Alan adı uygun mu kontrol edin
Domain uygun mu kontrol edin

Hostinger'ın Whois arama aracı, seçtiğiniz domain adının boşta olup olmadığını kontrol eder. Eğer boştaysa domain sorgulama aracımızla hemen satın alabilirsiniz.

Domain sahibi kim bulun
Domain sahibi kim bulun

İstediğiniz alan adı alınmışsa, mevcut alan adı kayıt şirketi ve sahibi hakkında ad ve kişisel iletişim bilgileri gibi herkese açık bilgileri bulmak için Whois sorgulama aracımızı kullanın.

Domain son kullanma tarihleri
Domain son kullanma tarihleri

Alan adının süresinin ne zaman dolacağını Whois Sorgulama aracıyla öğrenin. Şu anki sahibi yenilemezse, istediğiniz alan adı kullanılabilir olur olmaz alan adını kapma fırsatını kaçırmayın.

Whois Sorgulama nedir?

Hostinger'ın Whois sorgulama aracı, resmi Whois domain veritabanında kayıtlı en son verileri gösterir. Bir alan adı sahibinin bilgilerine ulaşmak kullanışlıdır.

Whois nasıl çalışır?

Birisi bir alan adını kaydettirdiğinde, bilgilerini ICANN'e göndermesi gerekir. Bu bilgilerin bir kısmı herkese açık Whois veritabanında sunulur ve Whois sorgulama hizmetlerimiz kullanılarak erişilebilir.

Tam Koruma Altındasınız

Hostinger'dan yapılan tüm domain alımları, kişisel bilgilerinizi herkese açık veritabanlarından gizleyen Whois gizlilik koruması sunar. Alan adıyla ilgili spam gönderiler ve pazar araştırması yapan rakipleriniz tarafından rahatsız edilme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Sizi internette güvende tutmaya gerçekten kararlıyız.

Whois Sorgulama - Sıkça Sorulan Sorular

Whois Sorgulama veritabanı hakkında sık sorulan soruların yanıtlarını bulun.

Whois veritabanı, internetteki tüm kayıtlı alan adlarının listelerini içerir. İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) tarafından işlenir ve düzenli olarak güncellenir.

Veritabanı, alan adlarının kayıt ve son kullanma tarihleri, kayıt şirketi ve ad sunucuları gibi bilgi ve kayıtlarının yanı sıra sahibinin kişisel iletişim bilgilerini elde etmek için kullanılabilir.

Bir alan adı kaydettirmek için adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz dahil kişisel bilgilerinizi doğrulama için göndermeniz gerekir.

Bu bilgiler, herkesin Whois sorgulaması yaparak erişebileceği bir liste olarak genel Whois veritabanında saklanır. Bu listeye, AB'de kayıtlı ve GDPR tarafından korunan veya WHOIS Gizlilik Koruması hizmeti ile bilgileri gizlenen alan adları dahil değildir.

Whois gizlilik koruması, domain sahiplerinin bilgilerini bir proxy sunucusunun bilgileriyle değiştirerek güvence altına alır. Hostinger kullanıcıları bu avantajdan ücretsiz olarak yararlanır. Yakın zamanda satın alınan tüm alan adları için geçerlidir ve hPanel aracılığıyla açılabilir.

Evet, bir alan adının kime ait olduğunu ücretsiz olarak öğrenmek için Whois sorgulama aracımızı kullanabilirsiniz. Dahası, yapabileceğiniz arama sayısı sınırsız olduğundan istediğiniz kadar kullanmaktan çekinmeyin. Bir sitenin kime ait olduğunu bulmak için mükemmeldir.

WHOIS sorgulama işlemi kolaydır. Alan adını yukarıdaki arama kutusuna girin ve Ara'yı tıklayın. Aracımız, veri tabanını tarayacak ve toplanan bilgileri saniyeler içinde gösterecektir.

Alan adı sahipliği ile ilgili ICANN kurallarına uymak için Whois bilgilerinizi daima güncel tutmalısınız. Bu, alan adı sağlayıcınızın sizle iletişime geçebilmesi için doğru bilgi vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu bilgileri hPanel üzerinden kolayca güncelleyebilirsiniz. Yalnızca oturum açmanız ve Alan adları bölümünü güncellemeniz gerekir.

Alan adı sahipleri, Whois Gizlilik Korumasına başvurabilir ve alan adı sağlayıcı, bilgilerini bir proxy sunucu bilgileriyle değiştirir.

Bazı bilgiler, GDPR gibi yerel veri koruma ve gizlilik yasalarına uygun olarak alan sağlayıcıları tarafından da gizlenebilir.

Hostinger'ın tüm alan adları, hPanel üzerinden etkinleştirilebilen ücretsiz WHOIS gizlilik korumasıyla birlikte gelir. Whois Gizlilik etkinleştirme rehberi ile dakikalar içinde ayarlayabilirsiniz.

Alan adınız AB'de kayıtlıysa, Whois gizlilik korumasını etkinleştirmeseniz bile kişisel bilgilerinizin ve iletişim bilgilerinizin gösterilmeyeceğini unutmayın.

Evetr. Aracımızı kullanarak bir alan adı aradığınızda, Whois sorgulama sonuçları alan adının satın alınıp alınamayacağını gösterecektir. Eğer boştaysa, hemen satın alabilirsiniz.

Daha fazla seçenek ve gelişmiş öneriler için Domain Sorgulama aracımızı kullanın!