WordPress E-ticaret Rehberi: WooCommerce Kurulumu

WordPress E-ticaret Rehberi: WooCommerce Kurulumu

Satmak istediğiniz ürünleriniz veya hizmetleriniz mi var? WordPress hosting ile barındırılan sitenizden para kazanmak istiyorsunuz ancak e-ticarete nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bu WooCommerce rehberinde, normal WordPress sitesini bir e-ticaret mağazasına nasıl taşıyacağınızı öğreneceksiniz. E-ticaret nedir açıkladığımız rehberimize bakmanızı da öneririz.

E-ticaret zaten dünyanın dört bir yanını sarmış durumdadır. Tuğla ve betonarme mağazalarının sürdürülebilir, karlı ve ölçeklenebilir bir şekilde yenilenmiş halinden başka bir şey değildir. Kendi online işletmenizi kurmanız, daha geniş bir hedef kitleye ulaşmanız ve geleneksel bir işletmeyle karşılaştırıldığında daha başarılı fırsatlar elde etmeniz için önemli bir süreçtir.

İstatistiksel konuşacak olursak, internetten alışveriş yapanların %70’i daha ucuza alışveriş yapabileceğini daha fazla indirim yakalayabileceğini düşünüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde halkın %80’i en az bir kez çevrimiçi alışveriş yapmış! Bu rakamlar her geçen yıl daha da artacak.

Bir e-ticaret mağazası kurmayı düşünüyorsanız, şimdi bunu yapmanın doğru zamanı! Bize inanın, bir e-ticaret mağazası işletmek hiç de roket bilimi kadar karmaşık değildir.

İlk olarak, WooCommerce WordPress için tasarlanmış açık kaynak kodlu bir e-ticaret eklentisidir. Hem küçük hem de büyük boyutlu çevrimiçi işletmeler için hızlı bir platformdur. WooCommerce farklı nakliye ve ödeme yöntemleri, değişken ürünler ve çok daha fazlası gibi çeşitli işlevlere sahiptir. Bu WooCommerce rehberinde WordPress web sitenizde WooCommerce kurmak ve ürünlerinizi satmaya başlamak için gereken her şeyi öğrenirsiniz.

Ürünlerinizi satmak için neden WooCommerce kullanmalısınız?

Sizler için WooCommerce nitelikler listesi hazırladık.

 • WordPress için hazırlandı. WordPress ile kesintisiz entegrasyona olanak tanır ve milyonlarca WordPress kullanıcısıyla bağlantı kurmanızı sağlar.
 • İhtiyaçlarınıza göre ölçeklenebilir. Küçük ya da büyük, az ya da çok, WooCommerce sizinle dalga binebilir.
 • Güvenlik sağlar. WooCommerce, verilerinizi herhangi bir üçüncü tarafın eline geçmesini önler. Aynı zamanda, tüketici ile sizin arasındaki işlemin güvenliğini de sağlar.
 • Sucuri tarafından denetlenir. WooCommerce’in WordPress’in kodlama standartlarına uygun olduğundan emin olur.
 • Büyük ve sürekli büyüyen bir küresel toplum. Şu ana kadar kadar 350’den fazla katılımcı ve 1 milyondan fazla WooCommerce kurulumu vardır.
 • Dökümantasyonu iyidir. WooCommerce; kurulum, SSL, temalar, snippet’lar ve benzerleri gibi geniş bir yelpazedeki konuları kapsayan dokümantasyon ve kılavuzlara sahiptir.
 • Bir dizi ücretsiz ve ücretli uzantılar. WooCommerce’ın en belirleyici yararı çok sayıda ücretsiz ve ücretli uzantılardır. WooCommerce’inizi çok çeşitli özellik ve entegrasyonlarla kişiselleştirmenize izin verir.

Bunlarla birlikte, şu ana kadar WooCommerce kullanarak bir e-ticaret mağazasının nasıl başlatılacağını merak etmiş olmalısınız. Öğrenmek için aşağıdaki WooCommerce rehberimizi okuyun!

Nelere ihtiyacınız olacak?

Bu rehbere başlamadan önce aşağıdakilere ihtiyacınız var:

 • WordPress yönetici alanına erişim

Adım 1 — WordPress E-Ticaret: WooCommerce kurulumu ve aktivasyonu

WooCommerce ücretsiz bir WordPress eklentisi olduğundan, resmi WordPress eklentileri dizininden yüklenebilir. Dolayısıyla, her şeyden önce, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek WordPress yönetici alanınıza giriş yapmanız gerekecek.

