En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

Web sitenizin ziyaretçilerinin %70’inin muhtemelen asla geri gelmeyeceğini biliyor muydunuz? Ancak bunu önlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler mevcuttur. WordPress popup eklentisi oldukça kolay bir çözüm olabilir.

Bir WordPress popup eklentisi ziyaretçileriniz web sitenizi ziyaret ederken bir pencere/form gösterecektir. Bazı kişiler popup formları alımsız ve agresif bulurlar. Aslında tam aksidir.

İyi bir popup ziyaretçilerinizi görünüşüyle büyüler ve onları çeker çünkü ilgilendikleri bir konu hakkında mesaj içerir.

Bu makalede ziyaretçilerinizi ve dönüşüm oranlarınızı arttırmanıza yardımcı olabilecek en iyi 5 WordPress popup eklentisini inceleyeceğiz.

Popup – İnsanlara Bağlanmanın Yolu

Türkçe karşılığı açılan pencere olan popuplar insanlarla bağlanmanın bir yoludur. Popupları ziyaretçileri eposta abonelerine çevirmek için heyecanlandırıcı veya gizemli kaynaklar sunarak kullanabilirsiniz.

Popupları bir indirim kodu, yeni bir ürün veya hizmet, sadece üyelere erişim ve çok daha fazlasını sağlamak için de kullanabilirsiniz.

Popuplar web sitenizin gelişimini de arttırabilir. Örneğin daha fazla eposta abonesine sahip olduğunuzda marka bilincini arttırmak için eposta pazarlamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca terk eden ziyaretçilerin %70’ine markanıza daha yakın olmaları için iyi bir şans vermiş olursunuz.

İşte iyi bir popup için gereken malzemelere sahibiz. İyi bir popup sizi ve ziyaretçilerinizi yeterince bağlayabilmeli, görsel olarak göze hoş gelmeli ve agresif olmamalıdır. Bu kriterleri aklımızda bulundurarak hadi listemize geçelim.

En İyi 5 WordPress Popup Eklentisi

1. Popup Maker

Popup Maker WordPress Popup Eklentisi

Popup Maker, adından da anlaşılabileceği gibi ücretsiz bir WordPress popup eklentisidir. 300.000’den fazla aktif kullanıcısıyla en popüler eklentilerden biridir.

Ücretsiz modu bile çok yönlü ve esnektir. Web sitenizden herhangi bir türden popup, model veya içerik overlayi yaratabilirsiniz.

Popup editörü ve ayarlarıyla, popup’ınız için boyutu, pozisyonu ve animasyonları ayarlayabilirsiniz. Ayrıca aşağı kaydırınca ortaya çıkan popuplar, başlık çubukları, yapışkan popuplar ve bunlar gibi birçok overlay oluşturabilirsiniz.

Bu eklentinin ayrıca her popup’a birden çok tetikleyici eklemek için eşsiz bir sisteme sahiptir. Ayrıca popup’ı belirli bir süreliğine açılmasını geciktiren otomatik aç’ı kullanabilir ve ziyaretçiler belirli bir HTML elementini tıkladığında bir popup tetikleyen aç’a tıklayabilirsiniz.

Daha da ötesiyse çerezleri ziyaretçilerinizin popup’ı hangi sıklıkta göreceğini kontrol etmesi için ayarlayabilirsiniz. Bu ayar, ayrıca Ninja Forms, Gravity Forms ve Contact Form 7’la da entegre olan bir form girişiyle yapılabilir. Veya JavaScript API’ı ile elle ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca aralarından seçebileceğiniz önceden yapılmış popup tema koleksiyonu da mevcuttur. WYSIWYG editörüyle nasıl olacağını görerek kendinize ait bir tema yaratabilirsiniz.

Ancak ücretsiz versiyonu çıkış eğilimi ve kaydırma tetikleyici sistemlerine sahip değildir. Arkaplan resimleri ve renk bindirmeleri, AJAX girişi ve yaş doğrulama modelleri, gelişmiş hedefleme ve popup analitikleri ekleyemezsiniz.

