ekranındaki değerlerle eşleştirin

WordPress bağlantısını düzeltmek için aşağıdaki tüm eylemleri uygulamanıza gerek olmayabilir, bu nedenle her bir eylemi tamamladıktan sonra WordPress sitenizi yenileyerek hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Veritabanı isim değerini kontrol etme

Veritabanı ismiyle başlayın

Öncelikle veritabanı ismiyle başlayacağız. Eğer Current Databases bölümü wp-config.php dosyasında bulunan DB_NAME değeriyle aynı isimde bir veritabanı göstermiyorsa, veritabanımız kayıp demektir. Bu genellikle bir internet sitesi yeni bir hosting sağlayıcısına taşındığında ortaya çıkar ve veritabanı tam olarak transfer edilmez. Yeni hosting sağlayıcınızın destek ekibiyle iletişime geçerek WordPress veritabanınızı tam olarak taşımaları için talep oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yeni bir veritabanı oluşturarak içeriğini WordPress veritabanı yedeğinizle doldurarak yapılabilir.

Veritabanı kullanıcı adını kontrol etme

İkincil olarak Privileged Users kolonunu kontrol ediyoruz. Bu örnekte Privileged Users kolonunda, wp-config.php dosyasında gösterilenden farklı bir kullanıcı adı listelendiğini hemen görebiliriz. DB_USER değerini somuvnet_wp67 to somuvnet_wp670 içindekiyle güncelledikten sonra, hatalı kullanıcı adını düzeltiyoruz. Şimdi WordPress sitenizi yenileyerek hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Kayıp privileged user ekleme

Yeni bir hosting sağlayıcısına WordPress taşıma işlemi gerçekleştirirken veya manuel olarak WordPress kurulumu yaparken kişiler veritabanına kullanıcı eklemeyi unutabilir. Bu tür sorunlar genellikle gelişmiş kullanıcı ayrıcalıklarını destekleyen kontrol panellerinde ortaya çıkar. Bu durumda Privileged Users alanının boş olduğunu göreceksiniz.

Veritabanında ekli kullanıcı bulunmuyor

Bunu düzeltmek için sayfanın en alt kısmında bulunan Add User To Database bölümünü kullanıyoruz.

Sayfanın en alt kısmından veritabanına yeni kullanıcılar ve ayrıcalıklar eklenebilir

 1. Yapmanız gereken ilk şey Current Users bölümünü bulmak ve wp-config.php dosyasındaki DB_USER değerinin listede olup olmadığını kontrol etmek.
 2. Eğer listedeyse, Add User To Database -> User alanından bu kullanıcıyı seçiyoruz, ilgili veritabanını seçiyoruz ve Add  kısmına tıklıyoruz. Bu noktada ayrıcalıkları tanımlamanız istenecek. All Privileges’ı seçin, Make Changes yazısına tıklayın ve ardından Go Back’e tıklayarak geri gidin.
 3. Eğer listede bulunmuyorsa, Add New User bölümünü kullanmamız gerekiyor, bu sayede yeni bir MySQL kullanıcı adı oluşturacağız. Burada Username alanına bir kullanıcı adı veya eki girmeliyiz. Password alanı için tavsiyemiz bir Şifre Oluşturucu kullanmanız.

ÖNEMLİ: wpconfig.php dosyasındaki DB_PASSWORD değerini anında yeni oluşturulan değerle güncellemelisiniz, böylece işlem esnasında kaybolmaz.


Kullanıcı eklendiğinde (oluşturulduğunda), önceki adımı tekrar uygulamanız gerekiyor (2.) böylece veritabanına ekleyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirdikten sonra hata devam ediyor mu kontrol etmek için WordPress sitenizi yenileyin.

Veritabanı host değerini kontrol etme

Eğer yukarıdaki adım hatayı çözmediyse, yanlış olması muhtemel iki bilgi daha bulunuyor – giriş şifresi veya veritabanı host değeri. Veritabanı host değeri genellikle hesap bilgileriyle birlikte verilir. Eğer kurulum e-postalarında veya kontrol panelinde kolayca bulunamıyorsa, bu değeri hosting firmanızla kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer veritabanı host değerini değiştirdiyseniz, WordPress sitenizi yenileyerek hatanın çözülüp çözülmediğini tekrar kontrol edin.

