Yılın En İyi 20 WordPress Video Teması

Videoların ziyaretçilerin etkileşimini arttırdığı ve onları web sitenizde daha uzun süre tuttuğu kanıtlanmıştır. Ancak, düzeninizin ve kullanıcı deneyiminizin iyi yapılandırıldığından emin olmalısınız. İşte bu noktada, kullanacağınız bir WordPress video teması size yardımcı olacaktır.

Doğru temayı bulmanın zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden sizinle en çok beğendiğimiz 20 WordPress video temasını paylaşacağız. Ne gibi özelliklerinin olduğu ve hangi amaca en uygun olduklarını öğreneceksiniz.

En İyi WordPress Video Teması Listesi

1. PenNews

PenNews WordPress Video Teması

PenNews çok yönlü bir WordPress video temasıdır. Eminiz ki 100’den fazla demonun arasından size uyan bir tanesini seçebileceksiniz. Bunların arasında haber portalı, dergi, online mağaza (ing), video portföyü veya giriş sayfası bulunmakta.

Bütün demolar oldukça özelleştirebilirdir. 40’dan fazla içerik bloğuyla içeriğinizi istediğiniz kadar kapsamlı biçimde düzenleyebilirsiniz. Sürükle-bırak kurucusu özelleştirmeyi stressiz kılıyor.

Sıradaki yazının otomatik olarak yüklenmesi trafiği arttırmaya yardımcı olur. Kullanıcılarınıza vakit kazandırır ve en iyi içeriği sunmanızı sağlar. Bu ziyaretçilerinizi web sitenizde daha uzun süreli tutmanızın harika bir yoludur.

Diğer özellikleri:

 • Otomatik video küçük resim indirici
 • Yüksek trafik için optimizasyonlu
 • Siteniz Accelerated Mobile Pages (AMP) – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar kullanılarak 5 kaz daha hızlı ve Facebook Instant Article – Facebook Hızlı Makaleler kullanılarak ise 10 kat daha hızlı yüklenir

2. Vlog

Vlog WordPress video teması

Vlog kendini en iyi WordPress video teması olarak lanse eder.

Video kaydırgaçları kullanıcıların içeriklerin üzerinden rahatlıkla geçmelerine izin verir, aşağıya kaydırmaya veya video aramaya gerek kalmaz. Bu zaman kazandırır ve birden çok video izlemek için daha modern bir çözüm sunar.

Ziyaretçiler geri bildirim vermek için yorum kutularını kullanabilir veya diğer kullanıcılarla sohbet edebilirler. Video’yu yazılı içerikle, görsellerle ve bir galeriyle birleştirebilirsiniz. Ayrıca videoları yapışkan video özelliğini kullanarak videoları öne çıkarabilirsiniz.

Diğer özellikler:

 • Video küçük resimleri otomatik algılama
 • YouTube ve Vimeo’dan otomatik olarak içe video aktarma
 • Kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için daha sonra izle tuşu

3. VideoTouch

VideoTouch WordPress Video Teması

VideoTouch bütün en iyi videolarınızı eşsiz bir kaydırgaçla görüntüler. Bu tema kesinlikle ziyaretçinizin ilgisini çeker ve sitenizi unutulmaz kılar.

Bu WordPress video teması oldukça özelleştirebilirdir. 2’den 12’ye kadar içerik seçeneği sütunu ve beş yazı listeleme stili içerir. Güçlü meta seçenekleri, kullanıcıların her sayfayı, yazıyı, kenar çubuğunu, küçük resmi, bağlantıyı ve daha fazlasını yapılandırmasına izin verir.

Diğer özellikler:

 • Google Yazı Tipleri ile entegredir
 • Özel tema seçenekleri paneli
 • Çeşitli aygıtlar için retina hazır ve duyarlıdır

4. Soledad

Soledad WordPress Video Teması

Soledad WordPress video teması 4000’den fazla ana sayfa seçeneği, 1000’den fazla kaydırgaç ve blog kombinasyonlarına sahiptir. Bloglar ve dergiler için 2018’deki en büyük tema olarak adlandırılması hiç de şaşırtıcı değil.

Soledad sitenize farklı demolardan elementler eklemenize izin verir. İhtiyaçlarınız için en iyi web siteyi yaratmak için herhangi bir kaydırgacı, blog düzenini ve yazı şablonlarını kullanabilirsiniz. Adeta sınırsız ihtimal vardır.