2. OptinMonster

OptinMonster wordpress popup eklentisi

Popups by OptinMonster en iyi premium müşteri yaratma eklentilerinden biridir ve 800.000’den fazla aktif kullanıcıyla yaygın biçimde kullanılmaktadır.

OptinMonster pazarlama amaçlı olarak popupların kullanımı popüleştiren ve çıkış eğilimi teknolojisini piyasaya tanıtan öncüdür. Çıkış eğilimi teknolojisi ziyaretçilerin davranışlarını algılar ve çıkmalarından hemen önce doğru anda onlara hatırlatma yapar.

Akıllı davranışsal teknolojisini kullanarak ziyaretçilerinizi eposta abonelerine çevirebilirsiniz. Bu teknoloji eticaret için de kullanışlıdır. Sepette terk etmeyi azaltmaya ve dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olur.

MonsterLinks 2 adımlı Optins size herhangi bir görseli ve linki kampanyaya çevirmenizde yardımcı olur. Yani ziyaretçileriniz bunlardan birine tıkladığında abone olmalarını veya bir ürün almalarını isteyen bir popup olacaktır.

OptinMonster jeo konum hedefleme özelliği ile daha fazla kişiselleştirilmiş bir kampanya yaratabilirsiniz. İlaveten bir eticaret mağazası veya içerik yayımlayıcıyla iyi çalışır. Bu özellik, ziyaretçileriniz arama niyetleriyle daha alakalı içerik görecekleri için web sitenizde daha uzun kalmalarına yardımcı olur.

Bu eklentinin sürükle & bırak popup kurucu ve 26 adet dikkat çekici efekt gibi güçlü özellikleri de vardır. Bunlarla birlikte görsel olarak çekici popuplar yaratabilir veya önceden yapılmış şablonlar seçebilirsiniz.

Ayrıca özel başarı mesajları ekleyebilir, çok aşamalı bir kampanya yaratabilir ve daha da önemlisi mobil duyarlı popuplar yaratabilirsiniz.

Bu WordPress popup eklentisi ile gerçek zamanlı davranış otomasyonu, dönüşüm ve Google Analytics elde etmiş olursunuz. Gelecekteki denemeleriniz için kampanyanızı analiz etmenize ve ince ayarlar yapmanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak  A/B testi ile hangi yaklaşımın dönüşüm için en iyi çalıştığını bulmak için kampanya fikrinizi test edebilirsiniz.

3. Popup Builder

Popup Builder WordPress Popup eklentisi

Popup Builder ücretsiz basit WordPress popup eklentilerinden biridir.

Ücretsiz versiyonuyla görsel, HTML, Facebook ve abone formu popupları yaratabilirsiniz. Görüntüleme kuralları, popup etkinlikleri ve tasarımı ayarlayabilir ve kampanyalarınıza özel efektler ekleyebilirsiniz.

Eğer daha fazla özelliğe ihtiyaç duyarsanız Popup Builder uzantıları satın alabilirsiniz. Böylece ziyaretçilerinizin ülkelerine, cihazlarına ve etkinlik durumlarına göre gelişmiş hedefleme popupları ayarlayabilirsiniz.

Bu WordPress popup eklentisi müşteri etkileşimini arttırmak için uzantılara sahiptir. Google Maps, hava durumu raporları ve çeşitli sosyal medya ağlarını ekleyebilirsiniz.

PopBuilder ayrıca MailChimp, AWeber, Contact Form 7, Ninja Forms, ve Gravity Forms gibi diğer çözümlerle de entegre olur. Ayrıca müşterilerinize belirli etkinliklerine göre ayarlanmış teklifler sunabilmeniz için WooCommerce popup uzantısı mevcuttur.

Ve son olarak veri takibi, müşteri davranışını analiz etmek ve gelecekteki popup kampanyalarını geliştirmek için analitik uzantı da bulunmaktır.