Giriş şifresi değerini kontrol etme

Giriş şifresini, kontrol panelindeki MySQL Veritabanları -> Mevcut Kullanıcılar bölümü kullanılarak hızlıca güncelleyebilirsiniz.

 1. Kullanıcılar kolonu içinde şifresini güncellemek istediğiniz kullanıcıyı bulun ve ilgili alandan Şifre Değiştir butonuna tıklayın.
 2. Burada ister wp-config.php dosyasındaki DB_PASSWORD değerini kullanın isterseniz Password Generator bölümünü kullanarak yeni bir şifre oluşturun. Eğer yeni bir şifre oluşturmayı seçtiyseniz, wp-config.php dosyasındaki DB_PASSWORD değerini yeni oluşturulan şifreyle güncellediğinize emin olun.
 3. Şifre Değiştir’e tıklayın.

Bununla birlikte wp-config.php dosyası içinde yapılacak kontrolleri tamamlamış bulunuyoruz. Hatanın devam edip etmediğini kontrol etmek için tekrar WordPress sitenizi yenileyin. Eğer hata devam ediyorsa sonraki adıma geçin.

Table prefix değerini kontrol etme

Son olarak table prefix‘in doğru olduğuna emin olun. PhpMyAdmin kullanarak WordPress veritabanınızı açın ve değerlerin wp-config.php dosyasındaki değerlerle eşleştiğine emin olun.

Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu sorununun çözümü için WordPress veritabanı prefix kontrolü

Adım 3 — WordPress eklentilerini devre dışı bırakma

Yukarıdaki iki adım sonucunda sorunlar çözülmediyse, şimdi WordPress eklentilerini kontrol etme zamanı. Bunu yapabilmenin en iyi yolu, öncelikle tüm eklentileri devre dışı bırakarak ardından sitenin normale dönüp dönmediğini kontrol etmek. Eğer döndüyse, hatanın gerçek sebebi sorunlu bir eklenti olabilir. Sorunu tanımladıktan sonra hangi eklentinin hatanın arkasında olduğunu bulmaya geçebiliriz. WordPress eklentilerini devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. FTP istemcisi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 2. WordPress core dosyalarını bulun ve wp-content klasörüne ulaşın. Klasör içerisinde plugins adındaki klasörü bulun.
 3. Klasörün adını plugins-devredisi gibi başka birşeyle değiştirin. Bu sayede WordPress eklentileri bulamayacaktır, dolayısıyla tüm eklentiler devre dışı kalacaktır.
  WordPress eklentilerini devre dışı bırakma
 4. Hatanın çözülüp çözülmediğini görmek için sitenizi yenileyin.

Eğer sorun çözüldüyse, sorun eklentilerinizden birinde demektir. Şimdi tam olarak hangi eklentinin soruna sebep olduğunu bulma zamanı. Tüm yapmanız gereken:

 1. Plugins klasörünün adını tekrar plugins olarak değiştirin.
 2. Her bir eklenti klasörünün adını tek tek değiştirerek, WordPress sitenizi yenileyin. Yukarıda olduğu gibi akismet-devredisi gibi herhangi bir isim seçebilir ve sitenizi yeniledikten sonra tekrar eski haline çevirebilirsiniz.

Ancak bu işlemden sonra da siteniz normale dönmezse, sıradaki adıma geçin.