Diğer özellikler:

 • Pingdom’a göre 1,38 saniye yüklenme süresi
 • Google Adsense için çoklu yerleştirme
 • Toolset Types eklentileri ile uyumludur

5. VideoPro

VideoPro WordPress Teması

VideoPro sonsuz fonksiyonellikle harika bir ön yüzü birleştirir. Harika bir video paylaşma web sitesi için isteyebileceğiniz her şey.

Ön yüz video gönderme seçenekleri içerik toplamayı kolaylaştırır. VideoPro videoları paylaşanları belirtirken kullanıcılar kolaylıkla katkıda bulunabilirler.

Bu WordPress video teması ile ayrıca videoları farklı yollarda barındırabilirsiniz. VideoPro kolaylıkla dizi ve video dersleri oluşturmak için bölüm tuşları destekler. Bir başka seçenek ise çeşitli içerik yaratıcılarından videoları vitrine çıkarabileceğiniz video oynatma listesidir.

Diğer özellikler:

 • Üye etkinliklerinin bildirimlerini yollayan BuddyPress
 • Yüzen video oynatıcı
 • YouTube ve Vimeo’dan video içe aktarımını destekler

6. MagPlus

Magplus WordPress Video Teması

MagPlus harika bir dergi tarzı WordPress temasıdır. Bloglar (ing), haber siteleri ve video içeriği barındırmak için idealdir.

MagPlus sitenizin estetiği üzerine yüksek derece kontrol verir. 40’dan fazla pro demosu size çeşitli seçenekler sunar. Eğer karar vermekte zorlanıyorsanız  farklı kombinasyonlarda 270’den fazla düzen çeşidini kullanabilirsiniz.

Bu temayla teknik açıları da kolaylıkla halledebilirsiniz. Temanın yapımcısı bu temanın yerleşik önbellek sisteminin sağladığı çok hızlı yüklenme süreleriyle en iyi SEO optimizasyonlu tema olduğunu iddia etmekte.

Diğer özellikler:

 • Ücretsiz altı premium eklenti
 • Kolay yapılandırma, reklamlar ve iş ortakları için optimizasyon
 • Yaşam boyu ücretsiz güncellemeler

7. Vlogger

Vlogger WordPress video teması

Vlogger ile video bazlı bir proje başlatmak çok daha kolaydır. Bu WordPress video teması içerik sunumunu geliştirmek için birçok yol sunar.

Makaleleri ve videoları tek bir yazıda birleştirebilirsiniz. Makaleyi okurken videoyu ayarlanabilir açılıp kapılabilen kenar çubuğunda izleyebilirsiniz. Eğer bazı kısımları atlamak isterseniz video çubuğundan yapabilirsiniz.

İnteraktif oynatma listesi kartları içeriği vitrine çıkarmanın başka bir yoludur. Bu kartlara video oynatma listeleri, açıklama ve video önerileri koyabilirsiniz. Bütün elementler tek bir tıklamayla erişilebilen sekmelerle ayrılmıştır.

Diğer özellikler:

 • Bütün video formatlarını destekler
 • Canlı özelleştirici ile 12 reklam yeri
 • Sonsuz ön yüz özelleştirme

8. VideoTube

VideoTube WordPress Video Teması

VideoTube tasarım olarak en popüler video paylaşma platformlarından biri olan YouTube‘a oldukça benzerdir. Bu hedef kitleniz için işe yarayabilecek bir aşinalık hissi verir.

Bu WordPress video teması sadece görüntü olarak benzemez ancak YouTube ile aynı özellikleri de sunar. Ziyaretçilerin video yüklemesine izin verir, izlenme sayısı sayacı ve beğeni tuşu da sunar.

Diğer özellikler:

 • Duyarlı tasarım
 • Kolay renk değiştirme
 • Gelişmiş ana sayfa bileşenleri
 • Kolay video yerleştirme
 • Otomatik küçük resimler
 • Görsel sayfa oluşturucu

9. Videoly

Videoly WordPress Video Teması

Videoly bütün içeriğinizi derler ve bu derlemeyi tek bir alan adında erişilebilir yapar.

Bu tema 6’dan fazla makale şablon seçeneği sunar. Başlığın arkasında büyük arkaplan görselleri kullanabilir, bir makaleden önce video görüntüleyebilir veya kenar çubuğunda başka içerikleri tavsiye edebilirsiniz. Bütün şablonların büyük yazı boyutu seçenekleri ve okuma deneyimini geliştiren görsel olarak hoş kompozisyonları mevcuttur.