İkinci olarak, WooCommerce’ı yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. WordPress yönetici panelinizdeki sol menüden Eklentiler’i seçin.
 2. Eklentiler sayfasında Yeni Ekle butonuna tıklayın.
 3. Arama çubuğuna WooCommerce yazın ve arayın.
 4. Arama sonuçlarında WooCommerce eklentisini bulun ve Hemen Yükle butonuna basın.
 5. WooCommerce eklentisinin kurulumunun başladığını göreceksiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra Etkinleştir butonuna tıklayın.

Adım 2 — WooCommerce kurulumu

Kurulum tamamlandıktan sonra, WooCommerce’dan Kurulum Sihirbazını çalıştırmanızı isteyen bir hoş geldiniz mesajı görürsünüz. Kurulum sihirbazı WooCommerce kurulumunun en kolay yoludur. Başlamak için mor butona basın. Eğer yanlışlıkla Kurulumu Geç butonuna basarsanız, WooCommerce > Yardım > Kurulum Sihirbazı bölümünden Sihirbazı çalıştırabilirsiniz.

WooCommerce ekibinin bir başka hoş geldiniz mesajını okuyun ve kuruluma başlamak için Başlayalım! Butonuna basın.

wordpress e-ticaret woocommerce karşılama

Adım 2.1 — Sayfa kurulumu

Bu adımda, WooCommerce’ın online mağazanız için ana sayfalar (mağaza, alışveriş sepeti, ödeme ve hesabım) oluşturacağı hakkında bilgilendirileceksiniz. Bu sayfalar, WoCommerce’ın düzgün çalışabilmesi için gereklidir. Bu sayfayı okuyun ve Devam Et butonuna tıklayın.

wordpress e ticaret woocommerce sayfa kurulumu

Adım 2.2 — Mağazanıza konumu

Bu adımda mağaza konumunuzu, para biriminizi, ağırlık ve boyut ölçüm biriminizi ayarlamanız gerekecek. Size en uygun olanı ayarlayın ve Devam Et butonuna tıklayın.

woocommerce mağaza konumu

Adım 2.3 — Kargo & vergi

Burada, ürünlerin kargo (sanal ürünler satacaksanız bu seçeneğin seçimini kaldırın) ve vergi tercihlerini yapılandırabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre, en uygun seçenekleri seçin ve Devam Et butonuna tıklayın.

woocommerce kargo ve vergi

Adım 2.4 — Ödemeler

Bu sayfada, kabul etmeyi düşündüğünüz ödeme yöntemlerini ayarlayabilirsiniz. WooCommerce mağazamızda örnek olarak PayPal kullandık.

Önce biraz araştırma yapmak ve hangi ödeme yöntemlerini kabul etmek istediğiniz üzerine düşünmek isterseniz endişelenmeyin, bu WooCommerce rehberinin son bölümünde, ödeme yöntemlerini manüel olarak nasıl ekleyeceğinizi öğreneceksiniz. Hazır olduğunuzda Devam Et butonuna tıklayın.

woocommerce ödemeler

Adım 2.5 — Hazır!

Tebrikler! WooCommerce kurulumunu bitirdiniz. Şimdi İlk ürününüzü oluşturun! butonuna tıklayarak ürünlerinizi eklemeye başlayabilir veya WordPress Yönetim Paneline Geri Dön bağlantısına tıklayabilirsiniz.

woocommerce hazır

Adım 3 — Ürün ekleyip yönetmek

Adım 3.1 — Ürün eklemek

Kuşkusuz, bir e-ticaret mağazası işletmek için öncelikle ona bir ürün eklemeniz gerekir. Ancak ayrıntılara girmeden önce, WooCommerce’in temellerini öğrenmek ve hangi ürün kategorilerinin, niteliklerinin ve türlerinin bulunduğunu öğrenmek önemlidir:

