Ukrayna bayrağı

Ukrayna'nın yanındayız. Yardım etmek için bağış yapabilirsiniz.

Süresiz ve ucuz SSL Sertifikası

Güvenli ve şifreli bağlantılar sunarak web sitenizi ve ziyaretçilerinizi koruyun. Hostinger SSL Sertifikası ile marka güveni oluşturun ve arama motoru sıralamalarınızı iyileştirin.

30 gün içinde para iade garantisi

SSL SertifikasıSSL SertifikasıSSL Sertifikası

Bir SSL Sertifikası Satın Al

SSL Sertifikasız Site

SSL Sertifikasız Site
 • Veri şifreleme
 • SEO yükseltme
 • Müşteri güveni
 • Adres çubuğunda yeşil kilit
 • Google Chrome'da Güvenli simgesi

Süresiz SSL

169,99
 • Süresiz olarak sunulur
 • Tür: Standart LE SSL
 • Şifreleme: 256 bit
 • Müşteri verileri güvende
 • SEO iyileştirmesi
 • Adres çubuğunda yeşil kilit
 • 30 gün içinde para iade garantisi
 • PCI DSS ile uyumlu

Comodo PositiveSSL

119,99/yıl
 • Bir yıl boyunca sizin
 • Tür: Comodo PositiveSSL
 • Şifreleme: 256 bit
 • Müşteri verileri güvende
 • SEO iyileştirmesi
 • Adres çubuğunda yeşil kilit
 • 30 gün içinde para iade garantisi
 • PCI DSS ile uyumlu
 • Güvenen taraf garantisi: 50.000 $

Süresiz SSL ve Comodo PositiveSSL Farkı

Süresiz SSL Sertifikası Etkinleştirme planı için tek sefer ücret ödersiniz ve sınırsız bir süre boyunca kullanırsınız. Ucuz SSL arıyorsanız mükemmeldir. Otomatik ve ücretsiz yenilenen standart bir sertifikadır.

Comodo PositiveSSL planı yıllık bir ücrete tabidir ve web sitenizin güvenliği için ek araçlar sağlar. Üstelik Comodo PositiveSSL, Güvenli Yuva Katmanı koruması başarısız olursa tazminat veren bir Güvenen Taraf Garantisi de sunar.

Her iki güvenlik ürünü de web siteniz ve ziyaretçileriniz arasındaki bağlantı için güçlü şifreleme sağlar. Ancak ikisi de farklı özelliklerle gelir. Örneğin Comodo PositiveSSL planında bir teknik destek ekibi, SSL sertifikası yönetim araçları ve orada bir Comodo Secure sitesi bulunurken Süresiz SSL planında bu yoktur.

Süresiz SSL ve Comodo PositiveSSL Farkı

SSL Sertifikaları Ne İşe Yarar?

Güven Verir

Web sitesinin adres çubuğundaki ek HTTPS'nin yanı sıra, SSL Sertifikalarımız, URL'nize, ziyaretçilere web sitenizin bir SSL hizmeti kullandığını gösteren bir asma kilit yerleştirir. Müşterileriniz verilerinin sitenizde güvende olacağını bileceğinden, çevrimiçi işletmeler için bu kilit otomatik olarak güven oluşturur.

Güven Verir

Google'daki Sıralamanızı Yükseltir

Web güvenliği, Google'ın birincil sıralama faktörlerinden biridir. Bir SSL sertifikası, güvenli bir sitenin URL'sinin başlangıcında çalışan bir HTTPS öneki sağlar ve arama motoruna web sitesinin hassas bilgileri korumak için veri şifrelemesi kullandığını gösterir. Bu, Google'ı SSL sertifikalı web sitelerini arama sonuçlarında daha üstte göstermeye teşvik ederek organik trafiğinizi artırır.

Google'daki Sıralamanızı Yükseltir

PCI DSS Uyumludur

Dijital ödeme seçenekleri sunan ve ziyaretçilerin kimlik bilgileriyle ilgilenen çevrimiçi işletmeler, SSL sertifikaları içeren PCI Güvenlik Standartlarına uymalıdır. İstikrarlı güvenlik sağlanmadığında, işletmenizin web sitesi ile ziyaretçilerinizi riske atıyor ve gerekli düzenlemeleri karşılamıyor olursunuz.