Video içeriği için video oynatmaya başlandığında Videoly’nin arkaplandaki içeriği bulanıklaştıran bir ışık tuşuna sahiptir. Bu özellik içeriğinize tıpkı sinemadaki gibi odaklanmanıza izin verir.

Bu tema içerik yaratımını kolaylaştıran ücretsiz bir Photoshop araç takımını içerir.

Diğer özellikler:

 • Yaşam boyu ücretsiz güncellemeler
 • Duyarlı ve retina hazır
 • Görsel Yaratıcı ücretsiz olarak dahil edilmiştir
 • Yapışkan sosyal medya’da paylaşma butonları
 • Mobil dostu

10. True Mag

True Mag WordPress Video Teması

True Mag öneri sistemi kullanarak ziyaretçilerinizin daha uzun kalmasını teşvik eder.

Video önerileri farklı kategorilere dayalıdır. Bu yöntemle ziyaretçileri sunduğunuz çeşitli konuları keşfetmeye ikna edebilirsiniz. İzlenme sayısı ve puanlama seçenekleri ziyaretçilerinizin aldığı önerilerin daha iyi olmasını sağlar.

Web sitenizden para kazanmak için bu temaya özel üretilmiş Video Ads Plugin adlı eklentiyi yükleyebilirsiniz. Bu eklenti ana videodan önce reklam videoları oynatmayı mümkün kılar.

Diğer özellikler:

 • Video yerleştirme URL’si özelliği
 • Kendi topluluğunuzu kurmak için entegre edilmiş BuddyPress
 • Duyarlı Google Adsense

11. Snaptube

Snaptube WordPress Video Teması

Snaptube VideoTouch WordPress video temasına oldukça benzerdir. İkisi de en iyi ya da en popüler videoları görüntülemek için eşsiz bir başlık ana sayfasına sahiptir. Aralarındaki tek fark VideoTouch başlığı yatay olarak kaydırabilirken Snaptube televizyondaki altyazılar gibi çalışır.

Snaptube’un sol kenar çubuğu temanın sahip olduğu zengin özellikleri sunar; video yükleme, blog, öne çıkarılmış içerikler, iletişim formları ve hesap yönetimi.

Eğer ön yüzü kendiniz yapılandırmak istiyorsanız sezgisel sürükle-bırak Frontend Page Building’i kullanın.

Diğer özellikler:

 • Kolaylıkla para kazanabileceğiniz web sitesi kurabilmek için AdRotate Banner Manager
 • BuddyPress uyumluluğu
 • Özelleştirme için katmanlı PSD dosyaları

12. FilmMaker

Film Maker WordPress Video Teması

FilmMaker her web sitesinde estetiğin önemli bir kısmı olduğunu bilir. Bu yüzden birçok hoş gözüken ve fonksiyonel yerleşik elementlere sahiptir.

Pratikliği seven herkes bu hazır web siteyi sevecektir. Tek bir tıklamayla kendinize ait video paylaşma sitesine sahip olacaksınız. Eğer başka ekiplerle çalışıyorsanız, bu WordPress video teması içeriğinizi üretmenizde yardımcı olan kişileri belirtmenizi oldukça kolay kılacaktır. Projeniz bir parçası olan herkesi listelemek için bir alana sahiptir.

Detaylara önem verenler için FilmMaker harika bir iş çıkarır. Hiç kodlama bilgisi olmadan sitenizi Visual Composer adlı sayfa kurucuyu kullanarak özelleştirebilirsiniz. Kaydırgaçları kurmak içinse Master Slider veya Slider Revolution’u kullanabilirsiniz. İkisi de birçok elementle – görseller, videolar, uçan objeler, tuşlar, bağlantılar vb. – harika kaydırgaçlara sahip olmanızı sağlar.

Diğer özellikler:

 • Harika paralaks efekti ve video arka planı
 • Çok çeşitli görsel ikon seçenekleri
 • Alt tema dahildir

13. Video World

Video World WordPress Video Teması

Eğer “az ama öz” diyorsanız o zaman Video World’ü tercih etmelisiniz.

Bu tema üç sayfalık şablon seçenekleri sunmaktadır. Her biri modern ve sade görünümlü koyu renkte arka plana ve büyük yazı boyutlarına sahiptir. Bu tema video görüntüleme konusunda en iyi deneyimi sağlamak için tam genişliğe sahip sayfalar sunar.

Bu tema özelleştirmeyi kolaylaştırsa da her şeyi ayarlamanıza gerek yoktur. Temanın tasarımı sayesinde her zaman iyi bir görünüme sahip olacaksınız.