 • Ürün Kategorisi – Ürün kategorileri ürünlerinizi gruplamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, giyim satıyorsanız, “üst giyim”, “alt giyim” ve “gece kıyafeti” ürün kategorileri yapabilirsiniz. Müşterilerin aynı kategorideki ürünleri daha hızlı bir şekilde bulmalarını sağlamış olursunuz. İstediğiniz sayıda kategori oluşturabilir ve istediğiniz zaman bunları düzenleyebilirsiniz.
 • Öznitelikler – Öznitelikler, ürünlerin filtrelenmesine yardımcı olur. Örneğin, boyut, renk, kumaş ve benzerleri ürün özelliklerini ayarlayabilir ve müşterinin istediği ürünü kolayca seçmesine yardımcı olabilirsiniz. Her ürüne bağımsız nitelikler atayabilir veya web sayfasının tamamı için genel bir nitelik ayarlayabilirsiniz.
 • Ürün Türleri – WooCommerce, önceden tanımlanmış ürün türlerine zaten sahip olarak size zaman kazandırır:
  • Basit – Hiçbir seçenek taşımadan kargolanırlar. Örneğin, fiziksel bir kitap.
  • Gruplu – Bunlar bir grup ilgili ürünlerdir. Örneğin, bir düzine shot bardağı.
  • Sanal – Bunlar, hizmet gibi kargo gerektirmeyen ürünlerdir.
  • İndirilebilir – Bunlar indirilebilen ürünler. Örneğin şarkılar, resimler, videolar, e-kitaplar vb.
  • Harici – Bu ürünleri web sitenizde tanıtırsınız, ancak başka bir yerde satılır.
  • Değişken – Bunlar boyut, renk vb. Gibi değişken niteliklere sahip ürünlerdir. Örneğin, kıyafetler.

Çok sayıda ürün çeşidiyle, sattıklarınıza bağlı olarak WooCommerce ürün türleri ilk başta karmaşık gelebilir.

Ancak endişelenmeyin, WooCommerce’e ürün eklemek, bloğunuza yeni bir yazı eklemekle hemen hemen aynıdır. Başlamak için soldaki menüden Ürünler kısmına girin ve Ürün Ekle veya İlk ürününüzü oluşturun! Butonuna tıklayın.

woocommerce ürün

Şimdi ürününüzün başlığını yazın ve bir açıklama ekleyin. Açıklamada, ürününüzle ilgili en önemli bilgileri bulundurun.

woocommerce yeni ürün ekle

Ürün Bilgisi bölümü, işin büyük kısmının yapıldığı bölümdür. Bu bölümde, ürününüzü özelleştirebilirsiniz. Açılır menüyü kullanarak, ürünün türünü değiştirebilirsiniz. Bu bölüm hakkında bilgi sahibi olmak için Basit ürün türüyle başlamanızı öneririz. Bu türde aşağıdaki seçenekler vardır:

Genel bölümünde, satmayı planladığınız ürünün fiyatını ayarlayın. Ayrıca, indirimli bir fiyat ve hatta indirim tarihleri ayarlayabilirsiniz.

woocommerce genel ürün bilgisi

Stok bölümü size stoklarınızı takip etmede yardımcı olur. SKU’nuzu (Stok Tutma Ünitesi) burada sağlayın. Bu ürünün stokta olup olmadığını işaretleyin. Ürünü teker teker satmak istiyorsanız Tek tek satış seçeneğini işaretleyin.

woocommerce stok ürün bilgisi

Kargo bölümü nakliye ve lojistik ile ilgilidir. Burada ürününüzün boyutlarını, ağırlığını ve kargo sınıfını belirleyebilirsiniz.

woocommerce kargo ürün bilgisi

Ürün Bilgileri panelinin Bağlantılı Ürünler bölümü, bağlantılı ürün eklemenizi ve benzer ürünleri kullanıcıya pazarlamanızı sağlar. Bu, ürününüzün satışlarının çapraz satışlardan faydalanarak teşvik edilmesine olanak sağlar. Belli bir ürünü arayıp açılır listeden seçin.

woocommerce bağlantılı ürünler

Seçenekler bölümü ürününüze seçenekler eklemenizi sağlar. Örneğin, farklı büyüklükteki bardaklar satıyorsanız, bunu burada belirtebilirsiniz. Özel Ürün Seçeneği, tek tek ürünleriniz için özel seçenekler oluşturmanıza izin verir. Seçenek eklemeyi tamamladıktan sonra, Nitelikleri kaydet butonuna basın.