4. Popup by Supsystic

Popup by Supsystic WordPress Popup Eklentisi

Popup by Supsystic hem ücretsiz, hem de ücretli seçeneklere sahip olan bir WordPress popup eklentisidir.

Ücretsiz versiyonuyla popup şablonları kullanabilecek ve kendi popuplarınızı tasarlayabileceksiniz.

Bu eklentinin ayrıca Onclick adlı bir özelliği bulunmaktadır. Bu özellik ziyaretçilerinizin web sitenizin belirli bir kısmına tıkladığında popup çıkmasını sağlar.

Form entegrasyonu ve abonelik popupına da sahip olursunuz. İlaveten, abonelerinizin bilgilerini de dışarı çıkarabilirsiniz.

Daha fazla özellik içinse pro lisansı satın almanız gerekir. Pro lisansıyla ilaveten 69 adet önceden üretilmiş tasarımcı şablonu ve kaydırma, sayfanın aşağı kısmı ve çıkış eğilimi popupları gibi diğer etkinlik tetikleyicileri de elde edeceksiniz.

Ayrıca Facebook gibi çeşitli abonelik seçenekleri, Optin ve Sosyal kilitler, premium eposta hizmeti aboneliği ve fazlasına da sahip olacaksınız. Ziyaretçileri abone olmaya, paylaşmaya veya kampanyayı beğenmeye zorlayan sadece kapama özelliği de bulunmaktadır.

Supsystic seçim türü popuplar da sunmaktadır. iFrame, PDF, yaş doğrulama, tam ekran, Google Maps ve bildirim çubuğu popup kampanyası yaratabilirsiniz.

Son olarak A/B testi özelliği bir popup kampanyasının iki ya da daha fazla versiyonunu test etmenize izin verir. Yerleşik gerçek zamanlı istatistikleri ve analitikleriyle birlikte her versiyonun dönüşüm oranlarınızın üzerindeki etkisini ölçebilirsiniz. Bu araç, ziyaretçileriniz için daha fazla kişiselleştirilmiş popup kampanyası yaratmanıza yardımcı olacaktır.

5. ARI Fancy Lightbox

ARI Fancy Popup WordPress Popup Eklentisi

ARI Fancy Lightbox, en mobil dostu WordPress popup eklentisi olduğunu iddia etmektedir.

Dokunma hareketlerini destekler: çift dokunma, ekranı çimdiklemek (zoomlamak için yaptığınız gibi) ve yatay kaydırma gibi. Bu eklentiyi bu listedeki diğer eklentilerden farklı kılan şey ücretsiz kullanıcılar için bile sunulan 24 saat destektir.

Bu eklenti web sitenizin üzerini kaplayan Mac tarzı “lightbox” kullanır. WordPress, NextGEN, FooGallery, Justified Image Grid, Jetpack galerilerinden görselleri, hatta WooCommerce ürün resimlerini bile ön izleyebilirsiniz. URL kopyalamasını engellemek için sağ tıklamayı devre dışı bırakan özelliği bulunmaktadır.

Lightbox’da YouTube, Vimeo, Vine, Dailymotion ve Metacafe’den videolar gösterebilirsiniz. Sadece bu da değil, ziyaretçilerinize PDF dökümanları, web sayfaları, satıriçi içeriği (kısakod desteği ile birlikte) ve Google Maps bağlantıları da gösterebilirsiniz.

Facebook yorum sistemi, sosyal medyada paylaşma, otomatik açılan popuplar ve derin linkleme (her lightbox ögesi için farklı bir bağlantı üretir) için premium versiyona yükseltmeniz gerekir.

Sonuç

Popuplar web sitenizde daha fazla etkileşim sağlamak için harikadır. Bir WordPress popup eklentisi kullanarak rahatlıkla bir popup yaratabilirsiniz.

Bütçenize göre ücretsiz ya da premium bir eklenti seçebilirsiniz.

Author
Yazar

Gökhan O.

Gökhan Hostinger’da YouTube Takım Lideri olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Hostinger’ın adını YouTube içeriği üzerinden duyurmayı kendine görev edinmiştir. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.