Diğer özellikler:

 • Kolay logo entegrasyonu (.svg) desteği
 • Mobil duyarlı
 • Sınırsız güncellemeler
 • WooCommerce hazır

14. TheMotion

The Motion WordPress Video Teması

Bu tema blogcular için uygun olan temiz görünümlü ve kişisel bir temadır. Fazla resmiliğe kaçmadan bu tema sizi profesyonel gibi gösterir.

Bu WordPress video teması iki farklı ana sayfa sunar. İlki üstünde yazı olan büyük bir arkaplan resmi, bir eyleme çağrı tuşu ve video küçük resimlerine sahiptir. Bu ana sayfa sanal mecradaki kişiliğini öne çıkarmak ve yeni kitlelere ulaşmak isteyen profesyoneller için uygundur.

İkinci ana sayfa ise oynatma listesinden seçilebilecek birçok video sunar. Aşağıda ise en yeni içeriği gösteren küçük resimler bulunur.

Diğer özelleştirme seçenekleri içinse TheMotion özel arkaplan seçeneklerine, gerçek zamanlı özelleştirici ve devasa bir menüye sahiptir.

Diğer özellikler:

 • Kolay logo entegrasyonu (.svg) desteği
 • Mobil duyarlı
 • Sınırsız güncellemeler

15. Newspaper

Newspaper WordPress Video Teması

Newspaper WordPress Video Teması tek tıklamayla özelleştirme deyiminin tanımıdır.

Temanın kontrol panelini kullanarak web sitenin bütün kısımlarını özelleştirebilirsiniz. Başlık, alt bilgi, yazılar ve hatta çeviriler ve analitikler gibi teknik konuları bile. Üstelik bunlar için kodlamaya ihtiyacınız olmaz. Tek yapmanız gereken mevcut olan seçenekleri etkinleştirmek.

Yaptğıınız değişiklikleri görmek için ayrıca tagDiv oluşturucu kullanabilirsiniz. Sürükle-bırak sayfa kurucusu 420’den fazla elementi görselleştirmenize yardımcı olarak web sitenizi özelleştirmenize olanak sağlar.

Diğer özellikler:

 • AJAX ile canlı arama
 • Özel otomatik ölçeklenen içerik blokları
 • Duyarlı reklam desteği
 • WooCommerce desteği
 • Mobil dostu

16. Jannah

Jannah WordPress Video Teması

Arapça bir terim olan Jannah, adın da anlayacağınız gibi Türkçe’de cennet demektir. Bu WordPress video teması içerik yaratıcıları için kesinlikle cennet gibidir.

Birçok başlık stili, menü, kaydırgaç düzeni, yazı düzeni vb. gibi seçenekler sunar. Her bir element ihtiyacınıza göre düzenlenebilirdir.

Jannah, trafiğinizi arttırmak için ziyaretçilerinize yeni içerik hakkında web bildirimleri yollar.

Para kazanma konusunda Jannah duyarlı reklamları destekler ve AdBlock (reklam engelleme yazılımı) Detektörüyle uyumludur. Bu eklentiyle reklamlarınızdan her bir kuruşu elde etmiş olursunuz.

Diğer özellikler:

 • Lazy load (tembel yüklenme) kullanıcılara resimlerin istedikleri zamanda yüklenmesini seçme şansı verir
 • Google Fonts ve FontFace.me’den 1,000 adet yazı tipi seçeneği mevcuttur
 • Migration Eklentisi herhangi bir yazıyı kaybetmeden tema değiştirmeye izin verir

17. Videobox

Videobox WordPress Video Teması

Videobox, video içeriği için harikadır.

İstediğiniz içeriği öne çıkarmanızı sağlayacak bir video kaydırgacına sahiptir. Kontrol panelinde bulunan Featured Posts Management (Öne Çıkarılmış Yazı Yönetimi) yüzünden videoları rastgele göstermeyecektir. Ziyaretçilerinizin ilgisini çekecek videoları burada seçebilirsiniz.

Ayrıca kaydırgaç karusel bileşeninin mini versiyonunu da kullanabilirsiniz. Örneğin bir sayfada başka kategorilerden videolar göstermek veya blog yazıları önermek için kullanılabilir.

Diğer özellikler:

 • Yazılarda otomatik video algılama
 • Otomatik video küçük resimleri
 • Sınırsız kaydırma
 • Duyarlı düzen

18. Magellan

Magellan WordPress Video Teması

Magellan ziyaretçilerinizi web sitenizde tutmakta oldukça iyidir.