Adım 4 — WordPress Core Dosyalarını Değiştirme

ÖNEMLİ: Bu adıma başlamadan önce sitenizin tamamının yedeğini aldığınıza emin olun. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için ilgili rehberimize bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Eğer WordPress veritabanı hatası hala devam ediyorsa, nükleer seçimi uygulayacağız ve bu seçim, WordPress core dosyalarını yenilemek. Bunun sebebi, bazı durumlarda bozuk veya sorunlu dosyalar sitenizin veritabanı bağlantısı oluşturmasına engel olabilir. Bu durumda çekirdek dosyaları taze, değiştirilmemiş WordPress core dosyalarıyla yenilemeyi düşünmelisiniz. Korkmanıza gerek yok, büyük ihtimalle sorunsuz şekilde atlatabileceğiniz bir işlemdir. Ancak bu yönteme sadece yukarıdaki adımların işe yaramadığı durumda başvurun.

WordPress core dosyalarını yenilemek için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. WordPress core dosyalarını manuel olarak değiştirmek için öncelikle WordPress’in en son sürümünü indirin ve klasörün zip dosyasından çıkarın.
 2. Sunucu üzerindeki wp-includes ve wp-admin dizinlerini silin.
 3. Bu iki dosyanın yeni sürümlerini yükleyin.

WordPress çekirdek dosyalarını yenilemek işte bu kadar kolay. WordPress core dosyalarını nasıl yenileyeceğinize dair daha detaylı talimatlara ihtiyacınız barsa, bu rehbere gözatın. Bununla birlikte ‘Veritabanı bağlantısı oluşturulurken hata oluştu’ hatasının çözülmüş olması gerekiyor.

Adım 5 — Hosting sağlayıcınızla görüşün

Yukarıdaki sorun giderme adımlarını izlediyseniz ve web siteniz hala bir veritabanı bağlantısı kurulurken hata mesajı veriyorsa, hosting sağlayıcınızın tarafında bir sorun olabilir. Web hosting şirketinizin destek ekibiyle iletişime geçin, aldığınız hata mesajını ve hata ayıklama için yaptığınız tüm işlem ayrıntılarını verin. Bu şekilde destek ekibi size daha iyi yardımcı olabilir.

Ancak hosting sağlayıcınızla iletişime geçmeden önce, Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatasını çözebilmek için yapabileceğiniz bir şey daha bulunuyor. Kimi durumlarda hosting firmanızın veritabanı offline olabiliyor.

Pek çok şey buna sebep olabilir ve düşündüğünüz kadar nadir yaşanan bir durum değildir. Bu durumda hosting sağlayıcınıza verebileceğiniz çok daha fazla bilgi olacaktır ve bu sayede çözüm sürecini hızlandırabilirsiniz.

Veritabanının offline olup olmadığını kontrol etmek için oldukça basit bir PHP script’i çalıştırmanız yeterlidir. Script’in tek görevi sitenizin veritabanıyla bağlantı kurup kuramadığını kontrol etmektir. İlgili script’i hemen aşağıda bulabilirsiniz:

<?php
$servername = "mysql.hostinger.com";
$database = "u266072517_name";
$username = "u266072517_user";
$password = "buystuffpwd";
 
// Create connection
 
$conn = mysqli_connect($servername, $username, $password, $database);
 
// Check connection
 
if (!$conn) {
 
  die("Connection failed: " . mysqli_connect_error());
 
}
echo "Connected successfully";
mysqli_close($conn);
?>

Gördüğünüz üzere ihtiyacınız olan tüm bilgi sunucu adı (hosting sağlayıcıları tarafından genellikle yukarıdaki formatta verilir), bağlanmaya çalıştığınız veritabanının adı, MySQL kullanıcı adınız ve şifreniz. Örneğimizde, gözatmanızda fayda olan PHP ile MySQL veritabanına bağlanma nasıl yapılır rehberimizde kullandığımız değerleri listeledik.

Tabi ki bu değerleri Adım 2’deki MySQL bağlantı bilgileriyle eşleşecek şekilde değiştirmelisiniz.

Sırada, mysqli_connect() metodunun sağlayacağı değeri yakalayacak olan $conn adında yeni bir değişken oluşturacağız. Eğer bu değişken boşsa, Connection failed: <error_name> mesajı alacağız. Diğer taraftan, eğer bağlantı başarılı olursa ekranda Connected successfully yazısı belirecektir.