woocommerce yeni ürün seçenekleri

Gelişmiş bölümü, müşteriler için satın alma notları oluşturmanızı ve incelemeleri etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar. Burada menü siparişlerini de belirleyebilir ve ürününüz için özel sipariş verme pozisyonları seçebilirsiniz.

woocommerce gelişmiş ürün bilgisi

Artık WooCommerce’da basit bir ürünün nasıl ekleneceğini öğrendiniz. Ancak ürününüz sanal, indirilebilir veya hatta harici ise? WooCommerce her şey için olanak sağlar:

 • Gruplandırılmış Ürün

Gruplanmış bir ürün eklemek için, ürün türünü gruplanmış ürün olarak seçin. Bu, fiyatlandırmayı ve diğer bazı alanları Ürün Verileri bölümünden kaldırır. Sonra, grup ürününe bir alt ürün eklemeniz gerekir. Bir alt ürün eklemek için yeni bir basit ürün oluşturun ve Bağlı Ürün bölümünde, gruplama açılır menüsünden üst ürünü seçin.

 • Harici / Bağlantılı Ürün

Harici veya bağlantılı bir ürün eklemek için Ürün Türü açılır menüsünden Harici / Bağlantılı seçeneğini belirleyin. Ardından, hedef sitedeki URL’yi sağlamanızı istenecektir.

 • Seçenekli Ürün

Değişken bir ürün eklemek, basit bir ürün eklemeye benzer. Ürün Türü‘nü Bir Seçenekli olarak seçin. Bu, ürün bilgileri bölümünüze ek bir Seçenekler sekmesi ekler.

 • Seçenekler

Seçenekler sekmesinde, farklı seçeneklerin ve özelliklerin ayrıntılarını ekleyebilirsiniz.

 • Sanal Ürün

Sanal bir ürün eklemek için yapmanız gereken tek şey Ürün Türü bölümünde Sanal işaret kutusunu işaretlemektir.

 • İndirilebilir Ürün

Bir ürünün indirilebilir olmasını sağlamak için bir ürünün İndirilebilir işaret kutusuna tıklamanız yeterlidir. Ayrıca indirilen dosyanın yolunu ve bir kişinin dosyayı indirebileceği maksimum süreyi belirtmeniz gerekecektir. Sınırsız indirmeler için indirme sınırını boş bırakın.

Ürün türünü belirledikten ve ürün verilerini girmeyi tamamladıktan sonra, kısa bir ürün açıklaması eklemek için sayfanın altına devam edin. Ürünün başlığının hemen altında açıklama ekleyebileceğiniz kısmı görebilirsiniz.

woocommerce kısa ürün açıklaması

Sayfanın sağında ürün kategorileri, etiketleri ekleyebilir, özellikli resim ve ürün galerisi görüntüleri ayarlayabilirsiniz. Bu kontroller, yeni bir WordPress yazısı yazdıktan sonra gördüğünüz kontroller ile hemen hemen aynıdır. Tek fark, aşağıdaki ayarlara sahip Katalog görünürlüğü seçeneğidir:

SeçenekAçıklama
Katalog / AraÜrün her yerde görünür: arama sonuçları, kategori ve alışveriş sayfaları.
KatalogÜrün yalnızca mağaza ve kategori sayfalarında görünür, arama sonuçlarında görünmez.
AraÜrün yalnızca arama sonuçlarında görünür, mağaza sayfası veya kategori sayfalarında görünmez.
GizliÜrün yalnızca ürün sayfasında görünür olacak ve başka hiçbir sayfada görünmeyecek.

Her şeyi ayarladıktan sonra Yayımla butonuna tıklayın ve ürün sayfasını kontrol edin. Örneğimizde şöyle görünüyor:

woocommerce ürün hostinger bardak

Adım 3.2 — Ürünleri yönetmek

Tüm ürünlerinizi Ürünler sayfasında görebilir ve yönetebilirsiniz. Burada bir ürünü düzenleyebilir, silebilir, çoğaltabilir ve özellikli hale getirebilirsiniz. Birden fazla ürün seçerek, toplu işlemler de yapabilirsiniz.

woocommerce ürün yönetimi
 • Bir ürünü çoğaltmak için ürün bölümünde ürünü bulun ve Çoğalt bağlantısına tıklayın. WooCommerce sizin için yeni bir taslak ürün oluşturacak ve açacaktır. Satmak için benzer ürünleriniz varsa bu işlem çok faydalıdır!
 • Ayrıca bir ürünü öne çıkan olarak işaretleyebilirsiniz. Ürünler seçeneklerinde Yıldız simgesini tıklayın. Öne çıkan ürünler ana sayfanızda görüntülenebilir veya kısa kodları kullanarak yayınlarınıza dahil edilebilir.
 • Bir ürün silmek için fareniz üzerindeyken ürünün adının altındaki kırmızı Çöp bağlantısına tıklayın.