Bu WordPress video teması ziyaretçilerinizin web sitenizde içeriklerin tadını çıkarmasını kolaylaştıran birçok özellikler sunmaktadır. Otomatik popüler makaleler özelliği en popüler içeriklerinizin başlığına otomatik olarak ‘Popüler’ yazısı ekleyecektir. Aynı öneriler diğer içeriklerinizin altında veya üstünde de konumlandırılabilir.

Ziyaretçilerinizin daha iyi bir deneyime sahip olması için başka özellik ise akıllı kenar çubuğudur. Kenar çubuğu sitenizdeki beyaz boşlukları kaplar ve seçtiğiniz içerikleri önerilen olarak gösterir. Sayfanızda kaydırırken sizi takip edecektir.

Diğer özellikler:

 • Bir tartışma forumunu yaratmanız için bbPress sistemiyle entegredir
 • İnteraktif kullanıcı puanlama sistemi
 • Google Ads ve özel banner reklamlarıyla duyarlıdır

19. VideoZoom

VideoZoom WordPress Video Teması

VideoZoom tek bir sayfada birçok video yerleştirmenize izin verir. Küçük resimleri ve açıklamaları gösterirken en popüler videoları görüntülemek için bir video kaydırgacı kullanabilirsiniz.

Bu WordPress video temasının iki adet menüsü vardır. İlki başlığın üstündeyken ikincisi aşağıdadır. Menüler daha düzenli bir site yapısı sağlar ve bu da sitenizde dolanmayı kolaylaştırır. İlk menüyü Hakkında, Video Yükle ve İletişim gibi bağlantılarla doldurabilirsiniz. İkincisi ise bütün içerik kategorilerini yerleştirebileceğiniz menüdür.

VideoZoom ayrıca dört sutunlu bir alt bilgiye sahiptir. Bu kısmı şirketiniz hakkında kısa bir açıklama, Instagram veya herhangi bir sosyal medya hesabınıza bağlantı eklemek için kullanabilirsiniz.

Diğer özellikler:

 • Otomatik video küçük resimleri
 • Gutenberg hazır
 • Tema seçenekleri paneli dahil
 • Mobil dostu

20. Inspiro

Inspiro WordPress Video Teması

Inspiro video içeriği sergilemek için muhteşem bir seçimdir. Bu WordPress video teması arka planda videoları oynatan tam ekran slayt gösterilerini destekler. Daha estetik bir görüntü için videonuza overlay (örtüleme) gradyanı uygulayarak farklı duygular yaratabilirsiniz. Bunun dışında slayt gösterilerinde portföyünüzü ve görselleri de öne çıkarabilirsiniz.

Ayrıca videolar için trailerlar gösterebilirsiniz çünkü Inspiro mouse ile üzerine gelindiğinde otomatik olarak video oynatan bir bölgeye sahiptir.

Diğer özellikler:

 • Video lightbox
 • Sayfa kurucu entegrasyonu
 • Tema seçenekleri paneli
 • Duyarlı düzen
 • Portfolyo modülü

Sonuç

WordPress video temaları web sitenizin sadece iyi görünmesini sağlamakla kalmaz. Tabii ki sitenizin görünüşünü daha iyi yaparlar ancak ziyaretçilerinizin video görüntüleme deneyimini de arttırırlar.

Sırada sizin için olan önerilerimiz var. Eğer YouTube ile aynı yapıya sahip bir tema arıyorsanız VideoTube size göre olabilir.

Eğer SEO gibi teknik detaylar sizin için önde geliyorsa MagPlus‘ı tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Magellan gibi temalar ise ziyaretçilerin web sitenizde daha uzun kalmasını sağlayacaktır.

Ve en iyi kullanıcı deneyimi için ise Vlogger gibi aynı anda hem video izlemenize hem de makale okumanıza olanak sağlayan temaları deneyebilirsiniz!

Kararınızı verdiniz mi? Hangi WordPress video temasını kullanacaksınız? Aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle tercihinizi ve düşüncelerinizi paylaşın!

Author
Yazar

Gökhan O.

Gökhan Hostinger’da YouTube Takım Lideri olarak çalışmakta. WordPress hakkındaki tecrübe ve bilgisini bu blogda paylaşıyor. Hostinger’ın adını YouTube içeriği üzerinden duyurmayı kendine görev edinmiştir. Hobileri arasında oyun oynamak ve futbol maçları izlemek vardır.