Bu script veritabanının offline olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır, bu sayede hosting sağlayıcınıza daha fazla bilgi sağlayabilirsiniz.

Sonuç

Bu WordPress rehberi, Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu sorununu düzeltmeye yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Uygun adımları uygulayarak; eğer sorun bozulmuş veritabanındaysa ya da wp-config.php dosyasında yanlış veritabanı bağlantı değerlerinde bulunuyorsa, artık hatayı düzeltebiliriz. Hosting sağlayıcınız tarafında yanlış bir durum olma şansı da olabilir. Ancak yine de hosting sağlayıcınızın destek ekibiyle iletişime geçmeden önce yukarıdaki adımları izlemeniz yardımcı olabilir.

Yazar

Author

Egehan D. / @egehandulger

Egehan Hostinger'da ML ve NN ile denetimsiz öğrenme üzerinde çalışıyor. Veri analizi hakkında büyük bir tutkuya sahiptir. İşi her ne kadar hobi gibi olsa da, çeşitli aktivitelerde gönüllü olmaktan ve ormanda kamp yapmaktan da büyük oranda zevk alıyor.

İlgili Rehberler

Author

isimsizlordo Yanıt

Temmuz 27 2017

wordpress root dizinini nasıl açacağım eksik olmuş ben bu hatayı alıyorum nasıl çözerim: https://hizliresim.com/ZEjoAa - resimi hostinger hesabıma yüklemiştim sadece wordpress kurulum sihirbazı kaldı onu yaparken hata aldım hostinger otomatik yükleyici kullanacaktım ama ücretsiz plan için kapatmışlar öğrenciyim ücretli plan alamam param yok önceden ücretsiz plan için otomatik yükleyici vardı

  Author

  Egehan D.

  Yanıt tarihi Ağustos 03 2017

  WordPress root dizininize kontrol panelinizdeki "Dosya Yöneticisi" ile veya FTP bağlantısı kurarak ulaşabilirsiniz. https://www.hostinger.web.tr/rehberler/filezilla-kullanimi-ftp-hesabina-baglanma

Author

Gültekin G. Yanıt

Ağustos 06 2017

Sevgili kardeşim, Ellerine sağlık. O kadar iyi anlatmışsın ki benim gibi kod işlerinden anlamayan ancak bu hatayı alan arkadaşın bile sorununu çözebildi. Teşekkür ederim. Takipte kalacağım... Saygılar.

Author

Uğur Yanıt

Kasım 18 2017

İlk defa wordpress kuracağım, oldukça faydalandım. Detaylı çözümler için teşekkür ederim,

Author

kafkas Yanıt

Nisan 03 2018

teşekürler çok açıklayıcı işe yaradı

Author

Hasan Yanıt

Haziran 09 2018

Bu hatayı aldıktan sonra epey uğraşmak zorunda kaldım. Yazıda geçen adımları uyguladım ancak yine çözememiştimki, php sürümünün farklı olmasından kaynaklanacağını düşünerek, yeni bir veritabanı yaratıp eski veritabanımı buraya yükledikten sonra, ftp den wp-config dosyasındaki kullanıcı, şifre, database adı, ve host kısımlarını güncelledikten sonra sorunu çözdüm. linuxtan cloudlinuxa ve daha üst bir php sürümüne sorunsuz geçiş sağlamış oldum. Yazı için teşekkür ederim, faydalandım.

Author

özlem Yanıt

Temmuz 14 2018

Emeğinize sağlık, teşekkürler

Author

OzlemY Yanıt

Eylül 28 2018

Veritaban şifresi değiştirildikten sonra FTP alanında bulunan veritaban config dosyası üzerinden yeni şifrenin dosya üzerinde de güncellenmesi nasıl yapılır bana tarif edebilir misiniz? Nasıl yapıldığını bilmediğim için ayrıntılı tarifinizi rica ediyorum.

Bir yanıt bırakın

Yorum*

İsim*

Eposta*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Şimdi Hostinger'ın bir parçası olun!