Adım 4 — WooCommerce’i yönetmek

WordPress e-ticaret için önemli olan WooCommerce’i kullanmayı ve yönetmeyi aşağıda göreceksiniz.

Adım 4.1 — Siparişleri yönetmek

Müşterinizin, ödeme işlemini her tamamlayışında yeni bir sipariş oluşturulur. Soldaki menüden Siparişler‘i tıklayarak tüm siparişleri görebilirsiniz.

Her siparişin kendine has bir Sipariş No’su, müşteri e-posta adresi, iletişim numarası, adresi, ödeme yöntemi gibi diğer ayrıntıları vardır.

Tek bir siparişi düzenlemek veya görüntülemek için, sipariş numarası altındaki Düzenle bağlantısına tıklayın. Sipariş durumunu sipariş sayfasından kolaylıkla güncelleyebilir ve sipariş edilen ürünü, fiyatlandırmayı, vergileri ve beğenileri değiştirmeyi içeren diğer işlemleri de yapabilirsiniz.

Adım 4.2 — Kupon kodlarını yönetmek

Kuponlar, ürünlerinizi pazarlamak ve satmak için mükemmel bir yoldur. WooCommerce ile zaten mevcut olan kuponları görüntüleyebilir ve Kuponlar bölümüne yenilerini ekleyebilirsiniz. Bir kuponu düzenlemek isterseniz, adını tıklayın ve gerekli değişiklikleri yapın.

woocommerce kupon kodları

Adım 4.3 — Raporları yönetmek

Raporlar bölümünde, mağazanızın ne kadar başarılı bir performans gösterdiğini görebilirsiniz. Satın alınan ürün, brüt satış, günlük ortalama satış ve diğer istatistik değerlerini görebilirsiniz.

Ayrı ürünler, kategorileri veya kuponları için istatistikler bile oluşturabilirsiniz. Raporu oluşturmak istediğiniz uygun dönemi seçin – geçen ay, bu ay, son 7 gün veya herhangi bir özel süre – ve raporu oluşturmak için Git‘e tıklayın.

woocommerce raporlar

Adım 4.4 — Ayarlar

Ayarlar sayfasında mağazanızın temel seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Konum, para birimi veya API ayarlarını değiştirmeniz gerekiyorsa bu bölümü ziyaret edin. Ancak, büyük değişiklikler yapmadan önce ayrıntılı ayarlar ve açıklamalar için WooCommerce Yardım bölümünü kontrol etmeyi unutmayın. Şimdi, kullanılabilir sekmeleri inceleyelim ve burada nelerin değiştirilebileceğine kısaca göz atalım.

Genel

Bu sekmede, mağazanın konumu, para birimi, vergi durumu gibi ana ayarlarını değiştirebilirsiniz.

woocommerce genel ayarlar

Ürünler

WordPress ürün ekleme aslında göründüğü kadar zor değildir.

Burada bölümde ölçüm birimlerini, değerlendirmeleri etkinleştirme / devre dışı bırakma gibi çeşitli ürün ayarlarını değiştirebilirsiniz. Görünüm sayfasında varsayılan WooCommerce sayfasını, varsayılan ürün kategorisini ve ürün resimlerinin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Stok bölümünde varsayılan stok seçeneklerini değiştirin, stok yönetimini etkinleştirin / devre dışı bırakın. Bir ürün tükendiğinde e-posta bildirimlerini alma seçeneğini açabilirsiniz. İndirilebilir Ürünler sekmesinde indirilebilir ürün satıyorsanız, dosya indirme yöntemlerini ve erişim kısıtlamalarını yapılandırın.