PCI DSS Uyumludur

Müşterilerinizin Verilerini Korur

Hostinger SSL Sertifikaları, veri koruması için endüstri standardı olan 256-bit şifreleme kullanır. Bu tür bir şifreleme düzeyi, siz ve ziyaretçileriniz arasında paylaşılan tüm özel bilgilerin meraklı gözlerden ve istenmeyen taraflardan korunmasını sağlar.

Müşterilerinizin Verilerini Korur

SSL Sertifikası Çalışma Prensibi

SSL, ziyaretçileriniz ve web siteniz arasında güvenli bir internet geçiş yolu oluşturur. Yetkisiz kimseler tarafından şifresi çözülemez, tüm oturum açma kimlik bilgilerini, kişisel bilgileri ve kredi kartı verilerini bilgisayar korsanlarından ve hırsızlardan korur.

01

Bağlantı kurun

Bir ziyaretçi web sitenize erişmeye çalıştığında, tarayıcısı web sitesinin kimliğini ister. SSL sertifikaları ayarlandıktan sonra web siteniz HTTP'den HTTPS'ye dönüştürülecek ve tarayıcıya bağlantının güvenli olacağını gösterecektir. Ziyaretçinin tarayıcısı SSL yetkilisini tanır ve onaylarsa, web sitenizi güvenli olarak doğrular ve güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturmayı talep eder.

02

Veri şifreleme

Güvenli bir bağlantı kurulduğunda, ziyaretçinin tarayıcısı ile web siteniz arasında aktarılan tüm veriler 256 bit şifreleme kullanılarak şifrelenecektir. Yalnızca onaylanan taraflar (ziyaretçinin tarayıcısı ve web siteniz), güvenli ve güvenli şifre çözmeye olanak tanıyan SSL şifreleme anahtarına sahip olacaktır.

03

Görsel göstergeler

SSL sertifikaları satın almış bir web sitesi, ziyaretçilerin hemen tanıyabileceği birden fazla görsel göstergeye sahiptir. Web sitesinin URL'si, web sitesinin güvenli olduğunu gösteren bir yeşil adres çubuğu ve bir HTTPS öneki içerecektir. Aldığınız sertifikaya bağlı olarak güvenilirliği artırmak için orada bir site de görüntüleyebilirsiniz.

SSL Sertifikası - Sıkça Sorulan Sorular

SSL Sertifikaları nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtları

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) veya TLS (Aktarım Katmanı Güvenliği), bir web sitesine bir sertifika yetkilisi tarafından verilen bir güvenlik protokolüdür. Amacı, yetkisiz kişilerin siteye erişmesini veya görmesini engellemek için site ile web sunucusu / tarayıcı arasındaki bağlantıyı şifrelemektir.

SSL sertifikası şifreleme ve web güvenliği avantajları sunar. Ayrıca marka güvenini ve SEO sıralamasını da etkiler.

Arama motorları ve kullanıcılar, kuruluşun web sitesi güvenlik önlemlerine olan bağlılığını işaret ettikleri için SSL sertifikalarına sahip halka açık web sitelerini tercih ederler. Hem kullanıcıların hem de arama motorlarının görmeyi beklediği zorunlu bir güvenlik protokolüdür. Bu yüzden SSL satın al önemlidir.

Web sitenizin bir SSL ile korunup korunmadığını görmenin en iyi yolu, tarayıcının adres çubuğunda, domain adınızın önünde bir asma kilit simgesi gösterip göstermediğini kontrol etmektir. Varsa, bir SSL ile sitenizin güvenliğinin sağladığından emin olabilirsiniz.

Doğrulama düzeyine bağlı olarak üç tür SSL/TLS sertifikası vardır:

Domain Doğrulama (DV SSL): Küçük web siteleri için artık yaygın olarak kullanılan SSL sertifikası. Domain Doğrulama aşamasında, sertifika yetkilisi yalnızca alan alanı sahipliğinizi e-posta, telefon veya DNS kaydı yoluyla doğrulamanızı ister.

Kuruluş Doğrulaması (OV SSL): Orta düzeyde doğrulamaya sahip SSL sertifikaları. Sertifika yetkilisi genellikle web yöneticisinin sitesini, kuruluş adını, iletişim bilgilerini ve adresini doğrulamak için belgeler ister.

Genişletilmiş Doğrulama (EV SSL): Bu SSL sertifikaları, en yüksek düzeyde doğrulama sunar. EV SSL sertifikaları ile sertifika yetkilisi, web sitesi ve organizasyonları doğrulamak için ilgili sahipler üzerinde kapsamlı geçmiş kontrolleri yapacaktır.

Doğrulama seviyesinin yanı sıra, koruyabilecekleri web sitesi sayısına göre SSL / TLS sertifikası türleri de vardır:

Tek Domain SSL Sertifikası: Tek bir alan adı ve alt dizini korur. En ucuz SSL sertifikaları arasındadır

Wildcard SSL Sertifikaları: Wildcard SSL, tek bir alan adı ve onun birden çok alt alan adı içindir.

Çok Domain Adlı SSL Sertifikaları: Sertifika İmzalama İsteğinde (CSR) listelendiği gibi, birbiriyle ilgisi olmayan birden çok alan adını korur.

Doğru SSL sertifikaları önemlidir. En iyisini seçmek için web sitenizin amacına ve üzerinde ne kadar hassas verilerin işleneceğine bakmalısınız.

Gerçekte, tüm SSL/TLS koruması türleri aynı şifreleme düzeyini sağlar. Ancak bazı kuruluşlar, ziyaretçilerine daha iyi meşruiyet kanıtı sunabildikleri için daha yüksek doğrulama düzeylerinden daha fazla yararlanabilir.

Bloglar ve kişisel web siteleri için tek bir SSL, Domain Doğrulama (DV) yeterli olacaktır. Öte yandan, Organizasyon Doğrulama (OV) SSL sertifikaları orta ölçekli işletmeler için daha iyidir.

Bankalar veya devlet web sitesi gibi büyük miktarda hassas verileri işleyen web sitelerinin Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL sertifikalarına ihtiyacı vardır. EV SSL sertifikasına sahip kuruluşlar daha kapsamlı bir doğrulama sürecinden geçerken, ziyaretçilerin hassas bilgilerini verirken kendilerini tamamen güvende hissetmelerini sağlayacaklar.

Hostinger'dan Paylaşımlı Premium veya Kurumsal hosting, Bulut Sunucu veya WordPress Hosting planlarını satın alırsanız, ücretsiz bir SSL / TLS sertifikası alırsınız. Bu, SSL / TLS sertifikalarını düzenlerken yeni bir web hosting sağlayıcısına kaydolmak isteyen web sitesi sahipleri için harika bir seçenektir. Ayrıca ucuz SSL için Hostinger'ın ömürlük sertifikasını seçebilirsiniz.

İster Süresiz SSL ister Comodo PositiveSSL planını seçin, satın alma işlemini tamamladıktan sonra her ikisi de birkaç dakika içinde aktif hale gelecektir.

SSL satın al işleminizle ilgili sorularınız varsa, 7/24 müşteri başarı ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Tüm SSL Sertifikalarımız otomatik yenileme özelliğine sahiptir, böylece manuel olarak başka bir plan satın almanıza gerek kalmaz.

Süresiz SSL Sertifikası satın al işlemi yaparsanız, sertifikanız Hostinger tarafından ücretsiz ve otomatik olarak yenilenecektir. Otomatik yenileme ayarı Comodo PositiveSSL planı için de mevcuttur. Yıllık ve otomatik olarak SSL fiyatları hesabınızdan çekilir.

Web sitesi güvenliği, Google için önemli bir sıralama faktörüdür. Yani, web siteniz bir SSL/TLS sertifikası ile güvence altına alınmışsa, arama sonuçlarının en üstünde görünme şansı çok daha yüksektir.

Farklı bir sertifika sağlayıcısını kullanmayı seçerseniz, web hosting kontrol panelimiz aracılığıyla sertifikanızı kurabilirsiniz. Bu özel SSL sertifikası kurulumu rehberindeki kolay adımları takip edin ve hemen çalışır duruma getirin.