woocommerce ürün ayarları

Kargo

Ürünlerinizi Dünya çapında satıyorsanız bu bölüme bayılacaksınız. Kargo sayfasında nakliye bölgeleri, nakliye yöntemleri ve ücretlerini ekleyebilirsiniz. Ayrı bölgeler için farklı bir nakliye ücreti bile ayarlayabilirsiniz!

woocommerce kargo ayarları

Ödeme

Bu sekmede, ödeme ayarlarını değiştirebilir ve yeni ödeme yöntemleri ekleyebilirsiniz. Varsayılan WooCommerce kurulumu 5 ödeme yönteminden seçim yapmanıza izin verir; eklentiler yükleyerek daha fazla yöntem ekleyebilirsiniz. Bunu WooCommerce rehberimizin bir sonraki bölümünde ele alacağız. Ayrıca HTTPS’yi WooCommerce mağazanız için zorlayabilir ve Ödeme sekmesindeki diğer seçenekleri değiştirebilirsiniz.

woocommerce ödeme ayarları

Hesaplar

Burada, hesap sayfası konumunu değiştirebilir, müşteri kaydını etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir ve genel hesap kayıt olma işlemini yapılandırabilirsiniz.

woocommerce hesap ayarları

E-Postalar

Alıcıların aldığı e-postaları yapılandırmanızı sağlar. E-Postalar bölümünde, e-posta şablonlarını özelleştirebilir ve e-posta gönderen ayrıntılarını değiştirebilirsiniz.

woocommerce eposta ayarları

API

Son sekme olan API, WooCommerce API servislerini etkinleştirmeyi / devre dışı bırakmayı, harici uygulamalara erişimi etkinleştirmeyi ve izinlerini ayarlamayı sağlar. Webhook’lar da bu bölümde yapılandırılabilir.

woocommerce api ayarları

Adım 4.5 — Sistem Durumu

Sistem Durumu sayfası, WooCommerce mağazanızın genel sağlık durumunu kontrol etmek için kullanışlıdır. WooCommerce sürümünden, web sunucusu türünden PHP kısıtlamalarına kadar; burada her şeyi görebilirsiniz. Sistem Raporu Al düğmesi, hosting veya WooCommerce destek ekibine vermeniz gerektiğinde, ayrıntılı bir rapor oluşturacaktır.

Araçlar bölümünde WooCommerce önbelleğini temizleyebilir, hata ayıklamayı etkinleştirip / devre dışı bırakabilir, kullanıcı özelliklerini sıfırlayabilirsiniz. Günlükler sekmesi hata dosyalarını ayıklamak veya gidermek için yararlı bilgiler içeren günlük dosyasını gösterir.

woocommerce sistem durumu

Adım 4.6 — Geliştirme paketleri

Geliştirme paketleri, WooCoommerce’ı bu kadar esnek ve kolay adapte eden şeydir. WordPress eklentilerine benzer şekilde, WooCommerce geliştirme paketleri WooCommerce Extension mağazasından yüklenebilir. Geliştirme paketlerinin çoğu ücretli olsa da, her kuruşa değer! Bir geliştirme paketini kullanarak, e-ticaret mağazanızı geliştirebilir, daha fazla ödeme yöntemi, nakliye yöntemi ekleyebilir, takip etme çözümlerini entegre edebilir ve WooCommerce mağazasını 3. parti hizmetlerle senkronize edebilirsiniz.

woocommerce geliştirme paketleri

Sonuç

WooCommerce şüphesiz WordPress’i tam özellikli bir e-ticaret mağazasına dönüştürmek için harika bir araçtır. WooCommerce nitelikler açısından hiç de azımsanmayacak bir e-ticaret eklentisidir ve WooCommerce’ın en iyi yanı, ürünlerinizi satmak için derinlemesine bilgi birikimine ihtiyaç duymamanızdır. Bu WooCommerce rehberinin hızlı hosting ile sanal mağazanızı kurmanıza ve yönetmenize yardımcı olduğunu umuyoruz.

Bu rehberle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bize bildirin!

Author
Yazar

Egehan D.

Egehan Hostinger'da ML ve NN ile denetimsiz öğrenme üzerinde çalışıyor. Veri analizi hakkında büyük bir tutkuya sahiptir. İşi her ne kadar hobi gibi olsa da, çeşitli aktivitelerde gönüllü olmaktan ve ormanda kamp yapmaktan da büyük oranda zevk alıyor.